Koncert
Dezerter

Dezerter

  • 2018-11-30
  • 37
  • Blue Note, Poznań

Wystąpili

Opis

Zapraszamy na koncert legendarnego punk rockowego Dezertera! Koncert zespołu odbędzie się 30 listopada w poznańskim Klubie Blue Note. Koncert Dezerter Poznań bilety już w sprzedaży! Dezerter to precyzyjny przekaz, rzetelny muzyczny show i niesamowita energia na scenie. Każdy ich koncert to celebrowanie idei punk rocka i pewność, że muzycy i publiczność dali z siebie 100%! To też wydarzenie towarzyskie, na którym spotkasz starych znajomych.

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel ,,Ku przyszłości" (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: ,,Fala" i ,,Jak punk to punk". Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock'n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera ,,Underground Out Of Poland" oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju - ,,Kolaboracja". Rok 1989 to kolejny album - ,,Kolaboracja II", a 1990 - ,,Wszyscy przeciwko wszystkim" (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii. Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. ,,Blasfemię" (1992), ,,Ile procent duszy?" (1994), ,,Mam kły mam pazury" (1996), ,,Ziemia jest płaska" (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: ,,Nielegalny zabójca czasu" (2004); ,,Prawo do bycia idiotą" (2010), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz ,,Większy zjada mniejszego" (2014). W 2016 r., po 33 latach, został wznowiony singiel ,,Ku przyszłości".Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych.

Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów. Dezerter koncrty w składzie:Robert Matera - gitara, śpiewKrzysiek Grabowski - perkusja, tekstyJacek Chrzanowski (Hey) - bas Dezerter koncert Blue Note Poznań 30.11, Dezerter bilety na koncerty w sprzedaży!

Premiery muzyczne
Ostatnio dodane
Kadr z teledysku
Tulia prezentuje teledysk do "Nothing Else Matters" [WIDEO]

Już jest nowy teledysk zespołu Tulia do coveru piosenki Metalliki.

Helliad Fest 2019
Satyricon, Decapitated i Obscure Sphinx gwiazdami Helliad Fest 2019

Festiwal odbędzie się 23-24 sierpnia 2019 w Gdyni.

Konkurs Ziaja