Młodzi logistycy walczyli o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2016-12-06 13:05:28 | Poznań

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do walki o finał stanęło 712 najlepszych młodych logistyków z całego kraju, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach szkolnych. Zwycięzcę IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej poznamy 31 marca.

W tym roku etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zorganizowany został w 12 miastach: Poznaniu, Grodzisku Mazowieckim, Częstochowie, Krakowie, Łukowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Legnicy, Kolbuszowej, Opolu, Szczecinie i Olsztynie. Do logistycznych rozgrywek przystąpiło 712 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych z prawie 8000 osób.

W II etapie młodzi logistycy musieli się zmierzyć z 25 zadaniami, na rozwiązanie których mieli 75 minut. Pytania dotyczyły m.in. transportu ponadgabarytowego, kodów kreskowych, co-packingu czy koncepcji Lean Production. Zadanie było tym trudniejsze, że był to test wielokrotnego wyboru.

Teraz przed młodymi logistykami kilka dni napiętych oczekiwań – wyniki poznamy do 16 grudnia. Potem zwycięzcy będą mogli rozpocząć intensywne przygotowania do wielkiego finału, który zaplanowany został na 3 marca. Gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbędzie się 31 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, która jest organizatorem konkursu. Do wygrania są m.in. bezpłatne studia w WSL, atrakcyjne nagrody rzeczowe, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz interesujące oferty staży w wiodących logistycznych przedsiębiorstwach.

- Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to ważne wydarzenie dla uczestników, nauczycieli, organizatorów i sponsorów. Ambitni i pracowici młodzi ludzie walczą o swoje marzenia i zawodowe plany. Trzymamy za nich kciuki i dopingujemy w ich realizacji. Dla wielu z nich udział w Olimpiadzie może być przełomowym momentem – podkreśla Wojciech Zalewski, wicekanclerz Wyższej Szkoły Logistyki.

Sukces i wysoki poziom Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to w dużej mierze zasługa patronów i sponsorów wydarzenia. Patronami honorowymi IX edycji są Minister Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Patronami Merytorycznymi są Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Wsparcie w organizacji wydarzenia zapewniają także wiodące firmy z branży TSL. Sponsorami złotymi są firmy: IMPERIAL Logistics, Grupa Wędzikowski, DPD Polska, JAS-FBG, MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski, Dachser, STILL, Transics International, TimoCom. Sponsorzy srebrni to: PKN EPAL, DHL, PEKAES. Partnerem Olimpiady jest TSLogistic.

Patroni medialni IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to: Głos Wielkopolski, Warehouse Monitor, Transport Manager, Polska Gazeta Transportowa, Logistyka a Jakość, Transport i Spedycja, Nowoczesny Magazyn, Eurologistics, log24.pl, Logistyka.net.pl, Top Logistyk, Magazynowanie i Dystrybucja, logistyczny.com, TSL Biznes, Pracujwlogistyce.pl, Spedycje.pl, Forumtransportu.pl, Transportet.pl, etransport.pl, prawoilogistyka.pl, Młodzilogistycy.pl, Uczelnie.pl, dlaStudenta.pl, Uczelnie.net, Kierunki.net i Edukacja.net.

 

ip

Słowa kluczowe: ogólnopolska olimpiada logistyczna, wyższa szkoła logistyki poznań

Komentarze, opinie, wypowiedzi (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj komentarz
  • Olimpiada [0]

    Pięknie! Taka zdolna młodzież trzeba nagradzać. Dobrze, że Mahle wzięło udział w ej akcji bo nagrody pewnie są niczego sobie. Chętnie sama bym wzięła udział.

    Sobik, 2016-12-09, 16:17:17

Aktualności

Co można zabrać ze sobą na maturę?

Zobacz, o czym nie możesz zapomnieć!

Polscy maturzyści z nagrodą Outstanding Pearson Learner Awards za wybitne osiągnięcia

Trzy osoby z najlepszymi wynikami na świecie z międzynarodowej matury A Level!

Stypendia Pomostowe - most do lepszej przyszłości

Aż 10 tys. złotych wsparcia dla młodzieży, która poza dobrymi wynikami w nauce, spełnia pozostałe warunki programu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Jak wygląda matura ustna z języka polskiego?

Zobacz, jak przebiega egzamin krok po kroku.

Studia prawnicze: kierunek dla ambitnych - od marzeń po błyskotliwą karierę

To kierunek dla osób ambitnych i cierpliwych, które w przyszłości chcą oferować pomoc prawną.

Rusza 4. edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych "Złote Szkoły NBP"

Hasłem przewodnim czwartej edycji programu jest: "Polski złoty w obiegu od 100 lat - NBP i jego funkcja emisyjna".

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane