Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Bilet semestralny dla młodzieży. Warto skorzystać z tej atrakcyjnej oferty!

2015-11-17

Z myślą o uczniach i studentach Zarząd Transportu Miejskiego przygotował wyjątkowo korzystną cenowo ofertę - bilet semestralny. Młodzi ludzie sami mogą wybrać strefę, w której bilet ma obowiązywać, a także zdecydować, czy kupią bilet na 120 czy 150 dni.

W transporcie publicznym w Poznaniu i okolicach, na liniach organizowanych przez ZTM, można korzystać m.in. z atrakcyjnych biletów na karcie PEKA oraz tPortmonetki. Bilety można zapisać także na Elektronicznej Legitymacji Studenckiej, aktywowanej w systemie PEKA.

W przypadku okazjonalnych przejazdów zachęcamy do korzystania z tPortmonetki, dzięki której płacimy za dokładnie tyle przystanków, ile przejechaliśmy. System pobiera opłaty za przejechane przystanki, a nie czas spędzony w pojeździe. Cena jednego przystanku dla pasażera korzystającego z 50-procentowej ulgi to tylko 30 groszy!

Osoby często podróżujące tramwajami i autobusami mają do dyspozycji bilety okresowe: na sieć (od 14 do 366 dni) oraz trasowane (14-90 dni). Uczniowie i studenci mogą kupić również tzw. bilet specjalny: semestralny. 

Bilet semestralny jest bardzo korzystną ofertą skierowaną dla młodych osób. To propozycja dla studentów (do ukończenia 26. roku życia) oraz uczniów (do ukończenia 23. roku życia). Warunkiem skorzystania z niej jest nie tylko wiek, ale również uczęszczanie do jednej ze szkół wyższych bądź szkół znajdujących się na terenie Poznania lub miejscowości objętych porozumieniami międzygminnymi. Podstawą do korzystania z tego typu biletu jest ważna legitymacja szkolna/studencka lub imienna karta PEKA z zapisaną informacją o przysługującym uprawnieniu.

Bilety semestralne występują w wersji na 120 lub 150 dni, można je kupić na strefy: A, A+B lub A+B+C (mapy stref dostępne są na stronie www.peka.poznan.pl).
Bilet semestralny na 120 dni na strefę A, obejmującą Miasto Poznań, kosztuje 155 zł; na strefy A+B  - 207 zł; natomiast na strefy A+B+C – 311 zł.

Bilet semestralny na 150 dni na strefę A kosztuje 185 zł; na strefy A+B - 250 zł; a na strefy A+B+C - 380  zł.
Bilety semestralne można kupować w Punktach Obsługi Klienta, Punktach Sprzedaży Biletów, w biletomatach. Każdy może w prosty sposób znaleźć najdogodniejszy dla niego  punkt sprzedaży. Wystarczy wejść na stronę www.peka.poznan.pl.  Znajduje się tam mapa wyszukiwarka z dokładnym opisem lokalizacji miejsca, w którym prowadzona jest sprzedaż, godzinami otwarcia itp. Bilety semestralne można także kupować przez Internet, po zalogowaniu na swoje konto na stronie www.peka.poznan.pl.

Warto pamiętać, że studenci, którzy mają Elektroniczne Legitymacje Studenckie wydane przez Międzyuczelniane Centrum Personalizacji Legitymacji Studenckich po sierpniu 2013 r. mogą aktywować je w systemie PEKA i korzystać z takich samych możliwości w transporcie publicznym, jakie daje karta PEKA. ELS można zaadaptować do systemu PEKA w jednym z Punktów Obsługi Klienta.

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama