Literatura
Salon Poezji z okazji Dnia Dziecka: Tomasz Steciuk

Salon Poezji z okazji Dnia Dziecka: Tomasz Steciuk

Opis

Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na wyjątkową odsłonę Salonu Poezji, tym razem skierowaną do najmłodszych widzów. 3 czerwca o godz. 11:45 z dziećmi spotka się Tomasz Steciuk – aktor teatralny i dubbingowy.

W programie usłyszeć można będzie głosy bohaterów popularnych animacji, w tym Szeregowego z Pingwinów z Madagaskaru, Prosiaczka z Kubusia Puchatka, Theodora z Alvina i wiewiórek, Świerszcza Sebastiana z Pinokia, produkcji Netflixa w reżyserii Guillermo del Toro, Pana w żółtym kapeluszu z Ciekawskiego George’a czy Once-lera z Loraxa. Nie zabraknie również fragmentów Koziołka Matołka Kornela Makuszyńskiego oraz piosenek z najpopularniejszych animacji.

Tomasz Steciuk jest absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od 1990 roku związany z gdyńską sceną, gdzie zagrał w takich spektaklach jak: Nędznicy, Jesus Christ Superstar czy Evita. Jest laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Na deskach Teatru Muzycznego Roma zagrał m.in. Szefa w Miss Saigon, Kota Gusa w Kotach, Pana Kleksa i Filipa Golarza w Akademii Pana Kleksa, Upiora w Upiorze w Operze i Thénardiera w Nędznikach. Występował na wielu scenach w Polsce, między innymi na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu, w takich musicalach jak: Zakonnica w przebraniu, Evita oraz Rodzina Addamsów. Widzowie mogli go oglądać także w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Teatrze Syrena w Warszawie, Operze i Filharmonii Podlaskiejczy Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Salon Poezji z Tomaszem Steciukiem odbędzie się również w Zamku w Kórniku 3 czerwca o godz. 18:00. Wstęp tylko z zaproszeniami. W sprawie miejsc prosimy o kontakt z Biblioteką Kórnicką.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu dofinansowywane są przez Fundację Zakłady Kórnickie. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje wiceprezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasie oraz na stronie internetowej Teatru. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616 oraz pod adresem bilety@teatr-muzyczny.pl.

zdjęcie: Tomasz Steciuk, fot. Michal Heller

Polecamy
Ostatnio dodane
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.