zmień miasto

Nowy kierunek w CDV we współpracy z uczelnią z Holandii

Prywatna uczelnia z Poznania we współpracy z holenderskim uniwersytetem wprowadza nowy kierunek studiów - urban management. Uczelnia chce połączyć kompetencje inżyniera i humanisty. Absolwenci mają zajmować się rozwojem miast i obszarów zurbanizowanych.

Kierunek powstaje w Collegium Da Vinci (CDV), które przez kilkanaście lat funkcjonowało pod nazwą Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (WSNHiD). Uczelnia przy jego powstaniu korzysta z pomocy holenderskiego NHTV Breda University of Applied Science – kierunek powstał na licencji.

Studenci urban management mają zająć się zarządzaniem rozwojem współczesnych miast. Uczelnia podkreśla, że absolwenci będą dysponowali zarówno umiejętnościami techniczno-inżynierskimi, jak i społecznymi.

Urban management prowadzony będzie w języku angielskim. Studenci dzięki współpracy uczelni z biznesem mają uczestniczyć w praktykach w polskich i zagranicznych firmach. Program nowo uruchomionych studiów został oparty na modelu holenderskim, który przewiduje naukę w systemie 3,5-letnim z podziałem na trzy semestry w każdym roku akademickim.

Studenci oprócz wiedzy na temat urbanistyki, planowania i gospodarki przestrzennej, zarządzania miastem nauczą się jak rozmawiać ze społeczeństwem, negocjować, prowadzić mediacje. Jak wskazał rektor CDV dr inż. Krzysztof Nowakowski, „uczymy słuchać, bo miasto powstaje dzięki ludziom i dla ludzi”.

Uczelnia wskazuje, że absolwenci mogą znaleźć pracę w biurach architektonicznych i urbanistycznych, firmach doradczych, budowlanych, inżynieryjnych, międzynarodowych koncernach czy jednostkach samorządowych, odpowiedzialnych za przestrzeń miejską w Polsce i zagranicą.

Stworzenie kierunku zaproponował holenderski urbanista i planista przestrzenny, związany z biurem RDH Architekci Urbaniści Huub Droogh.

CDV jest uczelnią należącą do założonej przez biznesmena Piotra Voelkela Human Touch Group. CDV jako dawna WSNHiD jest jedną z najstarszych niepublicznych uczelni w Poznaniu – działa od ponad 19 lat; ukończyło ją 15 tys. absolwentów.

PAP - Nauka w Polsce

Kierunki i rodzaje studiów - Studia na start

Psychologia - nowość na #UPJP2 w Krakowie

Psychologia - nowość na #UPJP2 w Krakowie

Jak Wojtek został „lotnikiem” Poznań

Wyznaczanie celów i konsekwentne dążenie do ich realizacji to najlepszy sposób na spełnienie marzeń.

Dobry start kariery dzięki Szkole Policealnej GoWork.pl

Poznajcie wady i zalety różnych możliwości, jakie macie po zdanej maturze.

Robotyka (też) poza Politechniką Poznań

Automatyka i Robotyka oraz Ochrona Środowiska – to nowe kierunki studiów, które od października 2011 r. po raz pierwszy pojawią się w ofercie Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Kierunki medyczne w szkole policealnej GoWork!

Studia nie są dla ciebie? Poznaj alternatywę bez zapychaczy na planie zajęć!

W Collegium Da Vinci wprowadzono tutoring! Poznań

Wzorem uniwersytetów Oxford i Cambridge, poznańska uczelnia wdraża nowoczesne metody pracy ze studentami.

Krakowskie Szkoły Artystyczne - rekrutacja w 2020 r.

Poznaj kierunki i szczegóły oferty edukacyjnej Krakowskich Szkół Artystycznych!

Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama