Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Algiers

Kiedy2018-07-25
Za ile39
GdzieKlubokawiarnia Meskalina, Poznań
Poznań

Zapraszamy na koncert grupy Algiers! Zespół wystąpi 25 lipca w poznańskim klubie Meskalina! Algiers koncert Poznań bilety już dostępne! Algiers to zespół, którego nie da się zaszufladkować w konkretnym gatunku muzycznym. Działając na pograniczu rocka, post-punku, industrialnej elektroniki, a nawet wpływów gospel i soulu, tworzą niepowtarzalne produkcje. Ich debiutancki album zatytułowany został po prostu ,,Algiers" i wydany był nakładem jednej z największych, niezależnych amerykańskich wytwórni (Matadora) w 2015 roku. Już pierwszym krążkiem zespół pokazał, że prócz ambitnej muzyki do przekazania mają coś jeszcze - teksty, które bezkompromisowo poruszają temat rasizmu, religii, ekonomii i etyki. Obecnie Algiers promują swój drugi album (,,The Underside of Power"), Za jego produkcję odpowiedzialni byli Adrian Utley (Portishead) i Ali Chant, a całość zmiksował Randall Dunn. Krążek bardziej adekwatny niż kiedykolwiek wcześniej, jest następcą debiutu z 2015 roku, który przyniósł grupie pozytywne recenzje na łamach NY Times, Pitchfork, The Quietus i wielu innych.

,,Ten album został nagrany z politycznym nastawieniem, które doprowadziło do kryzysu ekonomicznego pod koniec lat siedemdziesiątych. Konserwatywnego neoliberalizmu w stylu Thatcher i Regana, który odnosił się do lat trzydziestych, gdy świat został rozdarty przez faszystowski nacjonalizm oraz fantazje o białej sile w Stanach Zjednoczonych i poza granicami" - mówi basista Ryan Mahan. Na płycie znalazły się takie utwory jak ,,Walk Like A Panther", przynoszący sample głosu zamordowanego Freda Hamptona z Czarnych Panter; ,,Death March" łączy prymat post-punku z tradycją włoskich horrorów, w których Algiers starają się odpędzić współczesne lęki. Z kolei hałaśliwy ,,Clevelan"' przeradza się w demonstrację z nazwiskami ofiar instytucjonalnie usankcjonowanej przemocy rasowej, jak Sandra Bland czy Tamir Rice.

Ta singlowa mieszanka pokazuje potencjalny paradoks Algiers, przynoszący buntowniczą prawość, zestawioną z melodyjną muzyką soulową. ,,Niezależnie od tego jakie jest twoje przesłanie, nie możesz kontrolować tego, co wyniosą z niego inni" - podsumowuje Mahan. - "Jedyną rzeczą jaką możesz zrobić, to wyrzucić z siebie te treści". Algiers koncert Polska 2018! Algiers bilety na koncert w Poznaniu już w sprzedaży!

Najbliższe koncerty Muzyka
DataWydarzenieMiejsce
2018-09-21ARKONA + HELROTH + VARMIAPoznań, u Bazyla, ul. Norwida 18A
2018-09-22Red Bull Music 3Style National Final Poland Nocny Targ Towarzyski, ul. Kolejowa 23, Poznań
2018-10-05Lech Janerka Blue Note Jazz Club
2018-10-06Kamp!Tama, ul. Niezłomnych 2
2018-10-07Marek Piekarczyk AkustycznieBlue Note Jazz Club
2018-10-26Within TemptationMTP, Głogowska 14
2018-11-20AL DI MEOLA OPUSAula Uniwersytetu UAM.
Zobacz inne wydarzenia
FB dlaMaturzysty.pl reklama