Koncert
EEF 2022: Daniel Herskedal Trio Leszek Możdżer i Orkiestra Teatru Wielkiego

EEF 2022: Daniel Herskedal Trio Leszek Możdżer i Orkiestra Teatru Wielkiego

  • 2022-06-14
  • Poznań

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 13.

fot. Michał Antoniewicz

Opis

12. edycja Enter Enea Festival przed nami. Tegoroczny Festiwal poprzedzi weekend Bożego Ciała, w dniach 13-15.06.2022, w Poznaniu. Dla Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu - jest to prawdziwy jubileusz, na który złożą się nowe muzyczne odkrycia, najlepsze wspomnienia minionych edycji i projekty przygotowywane specjalnie na Enter Enea Festival. 

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi Chassol, francuski pianista, kompozytor muzyki filmowej, który nie boi się eksperymentować czy sięgać w swojej twórczości po muzykę pop.  Gwiazda międzynarodowych festiwali takich jak lyoński Nuits Sonores czy Kunstenfestivaldesarts w Brukseli. Z Północy Europy przyjadą do Poznania wirtuozi instrumentów dętych: norweski muzyk i kompozytor Daniel Herskedal ze swoim kwartetem i uznany fiński trębacz Verneri Pohjola. Wśród zaproszonych twórców nie zabraknie też kobiet: na scenę Enter Enea Festival powróci Marialy Pacheco, która występowała już przed Festiwalową publicznością 10 lat temu. Tym razem, powraca w duecie z Omarem Sosą, chwilę po premierze ich koncertowego albumu na cztery ręce. 
 
Kolejne punkty programu publikowane będą w kwietniu. 

Enter Enea Festival to trzy dni muzycznego spotkania w plenerze Jeziora Strzeszyńskiego, w towarzystwie dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego od pierwszej edycji. Festiwal łączy w sobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezy plenerowej, z ekskluzywnością  wynikają z ograniczonej ilości widzów i przede wszystkim z listy zaproszonych przez Leszka Możdżera artystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń. 

Liczne z projektów, które rozpoczęły się artystycznymi spotkaniami na Enter Enea Festival, zwieńczonymi premierami i wyjątkowymi wykonaniami nowego materiału miały swoje kontynuacje i trasy w Polsce i Europie. Przykładami mogą być : płyta „Komeda” Leszka Możdżera, której prawykonanie w czerwcu 2010 wyprzedziło płytę i jej trasę promocyjną, album „Polska” w wykonaniu trio Możdżer-Danielsson-Fresco, czy premiera duetu Leszek Możdżer-Gloria Campaner z 2017 roku, oraz współpraca Leszka Możdżera z Orkiestrą Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.  Na scenie Enter Enea Festival odbyły się premiery materiału młodych, polskich twórców: Michała Salomona, Agi Derlak czy Marty Wajdzik. 

Złotą kreację idealnie podkreślającą tą jubileuszową edycję Enter Enea Festival, opartą na analogowych portretach Leszka Możdżera znad Jeziora Strzeszyńskiego przygotowało studio Bękarty. 

ip

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "EEF 2022: Daniel Herskedal Trio Leszek Możdżer i Orkiestra Teatru Wielkiego"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Poznań, koncerty Poznań na dziś, koncerty Poznań jutro, koncerty Poznań w tym tygodniu, koncerty Poznań na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
beata
Niespodzianka od Beaty Kozidrak: premiera nowego singla na FEST Festival!

Nowy singiel "Frajer" jest już dostępny w streamingu!

teledysk
Oficjalny teledysk do "Jiggle Jiggle" jest już dostępny! [WIDEO]

Kto wystąpił w remiksie piosenki, która stała się hitem TikToka?

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!