Jak Wojtek został „lotnikiem”

2013-07-31 12:58:08 | Poznań

Wyznaczanie celów i konsekwentne dążenie do ich realizacji to najlepszy sposób na spełnienie marzeń. Wojtek Brzeźniak, student Wyższej Szkoły Logistyki, jeszcze kilka miesięcy temu nieśmiało marzył o pracy, związanej z transportem lotniczym. Dziś realizuje wizję swojej zawodowej przyszłości w dziale spedycji lotniczej w firmie Kuehne+Nagel na poznańskiej Ławicy.

Historia Wojtka Brzeźniaka pokazuje, że dobra inwestycja w siebie i swoje pasje popłaca. „Decydując się na studia na WSL w Poznaniu po cichu liczyłem, że dzięki tak szeroko zakrojonej współpracy uczelni z firmami działającymi w branży logistycznej uda mi się znaleźć pracę w zawodzie – mówi Wojtek. Kto by pomyślał, że wydarzy się to tak szybko?”

Wszystko zaczęło się od konsultacji w Biuro Praktyk i Karier Zawodowych WSL. Podczas spotkania, student szczegółowo opowiedział o sobie, swoich planach, dotychczasowych osiągnięciach i o wymarzonym zawodzie - spedytora lotniczego. Na szczęście dla Wojtka, wkrótce po tej rozmowie, zapotrzebowanie na tzw. „lotnika” zgłosiła, współpracująca z WSL firma Kuehne+Nagel.  Po rekomendacji i przedstawianiu kandydatury studenta, Wojtek został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Kilka tygodni później wstąpił w szeregi działu spedycji lotniczej Kuehne+Nagel, który dziś niemal w całości składa się ze studentów i absolwentów WSL.

O sukcesie studentów WSL na rynku pracy decyduje synergia dwóch czynników. Pierwszy to stała, ścisła współpraca z przedsiębiorstwami, szczególnie tymi z branży logistycznej. Operator logistyczny Kuehne+Nagel angażuje się w tę współpracę na wielu polach. Specjaliści  i menedżerowie z firmy goszczą na wykładach dla studentów WSL, podczas konferencji prezentują efekty swojej codziennej pracy, przybliżają najciekawsze zagadnienia z praktyki logistycznej, dzielą się swoim doświadczeniem. Przygotowaniu do podjęcia pracy służą staże i praktyki, oferowane wyróżniającym się studentom, a także spotkania i warsztaty z pracownikami działu HR.

Drugim ważnym czynnikiem jest postawa studenta. Ambicja, odpowiedzialność i zaangażowanie to cechy tych, którzy już  od pierwszego roku studiów odwiedzają Biuro Praktyk i Karier Zawodowych w poszukiwaniu ścieżek rozwoju zawodowego. To do nich w pierwszej kolejności zwracają się pracownicy biura, gdy firma partnerska zgłosi zapotrzebowanie na kandydata do pracy.

„Poszukujemy ludzi proaktywnych, zaangażowanych, zdecydowanych na podjęcie wyzwania, nastawionych na ciągłe doskonalenie – mówi Aneta Koralewska-Ratajczak, Dyrektor HR w firmie  Kuehne+Nagel. Dzięki współpracy z uczelnią, znajdujemy takich pracowników. Już 20% załogi w centrali Kuehne+Nagel w Gądkach to absolwenci WSL. Są wśród nich olimpijczycy, studenci po praktykach i stażach. Osoby te pracują we wszystkich niemalże działach naszej firmy.”

Jednym z tych aktywnych, konsekwentnych i zaangażowanych studentów okazał się właśnie Wojtek Brzeźniak, który spełnia swoje zawodowe marzenia. Wyższa Szkoła Logistyki wspiera młodych logistyków na starcie kariery zawodowej, planując na kolejny rok akademicki rozszerzenie współpracy z przedsiębiorstwami, a w Kuehne+Nagel pojawiają się kolejni pracownicy z rekomendacją uczelni.

Dobra współpraca i zapotrzebowanie na wykwalifikowanych spedytorów zaowocowały powstaniem nowej specjalności. Studenci WSL, którzy wybiorą „Transport i spedycję”, spotkają na zajęciach praktyków na co dzień pracujących w podstawowych gałęziach transportu: drogowym, szynowym, lotniczym, morskim oraz intermodalnym. W czasie trzech lat studiów mogą zdobyć certyfikat kompetencji zawodowej w zakresie transportu drogowego rzeczy i transportu drogowego osób, ponieważ zakres tematyczny specjalności obejmuje  zagadnienia, wymagane na egzaminie na ten certyfikat.

ip

Słowa kluczowe: wsl wyższa szkoła logistyczna poznań opis studiów kierunek transport i spedycja

Kierunki i rodzaje studiów - Studia na start

Spotkanie z Kosmetologią w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi [Lipiec 2020]

Rozmowa menedżer kierunku i studentki... Czego się z niej dowiecie?

Krakowskie Szkoły Artystyczne - rekrutacja w 2020 r.

Poznaj kierunki i szczegóły oferty edukacyjnej Krakowskich Szkół Artystycznych!

Kierunek, na który najtrudniej się dostać

Bezkonkurencyjny hit tegorocznej rekrutacji na uczelnie wyższe.

Koreanistyka we Wrocławiu

We Wrocławiu od roku akademickiego 2013/2014, w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych UWr, będzie można studiować koreanistykę.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Dobry start kariery dzięki Szkole Policealnej GoWork.pl

Poznajcie wady i zalety różnych możliwości, jakie macie po zdanej maturze.

Jak dostać się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się, jak bezproblemowo przejść przez cały proces aplikacji, i dostać się na wymarzone studia!

Game Design - nowy kierunek studiów w Wyższej Szkole Europejskiej!

Twoim marzeniem jest tworzenie gier? Zdobądź odpowiednie wykształcenie!

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane