Koncert
Malta Festival 2020: Barbara Wrońska

Malta Festival 2020: Barbara Wrońska

  • 2020-07-24
  • Scena na Wilczaku, Laba Land, ul. Przełajowa 5, Poznań

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 15.

fot. Michał Antoniewicz

Opis

BARBARA WROŃSKA
Wokalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, artystka niebanalna i nieprzewidywalna. Połówka siostrzanego duetu Ballady i Romanse, który stworzył muzykę do filmu Córki dancingu Agnieszki Smoczyńskiej. Od wielu lat współtworzy zespół Pustki. Od dwóch lat także artystka solowa – jej debiutancki album Dom z ognia ukazał się w 2018 roku i odniósł duży sukces, a klip do singla Nie czekaj obejrzało na YouTube ponad dwa miliony osób. Na solowej płycie Wrońskiej brzmienia z lat 60. przeplatają się z elektroniką czy muzyką filmową. Mimo że każdy utwór ma inny klimat i inną dynamikę, wszystkie łączy silna emocja i osobiste zaangażowanie artystki. Za płytę Dom z ognia Barbara Wrońska otrzymała nagrodę Mateusz Programu III Polskiego Radia oraz dwie nominacje do nagrody Fryderyk 2019 (w kategoriach płyta roku i kompozytor roku).

ip

 

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Malta Festival 2020: Barbara Wrońska"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Poznań, koncerty Poznań na dziś, koncerty Poznań jutro, koncerty Poznań w tym tygodniu, koncerty Poznań na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
James Blunt
James Blunt zaśpiewa w łódzkiej Atlas Arenie

Trasa Once Upon a Mind to wyczekiwany z niecierpliwością powrót do muzyki na żywo.

Krzysztof Iwaneczko i Kayah
Krzysztof Iwaneczko i Kayah w muzycznym manifeście "Nie dzielcie nas" [WIDEO]

"Nie dzielcie nas" to przede wszystkim opowieść o potrzebie bliskości, miłości i zrozumienia.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!