Znamy wyniki I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej!

2016-10-28 14:52:49 | Poznań

 712 uczniów z 216 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju zmierzy się w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym roku w konkursie wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników. Na najlepszych czekają indeksy na studia, wartościowe nagrody rzeczowe, płatne staże oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.

O IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej już teraz można powiedzieć, że jest wyjątkowa. W logistycznych zmaganiach wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników z 316 szkół. To najwyższy wynik w historii konkursu organizowanego od dziewięciu lat. Do drugiego etapu awansowało 712 osób, które wykazały się największą wiedzą z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Udział w II turze gwarantowało zdobycie minimum 23 punktów z 50 możliwych.

- Od kilku lat na rynku pracy obserwujemy wzrost zapotrzebowania na pracowników z sektora TSL. Rosnące zainteresowanie młodych ludzi Ogólnopolską Olimpiadą Logistyczną to dowód ich świadomości odnośnie zawodowych perspektyw jakie stwarza ta branża. To również wyraz prestiżu i znaczenia samego konkursu – podkreśla Wojciech Zalewski, wicekanclerz Wyższej Szkoły Logistyki.

Okręgowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 grudnia. Osoby z najlepszymi wynikami zmierzą się w wielkim finale, który zaplanowano na 3 marca. Jest o co walczyć – na najlepszych młodych logistyków czekają bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, atrakcyjne staże w przedsiębiorstwach będących liderami w branży oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

- Dla wielu uczniów wygrana w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to spełnienie marzeń, ale również przepustka do kariery w logistyce, transporcie i spedycji. Zwycięstwo w tak dużym wydarzeniu dodaje pewności siebie i otwiera wiele drzwi. Pierwszymi z nich jest możliwość podjęcia bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Logistyki – dodaje Wojciech Zalewski.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna po raz pierwszy zorganizowana została w 2008 roku. Jej celem jest rozbudzenie zainteresowania branżą TSL, wpływ na kształcenie przyszłej kadry logistycznej oraz pomoc w ocenie programów nauczania w szkołach średnich i policealnych. Olimpiada została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Sukces Olimpiady nie byłby możliwy bez wsparcia partnerów i sponsorów. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Patronami Merytorycznymi są Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. W organizację przedsięwzięcia zaangażowały się również najważniejsze przedsiębiorstwa z branży transportu, spedycji i logistyki. Sponsorami złotymi są firmy: IMPERIAL Logistics, Grupa Wędzikowski, DPD Polska, JAS-FBG, MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski, Dachser, STILL, Transics International, TimoCom. Sponsorzy srebrni to: PKN EPAL, DHL, PEKAES. Partnerem Olimpiady jest TSLogistic.

Patroni medialni IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to: Głos Wielkopolski, Warehouse Monitor, Transport Manager, Polska Gazeta Transportowa, Logistyka a Jakość, Transport i Spedycja, Nowoczesny Magazyn, Eurologistics, log24.pl, Logistyka.net.pl, Top Logistyk, Magazynowanie i Dystrybucja, logistyczny.com, TSL Biznes, Pracujwlogistyce.pl, Spedycje.pl, Forumtransportu.pl, Transportet.pl, etransport.pl, prawoilogistyka.pl, Młodzilogistycy.pl, Uczelnie.pl, dlaStudenta.pl, Uczelnie.net, Kierunki.net i Edukacja.net.

 

 

ip

Słowa kluczowe: ogólnopolska olimpiada logistyczna, wyższa szkoła logistyki poznań

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Udana stylizacja na studniówkę - modnie i z klasą

Sprawdź, co jest w modzie i jak dopasować elementy stylizacji, by wyglądać doskonale.

7 sposobów na skuteczne przygotowanie się do matury

skutecznie porady jak przygotować się do egzaminu maturalnego

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zaprasza maturzystów na Dzień Otwarty

Wydarzenie odbędzie się 19 kwietnia 2024 roku w gmachu głównym (ul. Podchorążych 2).

Zmiany w systemie rekrutacji na studia w 2024 roku

Zobacz, co nowego w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Studia prawnicze: kierunek dla ambitnych - od marzeń po błyskotliwą karierę

To kierunek dla osób ambitnych i cierpliwych, które w przyszłości chcą oferować pomoc prawną.

Studniówka przed maturą: najważniejsze wydarzenie dla każdego maturzysty!

Studniówka jest symbolicznym pożegnaniem z jednym etapem życia i powitaniem drugiego.

Jakie są szanse na dostanie się na studia w 2024 roku?

Zobacz, co jest ważne przy rekrutacji na studia.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane