Koncert
Malta Festival 2020: Ralph Kaminski i Bartek Wąsik

Malta Festival 2020: Ralph Kaminski i Bartek Wąsik

  • 2020-07-25
  • Scena na Wilczaku, Laba Land, ul. Przełajowa 5, Poznań

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 17.

fot. Michał Antoniewicz

Opis

Ralph Kaminski – wokalista, autor tekstów i kompozytor. Tworzy autorską muzykę nawiązującą do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku jazzu i muzyki estradowej, studiował również na Muzycznym Uniwersytecie Codarts w Rotterdamie. Artystycznie związany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak Grand Prix międzynarodowego festiwalu Carpathia 2011 czy główna nagroda na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym „Fama 2013”. W 2014 roku został również nominowany do prestiżowej nagrody artNoble w kategorii muzyka. Jest zwycięzcą Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki na PPA 2019.

 Bartek Wąsik – pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in. nagrody fonograficznej Fryderyk oraz Paszportu Polityki 2014. Jest współzałożycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik. Występował w Europie, Azji i obu Amerykach. W Carnegie Hall i Chicago Orchestra Hall prezentował własne opracowania utworów Fryderyka Chopina. W Filharmonii Berlińskiej wykonał wraz z Kwadrofonikiem autorską aranżację Święta wiosny Igora Strawińskiego i utwory z płyty Folklove – nagrodzonej Folkowym Fonogramem Roku. Jego projekt Nowa Warszawa, czyli 12 na nowo zaaranżowanych piosenek o Warszawie (wraz ze Stanisławą Celińską i z Royal String Quartet) spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i został uhonorowany Gwarancją Kultury i Wdechami. Współpracował m.in. z Bartkiem Konopką (film Nowa Warszawa), Janem Komasą (widowisko Ksenofonia), Arturem Rojkiem (Symfonia przemysłowa nr 1), Adamem Strugiem (Requiem ludowe – uhonorowane Folkowym Fonogramem Roku), Katarzyną Nosowską czy Dorotą Miśkiewicz (Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci – złota płyta). Na festiwalu Malta występował wielokrotnie – jako twórca muzyki i pianista. W 2016 roku stworzył wraz z Miłoszem Pękalą muzykę do widowiska Ksenofonia. Symfonia dla innego w reżyserii Jana Komasy. W 2018 roku współtworzył (razem z Cezarym Duchnowskim, Andrzejem Bauerem, Agatą Zubel, Orkiestrą Collegium F pod batutą Marcina Sompolinskiego) koncert Konieczny? Koniecznie. W tym samym roku wystąpił na Malcie z Barbarą Kingą Majewską w duecie Bardo.

 

ip

 

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Malta Festival 2020: Ralph Kaminski i Bartek Wąsik"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Poznań, koncerty Poznań na dziś, koncerty Poznań jutro, koncerty Poznań w tym tygodniu, koncerty Poznań na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Rap Stacja Wolsztyn - zmiany w formule festiwalu od 2020 r.

Dla fanów rapu mamy dwie wiadomości: dobrą i złą. Którą wolicie usłyszeć jako pierwszą?

Cleo, Dawid Kwiatkowski - Bratnie Dusze
Cleo i Dawid Kwiatkowski we wspólnej piosence "Bratnie dusze" [WIDEO]

Czy ten duet nagrał właśnie wakacyjny przebój lata?