Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Kopciuszek, Cenerentola, Cinderella, Cendrillon, Cenicienta, Zoluszka, Aschenputtel, Popelka... to tytuł repertuarowy przetłumaczony niemal na wszystkie języki świata. Baletowa prapremiera tego spektaklu z muzyką Sergiusza Prokofiewa odbyła się w Moskwie w Teatrze Bolszoj 21 listopada 1945. Mało kto jednak o tym pamięta, że już w 1893 roku choreografowie Enrico Cecchetti i Lew Iwanow podjęli się wystawienia tego tytułu, z innym jeszcze opracowaniem muzycznym, w Teatrze Maryjskim w Petersburgu, niestety z dużo mniejszym powodzeniem.

Realizacji familijnego w zamyśle baletu fantastycznego na podstawie bajki Charlesa Perraulta podjął się w Poznaniu Paul Chalmer. Kanadyjski tancerz i choreograf, od lat związany z największymi zespołami baletowymi Europy. Swoją karierę wykonawczą rozpoczął w National Ballet of Canada, ale już wkrótce dostał angaż w Stuttgarter Ballett, kierowanym przez Johna Cranko, później był Danseur Étoile w Les Ballets de Monte Carlo, gościnnie występował także w English National Ballet, Teatrze La Scala w Mediolanie i Operze Rzymskiej. Jako choreograf najczęściej pracuje we Włoszech, realizując swoje spektakle właśnie w La Scali i Operze Rzymskiej. Wiele choreografii Paula Chalmera powstało w Niemczech w Leipziger Ballett, którego artysta był wieloletnim dyrektorem.

Neoklasyczny język tańca, jakim posługuje się Paul Chalmer, jest niezwykle lekki, pełen elegancji i – co najważniejsze – idealnie współgra z muzyką Prokofiewa. Muzyką, która w powiązaniu z warstwą choreograficzną wydaje się jeszcze bardziej bogata stylistycznie. Symbiotyczna relacja pomiędzy układami choreograficznymi i muzyką Kopciuszka jest – oprócz bajkowej oprawy plastycznej autorstwa Anny Kontek – niewątpliwym walorem poznańskiej inscenizacji, do której obejrzenia serdecznie Państwa zapraszam.

Jacek Przybyłowicz

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Kopciuszek.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Kopciuszek (Teatr Wielki im. S. Moniuszki, Poznań).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Kopciuszek (Teatr Wielki im. S. Moniuszki, Poznań).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Kopciuszek (Teatr Wielki im. S. Moniuszki, Poznań).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Kopciuszek (Teatr Wielki im. S. Moniuszki, Poznań).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Kopciuszek (Teatr Wielki im. S. Moniuszki, Poznań).
Ostatnio czytane
Gwiazy na premierze spektaklu w Teatrze Capitol [FOTO]
Gwiazy na premierze spektaklu w Teatrze Capitol [FOTO]

Zobacz, kto przyszedł na premierę "Zdobyć Utrzymać Porzucić. Rozstania i Powroty"!

Otwarty mikrofon na Stand-up Poznań
Otwarty mikrofon na Stand-up Poznań Poznań

Jesteś doskonałym obserwatorem rzeczywistości, który za pomocą ciętego języka potrafi rozbawić publiczność - nie może Cię zabraknąć w Wielkim Żarciu!

Kupony i kody rabatowe
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

O nich się mówi