zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Licencja detektywa przepustką do kariery

środa, 03-08-2016 (00:00:00) | komentarze (0) | artykuł sponsorowany


Planując rozwój swojej kariery zawodowej, czasami nie bierzemy pod uwagę zawodów ciekawych i opłacalnych, bo wydają się mało oczywiste; niemniej, licencja detektywa otwiera opłacalną i nietuzinkową ścieżkę kariery, o której warto pomyśleć. O swojej pracy opowie prywatny detektyw z Agencji Sektor - http://detektyw-sektor.pl/ .

Zlecenia
    Niewątpliwą zaletą pracy detektywa jest różnorodność zleceń, jakie otrzymuje. Detektywi nie zajmują się tylko ściganiem przestępców w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Przyjmują zlecenia związane z problemami codziennymi zwykłych ludzi, często także bardzo prywatnymi. Są to sprawy takie, jak:
●    wykrywanie zdrad
●    testowanie wierności
●    dostarczanie materiałów dowodowych do spraw sądowych
●    odszukiwanie ukrytego mienia
●    szukanie zaginionych osób
●    wywiad gospodarczy
●    wykrywanie podsłuchów i zapobieganie inwigilacji
Każdy rodzaj zlecenia wymaga innych środków, a każda sprawa - indywidualnego podejścia. Sprawia to, że praca detektywa nie ma powtarzalności i nie wykonuje się jej machinalnie. Dla osób lubiących urozmaicenia i tych, którzy nie wyobrażają sobie pracy “przy biurku” jest to idealne zajęcie. Jednocześnie, jest to praca wymagająca; detektyw musi być skrupulatny i dokładny, a także wykazywać się intuicją - gdy chodzi o sprawy związane z ludzkimi uczuciami, nic nie jest oczywiste.

Prestiż i zaufanie

    Detektyw jest zawodem zaufania społecznego - chociaż zazwyczaj zwracają się do niego osoby będące zdesperowane. Tam, gdzie zawiodły służby, które powinny dowieść sprawiedliwości lub prawdy pojawiła się potrzeba wynajęcia detektywa. Jemu, klienci zwierzają się ze wszystkich swoich spraw, czasami prywatnych lub intymnych. Z tego powodu tak ważne jest zaufanie; nie znając prawdziwych szczegółów sprawy klienta nie można jej dobrze poprowadzić. Detektyw musi posiadać sporo empatii, aby jego klient czuł się słuchany i rozumiany. W sprawach dotykających najintymniejszych życiowych spraw ważne jest dobre podejście - to gwarancja dobrej opinii i pozyskania klientów.

Preferencje
    Jakie kryteria powinien spełniać kandydat na detektywa? Przede wszystkim, musi posiadać licencję, aby jego praca była w pełni legalna. Agencje detektywistyczne chętnie zatrudniają też byłych funkcjonariuszy służb mundurowych - mają oni ogromne doświadczenie w pracy z ludzkimi dramatami, w wykrywaniu przestępstw i zbierania materiałów dowodowych. Zdobyte doświadczenie jest nieocenione, jednak agencje zatrudniają również młode osoby, wykształcone w całkowicie innym kierunku. Oprócz licencji, liczą się także umiejętności interpersonalne. Współpraca z klientami oraz specjalistami z dziedzin daktyloskopii lub fonoskopii wymaga umiejętnej komunikacji i wspomnianej już intuicji.


artykuł sponsorowany

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama