Znamy półfinalistów MP w squashu

2010-06-05

Choć w ćwierćfinałach Lexummedica Indywidualnych Mistrzostw Polski w Squashu nie brakowało zaciętych pojedynków, to wynik nie był dla kibiców zaskoczeniem. W najbardziej emocjonującym meczu dnia faworyt zawodów - Marcin Karwowski  - pokonał po pięciu setach Kamila Dominiaka.

W pierwszych 2 setach Karwowski - lider rankingu Polskiej Federacji Squasha (PFS) - bez trudu wygrywał 11:6 i 11:6. Jednak potem role się odwróciły. Dominiak wygrał 3. i 4. set 6:11 i 6:11. Ostatecznie górą był Karwowski, który zwyciężył w ostatnim wyrównanym secie 11:9.

W pozostałych finałach Michał Kozik z Zabrza pokonał Łukasza Nitkę z Krakowa (3:0), mistrz Polski z 2009 r. Wojtek Nowisz z Warszawy wygrał z Tomaszem Abramowskim z Poznania(3:0), a Rafał Rykowski z Wrocławia z Maciejem Sikorskim z Warszawy (3:0).

- Dobrze zaprezentował się m.in. Tomek Abramowski, który dotarł do ćwierćfinałów i nawiązał walkę z obecnym mistrzem - mówi Piotr Samborski dyrektor zawodów - W kolejnych setach pokazał wiele interesujących zagrań, ale ostatecznie przegrał do 7, 9 i 8 - dodaje.

Jutro zawodnicy spotkają się półfinałach. Szczególnie interesujący będzie pojedynek Nowisza z Rykowskim, który w pierwszym dniu mistrzostw wyeliminował jednego z faworytów do podium - Macieja Maciantowicza z Krakowa.

W rywalizacji kobiet nie ma niespodzianek. Dominika Witkowska - liderka rankingu PFS-  i Anna Jurkun - mistrzyni Polski z 2009 r. - nie straciły do tej pory żadnego seta i spotkają się w meczach o podium z Magdaleną Kamińską z Bogatyni i Magdaleną Ryczko z Bielska-Białej.

Podobnie w turnieju juniorów. W klasyfikacji U19 faworytami nadal są Karwowski i Jan Gail z Warszawy. Wśród zawodników do 15 lat pewnie zmierzają po złoto wychowankowie poznańskiego klubu MySquash - Piotr Hemmerling i Maximilian Kierszka.

W sobotę odbędą się mecze półfinałowe i finałowe. Relacja video na żywo dostępna jest na stronie zawodów pfs.com.pl/imp.

Lexummedica Indywidualne Mistrzostwa Polski w Squashu 2010 zakończą się w sobotę  5 czerwca. W ich ramach rozgrywane są 3 turnieje, w których rywalizuje ze sobą 64 zawodników, 21 zawodniczek oraz 32 juniorów, z 23 miast.

Turnieje rozgrywane są systemem pucharowym. Zawodnicy zostali rozstawieni zgodnie z aktualnym rankingiem PFS. Następnie wylosowano pary, które będą rywalizować ze sobą na korcie w pierwszym dniu zawodów. Mecz toczy się do 3 wygranych gemów każdy po 11 punktów. Zwycięzcy walczą o wyższe pozycje. Zawodnicy, którzy przegrali grają pomiędzy sobą o dalsze miejsca.

Mistrzostwa rozgrywane są w klubie MySquash przy ulicy Góreckiej 108 w Poznaniu. W ciągu 3 dni zawodów wstęp dla kibiców jest wolny.