Z Polski - Studencka Polityka

Bilet semestralny dla młodzieży. Warto skorzystać z tej atrakcyjnej oferty!

2015-11-17 16:07:17 | Poznań | artykuł sponsorowany

Z myślą o uczniach i studentach Zarząd Transportu Miejskiego przygotował wyjątkowo korzystną cenowo ofertę - bilet semestralny. Młodzi ludzie sami mogą wybrać strefę, w której bilet ma obowiązywać, a także zdecydować, czy kupią bilet na 120 czy 150 dni.

W transporcie publicznym w Poznaniu i okolicach, na liniach organizowanych przez ZTM, można korzystać m.in. z atrakcyjnych biletów na karcie PEKA oraz tPortmonetki. Bilety można zapisać także na Elektronicznej Legitymacji Studenckiej, aktywowanej w systemie PEKA.

W przypadku okazjonalnych przejazdów zachęcamy do korzystania z tPortmonetki, dzięki której płacimy za dokładnie tyle przystanków, ile przejechaliśmy. System pobiera opłaty za przejechane przystanki, a nie czas spędzony w pojeździe. Cena jednego przystanku dla pasażera korzystającego z 50-procentowej ulgi to tylko 30 groszy!

Osoby często podróżujące tramwajami i autobusami mają do dyspozycji bilety okresowe: na sieć (od 14 do 366 dni) oraz trasowane (14-90 dni). Uczniowie i studenci mogą kupić również tzw. bilet specjalny: semestralny. 

Bilet semestralny jest bardzo korzystną ofertą skierowaną dla młodych osób. To propozycja dla studentów (do ukończenia 26. roku życia) oraz uczniów (do ukończenia 23. roku życia). Warunkiem skorzystania z niej jest nie tylko wiek, ale również uczęszczanie do jednej ze szkół wyższych bądź szkół znajdujących się na terenie Poznania lub miejscowości objętych porozumieniami międzygminnymi. Podstawą do korzystania z tego typu biletu jest ważna legitymacja szkolna/studencka lub imienna karta PEKA z zapisaną informacją o przysługującym uprawnieniu.

Bilety semestralne występują w wersji na 120 lub 150 dni, można je kupić na strefy: A, A+B lub A+B+C (mapy stref dostępne są na stronie www.peka.poznan.pl).
Bilet semestralny na 120 dni na strefę A, obejmującą Miasto Poznań, kosztuje 155 zł; na strefy A+B  - 207 zł; natomiast na strefy A+B+C – 311 zł.

Bilet semestralny na 150 dni na strefę A kosztuje 185 zł; na strefy A+B - 250 zł; a na strefy A+B+C - 380  zł.
Bilety semestralne można kupować w Punktach Obsługi Klienta, Punktach Sprzedaży Biletów, w biletomatach. Każdy może w prosty sposób znaleźć najdogodniejszy dla niego  punkt sprzedaży. Wystarczy wejść na stronę www.peka.poznan.pl.  Znajduje się tam mapa wyszukiwarka z dokładnym opisem lokalizacji miejsca, w którym prowadzona jest sprzedaż, godzinami otwarcia itp. Bilety semestralne można także kupować przez Internet, po zalogowaniu na swoje konto na stronie www.peka.poznan.pl.

Warto pamiętać, że studenci, którzy mają Elektroniczne Legitymacje Studenckie wydane przez Międzyuczelniane Centrum Personalizacji Legitymacji Studenckich po sierpniu 2013 r. mogą aktywować je w systemie PEKA i korzystać z takich samych możliwości w transporcie publicznym, jakie daje karta PEKA. ELS można zaadaptować do systemu PEKA w jednym z Punktów Obsługi Klienta.

Słowa kluczowe: poznań, ztm, komunikacja miejska, bilet semestralny, zniżki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Skutki zerwania współpracy z Rosją w dziedzinie nauki i techniki

Sprawdź, co decyzja MEiN oznacza w praktyce.

Namioty Wyklętych - studencka akcja upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych

Dowiedz się więcej o wydarzeniu, które odbędzie się już 6 marca.

W jaki sposób studenci mogą wspierać obywateli Ukrainy?

Chcesz pomóc uchodźcom z Ukrainy? Sprawdź, co możesz zrobić.

Polecamy
Granty
9 grantów NCN dla Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Zobacz, jakie granty zdobył Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

Polecamy
Ostatnio dodane
Skutki zerwania współpracy z Rosją w dziedzinie nauki i techniki

Sprawdź, co decyzja MEiN oznacza w praktyce.

Namioty Wyklętych - studencka akcja upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych

Dowiedz się więcej o wydarzeniu, które odbędzie się już 6 marca.

Ostatnio komentowane
Mniej pieniędzy na stypendia naukowe od 2011 r.
Mniej pieniędzy na stypendia naukowe od 2011 r.

Niepomyślne wieści dla wszystkich prymusów - od przyszłego roku akademickiego stypendia za dobre wyniki w nauce utracą tysiące studentów.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.