Koncert
Malta Festival 2020: Ralph Kaminski i Bartek Wąsik

Malta Festival 2020: Ralph Kaminski i Bartek Wąsik

  • 2020-07-25
  • Scena na Wilczaku, Laba Land, ul. Przełajowa 5, Poznań

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 17.

fot. Michał Antoniewicz

Opis

Ralph Kaminski – wokalista, autor tekstów i kompozytor. Tworzy autorską muzykę nawiązującą do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku jazzu i muzyki estradowej, studiował również na Muzycznym Uniwersytecie Codarts w Rotterdamie. Artystycznie związany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak Grand Prix międzynarodowego festiwalu Carpathia 2011 czy główna nagroda na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym „Fama 2013”. W 2014 roku został również nominowany do prestiżowej nagrody artNoble w kategorii muzyka. Jest zwycięzcą Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki na PPA 2019.

 Bartek Wąsik – pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in. nagrody fonograficznej Fryderyk oraz Paszportu Polityki 2014. Jest współzałożycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik. Występował w Europie, Azji i obu Amerykach. W Carnegie Hall i Chicago Orchestra Hall prezentował własne opracowania utworów Fryderyka Chopina. W Filharmonii Berlińskiej wykonał wraz z Kwadrofonikiem autorską aranżację Święta wiosny Igora Strawińskiego i utwory z płyty Folklove – nagrodzonej Folkowym Fonogramem Roku. Jego projekt Nowa Warszawa, czyli 12 na nowo zaaranżowanych piosenek o Warszawie (wraz ze Stanisławą Celińską i z Royal String Quartet) spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i został uhonorowany Gwarancją Kultury i Wdechami. Współpracował m.in. z Bartkiem Konopką (film Nowa Warszawa), Janem Komasą (widowisko Ksenofonia), Arturem Rojkiem (Symfonia przemysłowa nr 1), Adamem Strugiem (Requiem ludowe – uhonorowane Folkowym Fonogramem Roku), Katarzyną Nosowską czy Dorotą Miśkiewicz (Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci – złota płyta). Na festiwalu Malta występował wielokrotnie – jako twórca muzyki i pianista. W 2016 roku stworzył wraz z Miłoszem Pękalą muzykę do widowiska Ksenofonia. Symfonia dla innego w reżyserii Jana Komasy. W 2018 roku współtworzył (razem z Cezarym Duchnowskim, Andrzejem Bauerem, Agatą Zubel, Orkiestrą Collegium F pod batutą Marcina Sompolinskiego) koncert Konieczny? Koniecznie. W tym samym roku wystąpił na Malcie z Barbarą Kingą Majewską w duecie Bardo.

 

ip

 

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Malta Festival 2020: Ralph Kaminski i Bartek Wąsik"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Poznań, koncerty Poznań na dziś, koncerty Poznań jutro, koncerty Poznań w tym tygodniu, koncerty Poznań na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
James Blunt
James Blunt zaśpiewa w łódzkiej Atlas Arenie

Trasa Once Upon a Mind to wyczekiwany z niecierpliwością powrót do muzyki na żywo.

Krzysztof Iwaneczko i Kayah
Krzysztof Iwaneczko i Kayah w muzycznym manifeście "Nie dzielcie nas" [WIDEO]

"Nie dzielcie nas" to przede wszystkim opowieść o potrzebie bliskości, miłości i zrozumienia.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!