Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Gwiazdy węgierskiej sceny muzycznej na Enea Spring Break 2018

2018-04-16

Organizatorzy Enea Spring Festval 2018 zaprosili do Polski jednych z najciekawszych przedstawicieli węgierskiej sceny muzycznej. Na festiwalu zagrają: Mōrk, Antonia Vai i Apey.

Mōrk
Mōrk reprezentuje niezwykłą muzyczną podróż w głąb super-funkowego, stand-up jazzowego i extreme-popowego mikro świata ludzkich uczuć, poglądów filozoficznych i schizofrenicznych postaci. Członkowie zespołu, poznawszy się na studiach jazzu, migiem podbili serce budapesztańskiej sceny undergroundowej, grając w prywatnych mieszkaniach i innych nietypowych miejscach zanim wspięli się na szczyty takich scen jak te w Sziget, A38 Ship, Akvárium Club i innych znanych europejskich klubach. Zaliczone mają również koncerty na Reeperbahn i ELB JAZZ w Hamburgu czy podczas Seazone w Sopocie oraz na tegorocznych edycjach festiwali Tallin Music Week i Eurosonic NL. Poza występem na Spring Breaku będzie można zobaczyć ich w innych polskich miastach:
18.04 - Warszawa, Chmury
19.04 - Łódź, Format
20.04 - Poznań, Spring Break
21.04 - Poznań, Balcony TV
22.04 - Kraków, Drukarnia

Antonia Vai
Szwedzka piosenkarka i kompozytorka Antonia Vai o węgierskich korzeniach, urodzona i wychowana W Sztokholmie, przeprowadziła się do Budapesztu niespełna 5 lat temu, gdzie od razu zaczęła grać „pierwsze skrzypce”. Rozpoznana tam jako "diva bohemskiego soulu", przykuła uwagę węgierskich stacji telewizyjnych i radiowych, zdobyła nominację Artisjusa do nagrody "Songwriter of the Year", dzieliła scenę z takimi międzynarodowymi sławami jak Selah Sue, czy Yasmine Hamdan i zagrała niezliczone koncerty na festiwalach i w klubach w całej Europie.
Poza występem na festiwalu Spring Break Antonię Vai będzie można spotkać w Polsce przy  trzech innych okazjach:
18.04 - Kraków, Dworek Białopradnicki
19.04 - Wrocław, Wyspa Tamka
20.04 - Poznań, Spring Break
Niedawno Vai wypuściła klip do piosenki "Mad Heart" ze swojego ostatniego albumu "Ritual". Utwór opowiada o dzikiej naturze serca, które tętni niekontrolowaną miłością i walczy przeciwko przyjętym normom. Teledysk jest hołdem złożonym trzem nieprzeciętnym kobietom-radykałom, które zapisały się w historii Węgier. Antonia portretuje je w kontekście swojej własnej historii.

Apey
Apey to pseudonim artystyczny Andrasa Arona, mającego bardzo specyficzne podejście do pisania tekstów i komponowania muzyki. Idąc w ślad za Neilem Youngiem i Bobem Dylanem, Apey lubi opowiadać historie, przy czym wplata w nie wschodnioeuropejskie podejście do humoru i wyrażania siebie. Chociaż znany jest głównie ze sceny heavy metalowej, stwarza zupełnie nowy kontekst przestrzeni, na której spotykają się amerykański folk i country oraz europejski grunge. Apey dał się bliżej poznać szerszej publice dzięki swojemu ostatniemu albumowi "Stranger", na którym usłyszymy o wiele pozytywniejsze, ale i dojrzalsze brzmienie artysty niż na poprzednich, raczej mrocznych i eksperymentalnych, produkcjach jak "Feathers, Black Flowers", "Orion" czy "Foxes".

Koncerty:

Data: 19-21 kwietnia 2018
Miejsce: Poznań

Bilety: 89 zł w przedsprzedaży i 100 zł w dniu imprezy

ip

fot. materiały organizatora

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama