Dzieje się - Teatr

"The Monstrum Band" na festiwalu Konteksty w Poznaniu

2017-11-21 10:53:45 | Poznań

25 listopada 2017 roku Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” i Grupa Coincidentia wystąpią na 8. Festiwalu Teatralnym KONTEKSTY w Poznaniu ze spektaklem „The Monstrum Band” (koprodukcja), w reżyserii Roberta Drobniucha. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem KONTEKSTY REDEFINICJE. Pojawią się na nim realizacje z Polski i Europy, z pogranicza estetyki teatru dramatycznego, tańca aż po formułę koncertu.

The Monstrum BandWspółczesny teatr podejmuje się nazywać i rozumieć, kontestować i afirmować, burzyć stare konteksty i tworzyć nowe w ich miejsce, kierując swoje narracje zarówno do tych, którzy w ową rzeczywistość dopiero wchodzą, jak i do tych, którzy przytłoczeni są zachodzącą zmianą.

Redefiniuje się też sam teatr - a teatr lalki i ożywionej formy w sposób szczególny, czego dowodem są zaproszone na Festiwal realizacje z pogranicza estetyki teatru dramatycznego, tańca aż po formułę koncertu. Mamy nadzieję sprowokować do dyskusji starszych i poruszyć nowe struny w duszach młodszych.

Więcej na stronie organizatora: http://www.teatranimacji.pl/konteksty/

MD/ip

fot. The Monstrum Band, autor: Bartek Warzecha


Słowa kluczowe: Poznań, spektakle, teatr, festiwal teatralny
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Bachtanki
Teatr CHOREA gościem w Petersburgu

Grupa artystów podczas wyjazdu przeprowadzi warsztaty teatralne i zaprezentuje spektakl "Bachantki".

Koło Czasu
Startuje 11. Festiwal Performance "Koło Czasu" w Toruniu

Przez trzy dni zobaczymy działania dwudziestu sześciu twórców performance z Polski, Ukrainy, Irlandii, Szkocji i Czech.

Polecamy
Weź mnie. Do teatru. Jest metoda na tańszy bilet
Weź mnie. Do teatru. Jest metoda na tańszy bilet

Brak konieczności stania w długiej kolejce i szansa zakupu taniego biletu gdziekolwiek się jest - to zalety portalu www.eWejsciowki.pl. O misji, powstaniu i udogodnieniach portalu porozmawiamy z jego współzałożycielem - Maciejem Wartaczem.

42. Poznański Wieczór Kabaretowy
42. Poznański Wieczór Kabaretowy Poznań

W poniedziałek, 28 lutego 2011 r. o godz. 19.00 w Auli Artis (ul. Kutrzeby 10) odbędzie się 42. edycja Poznańskiego Wieczoru Kabaretowego.

Ostatnio dodane
Bachtanki
Teatr CHOREA gościem w Petersburgu

Grupa artystów podczas wyjazdu przeprowadzi warsztaty teatralne i zaprezentuje spektakl "Bachantki".