Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

AL DI MEOLA OPUS

Kiedy2018-11-20
Za ile159
GdzieAula Uniwersytetu UAM.
Poznań

Zapraszamy na koncert Al Di Meola w Poznaniu. Wirtuoz gitary wystąpi już 20 litopada w Auli Uniwersytetu UAM. Bedzie to koncert promujacy najnowsze wydawnictowo, zatytułowane Opus. Koncert Al Di Meola Poznań bilety już w sprzedaży! Al Di Meola to nie tylko wirtuoz, ale i prawdziwy bohater gitary. Jego talent zrodził 28 wspaniałych albumów, z czego część powstała we współpracy z takimi gigantami jak John McLaughlin, Paco de Lucia, The Rite of Strings trio w składzie z Clarke'iem i skrzypkiem Jean-Luciem Pontym.

Muzycznie towarzyszyli mu także m.in. Chick Corea, Stanley Clarke, Lenny White,  Larrym Coreyellem, Birellim Lagrenem, Philem Collinsem czy Billem Brufordem.  Gitarzysta jest genialną osobowością światowej sceny gitarowej. Kochany i uwielbiany przez swoich fanów , a także ceniony przez krytykę. Udało mu się połączyć jazz z elementami fusion, bluesa oraz latynoskim brzmieniem flamenco, samby i tanga, a Jego płyty stały się bestsellerami. Artysta należy do absolutnej czołówki światowej sceny jazzowej. Jest także powszechnie postrzegany za jednego z najciekawszych gitarzystów na świecie. Jego wspaniała technika, połączona z pasją i inteligencją, pozwoliła mu zdobyć (na przestrzeni lat 1976-1992) aż 13 nagród prestiżowego ,,Guitar Player Poll" - najwięcej nagród przyznanych indywidualnemu wykonawcy przez ten magazyn w jego 20-letniej historii. Stał się tym samym najmłodszym gitarzystą na ich liście ,,Gallery of Greats".Początki jego kariery związane były z grupą Return To Fever, której założycielem był Chick Corea. Od początku lat osiemdziesiątych był członkiem gitarowej formacji "Mclauglin, Di Meola, De Lucia", jednocześnie nagrywał argentyńskie tanga Piazzoli. Z drugim strony zaś w jego działalności znaleźć można rewolucyjne nagrania z orkierstrami symfonicznymi.

Albumy "Friday Night In San Francisco", "World Simfonia" czy "The Grande Passion"czyli kamienie milowe światowej muzyki, które wytyczają nowe stylistyczne kanony. Płyta ,,Opus"jest popisem gitarowego geniuszu - 11 utworów, w specjalnych aranżacjach .Zapraszamy na magiczny koncert Al. Di Meola OPUS! Al Di Meola koncert Poznań, Aula UAM - 20.11.2018.

Kup bilet na to wydarzenie »
Najbliższe koncerty Muzyka
DataWydarzenieMiejsce
2018-09-22Red Bull Music 3Style National Final Poland Nocny Targ Towarzyski, ul. Kolejowa 23, Poznań
2018-10-05Lech Janerka Blue Note Jazz Club
2018-10-06Kamp!Tama, ul. Niezłomnych 2
2018-10-07Marek Piekarczyk AkustycznieBlue Note Jazz Club
2018-10-26Within TemptationMTP, Głogowska 14
2018-11-20AL DI MEOLA OPUSAula Uniwersytetu UAM.
2018-11-29Taco HemingwaySala Ziemi, Głogowska 14
Zobacz inne wydarzenia
FB dlaMaturzysty.pl reklama