Aktualności - Muzyka

Męskie Granie 2014 zabrzmi w Poznaniu!

2014-07-11 09:36:38 | Poznań

Już 19 lipca w poznańskiej Starej Gazowni zaprezentują się fenomenalni polscy muzycy. Na scenie Męskiego Grania, którego wyłącznym sponsorem jest marka Żywiec, zagrają Artur Rojek, BRODKA, Dawid Podsiadło, Jamal, Luxtorpeda, Öszibarack, Tomasz Stańko, Marcin Masecki i Macio Moretti oraz zwycięzca Nowego Męskiego Grania – AKX. Przed publicznością stanie także zespół utworzony specjalnie na tegoroczną trasę – Męskie Granie Orkiestra.

Męskie Granie to projekt, który nieustannie się zmienia i zaskakuje nowymi elementami. Podczas poznańskiego koncertu artyści po raz kolejny będą odważnie przekraczać muzyczne granice i eksperymentować ze stylami i formami ekspresji. Cześć z nich zmierzy się także z niezwykłym zadaniem – na nowo zinterpretuje utwór, który wywarł największy wpływ na jego twórczość. Na scenie w Starej Gazowni zagrają Artur Rojek, Dawid Podsiadło, Jamal, Luxtorpeda, Öszibarack, trio Tomasz Stańko, Marcin Masecki i Macio Moretti oraz zwycięzca konkursu Nowe Męskie Granie – AKX. W Poznaniu pojawi się także BRODKA, z którą gościnnie wystąpią Pictorial Candi i Marcin Masecki.

Na zakończenie koncertu przed poznańską publicznością wystąpi Męskie Granie Orkiestra – zespół utworzony specjalnie na tegoroczną trasę koncertową, w którego skład wchodzi dziesięciu doskonałych muzyków. Ta supergrupa wymyka się wszelkim schematom, stanowiąc synergię osobowości, talentu i wrażliwości jej członków. Już 19 lipca zespół zinterpretuje legendarne utwory polskiej sceny muzycznej. W Poznaniu Męskie Granie Orkiestra wspierać będą Natalia Grosiak, Robert Litza Friedrich oraz SKUBAS.

- Tegoroczny koncert w Poznaniu z pewnością będzie niezapomniany. Przed publicznością zaprezentują się doskonali polscy artyści, którzy będą eksperymentować ze stylami i konwencjami. A to wszystko na niezwykle nowoczesnej scenie w wyjątkowym otoczeniu Starej Gazowni – mówi Izabela Głodek, Dyrektor Marki Żywiec.

Znakiem rozpoznawczym trasy Męskie Granie jest nie tylko świetna muzyka, ale także wyjątkowa oprawa multimedialna. Tegoroczna scena jest niezwykle innowacyjna, a multimedialna scenografia robi duże wrażenie. Reżyserem koncertów Męskiego Grania 2014 został Kobas – scenograf, fotograf oraz autor filmów. O scenografię wydarzenia zadba natomiast jeden z najwybitniejszych polskich designerów – Robert Majkut, a o oprawę świetlną – uznany fotograf i reżyser światła – Jan Holoubek.

Na koncercie prowadzona będzie akcja "18+" promująca odpowiedzialną konsumpcję alkoholu i sprzedaży piwa wyłącznie osobom pełnoletnim.

Wyłącznym sponsorem projektu Męskie Granie jest marka Żywiec.

Poznań - Męskie Granie 2014
19.07, Start 17:00
Stara Gazownia wejście od ul. Ewangelickiej

Artur Rojek
BRODKA
Dawid Podsiadło
Jamal
Luxtorpeda
Öszibarack
Tomasz Stańko + Marcin Masecki + Macio Moretti
Męskie Granie Orkiestra

Więcej o Męskim Graniu na: www.meskiegranie.pl

Słowa kluczowe: Męskie Granie 2014, Poznań, Artur Rojek, BRODKA, Dawid Podsiadło, Jamal, Luxtorpeda, Stara Gazownia
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • kupie bilet [0]
    Kaśka
    2014-07-15 19:36:02
    Hej, chętnie kupię bilet, kontakt mell-ali@wp.pl
Zobacz także
Smolasty prezentuje nowy klip. Duet z Oliwką Brazil w "Oh Daddy" [WIDEO]

Po świetnie przyjętym projekcie "Ghetto Playboy", artysta ponownie dał się poznać z mocnej, rapowej strony.

Roksana Węgiel - Korona
Roksana Węgiel w nowym teledysku "Korona" [WIDEO]

Nie, wcale nie chodzi o pandemię.

Daria Zawiałow - koncert
Premiera nowego albumu Darii Zawiałow "Wojny i noce"

Sprawdź informacje na temat najnowszej płyty Darii Zawiałow, na której znajdziemy m.in. utwór zaśpiewany w duecie z Dawidem Podsiadło.

Polecamy
Nowy teledysk Eminema do utworu "Good Guy" [WIDEO]

Zobacz najnowszy teledysk Eminema promujący album "Kamikaze".

AniKa Dąbrowska
AniKa Dąbrowska w piosence "Miłość" [WIDEO]

Zwyciężczyni 2. edycji "The Voice Kids" w nowej piosence.

Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
Smolasty prezentuje nowy klip. Duet z Oliwką Brazil w "Oh Daddy" [WIDEO]

Po świetnie przyjętym projekcie "Ghetto Playboy", artysta ponownie dał się poznać z mocnej, rapowej strony.

Roksana Węgiel - Korona
Roksana Węgiel w nowym teledysku "Korona" [WIDEO]

Nie, wcale nie chodzi o pandemię.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!