Koncert
Gala Zespołu Mazowsze

Gala Zespołu Mazowsze

  • 2020-11-27, , godzina 17:00
  • 69 zł (Gala Zespołu Pieśni i Tańca ,,MAZOWSZE")
  • MTP - Poznań Congress Center, Poznań

Bilety

Opis

Zapraszamy na galę Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, która odbędzie się 27 listopada w Sali Ziemi w Poznaniu. Gala Zespołu Mazowsze bilety już dostępne. 

Gala Zespołu Mazowsze w Poznaniu 

Zespół Mazowsze należy do największych na świecie grup artystycznych sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Jego rodowodem są źródła, które podkreślają,   że wśród innych mód jesteśmy sobą.

 

Biorąc pod uwagę duże bogactwo repertuarowe, Zespół Mazowsze powszechnie uznawane jest za zespół narodowy. Dla tysięcy widzów zagranicznych, koncerty zespołu były pierwszym kontaktem z polską kulturą. ,,Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!" napisał o zespole szwajcarski dziennik "Gazette de Lausanne", a Jerzy Waldorff nazwał Zespół Mazowsze perłą w koronie Rzeczypospolitej.

 

Grupa Mazowsze występowała ponad 7000 razy dla ponad 16 milionów widzów, w 50 krajach na   5 kontynentach. 120 tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 1500 przepięknych kostiumów z 20 etnograficznych regionów Polski. W programie koncertu zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu, usłyszeć najbardziej popularne utwory. W dużej ilości kolorów pojawią się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne (wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami).

 

 

 

 

 

 

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Gala Zespołu Mazowsze"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Poznań, koncerty Poznań na dziś, koncerty Poznań jutro, koncerty Poznań w tym tygodniu, koncerty Poznań na weekend.
Premiery muzyczne
Ostatnio dodane
Polandrock2020
Pol'and'Rock Online ogłasza kolejnych artystów

Hunter, Poparzeni Kawą Trzy i Sidney Polak dołączają do Najpiękniejszej Domówki Świata.

Konkurs Ziaja