Koncert
Wilki

Wilki

  • 2018-12-12, , godzina 19:00
  • od 59 zł
  • Aula UAM, Poznań

Wystąpią

Opis

Serdecznie zapraszamy na koncert legendarnego zespołu WILKI 12 grudnia w Auli UAM w Poznaniu oraz 13 grudnia w Klubie Wytwórnia w Łodzi!

Wilki cieszą się nieprzerwanie ogromną popularnością od 25 lat i po dzień dzisiejszy gromadzą tłumy wiernych fanów zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Wszędzie tam gdzie grają, sale wypełniają się po brzegi! Każdy koncert Wilków to magia, niesamowity klimat, atmosfera i ogromna dawka pozytywnej energii, która płynie ze sceny od zespołu i powraca do muzyków od publiczności.

Wszystko zaczęło się od "Son Of The Blue Sky"...Był rok 1992. Cała Polska śpiewała piosenki z debiutanckiej płyty WILKÓW: Son of The Blue Sky, Aborygen, czy Eli Lama Sabachtani. Album błyskawicznie pokrył się platyną, a zespół niesiony tym sukcesem udał się w wielką trasę koncertową, która trwała bez przerwy prawie 3 lata! Po tym okresie zespół nieoczekiwanie zawiesił karierę. W 2002 roku WILKI wykonały brawurowy come back z płytą "4", której sprzedaż osiągnęła 100 tysięcy egzemplarzy. Piosenki "Baśka" oraz "Urke" przeszły do historii polskiej muzyki i do dziś są nucone przez . Później zespół wydał jeszcze 2 studyjne płyty, które także przyniosły wiele przebojów: "Bohema", "Love Story", "Słońce pokonał cień", "Here I am", "Na zawsze i na wieczność" - to tylko niektóre z hitów grupy.  W 2009 roku grupa została zaproszona do udziału w koncercie z kultowej na całym świecie serii MTV Unplugged. Był to elitarny występ, w niezwykłym klimacie, wyłącznie dla najwierniejszych fanów i grona najbliższych przyjaciół, podczas którego powstał album live i kolejna Złota Płyta w historii zespołu.

W 2016 roku ukazał się ósmy album Wilków zatytułowany „Przez dziewczyny”, promowany przez piosenkę o tym samym tytule. To najbardziej radosna, rockandrollowa płyta w dorobku Wilków, najbliżej jej klimatem do przebojowej „4”. W zespole pojawiła się „świeża krew” -  Beniamin Gawliński, syn lidera grupy, dołączył do składu by grać na gitarze akustycznej i klawiszach,  w utworach można doszukać się również jego wokalu.

W zeszłym roku Wilki obchodziły 25-lecie wydania debiutanckiego albumu. Letnia trasa koncertowa obfitowała w niespodzianki i wyjątkowe wydarzenia. Jednym z nich był z pewnością występ podczas Przystanku Woodstock, na którym Wilki zagrały utwory z legendarnej „niebieskiej” płyty. W połowie grudnia ukazała się płyta i DVD z tego koncertu.

Najbliższe plany Wilków to mini trasa akustyczna, którą muzycy zamierzają kontynuować po zakończeniu sezonu plenerowego na przełomie grudnia i stycznia oraz płyta z największymi przebojami, która ukaże się jeszcze w tym roku roku.

Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Vampire Weekend
Vampire Weekend kolejną gwiazdą Open'er Festival 2019 [WIDEO]

Sprawdź, kto jeszcze zagra podczas 17. edycji festiwalu.

Yasmin Levy
Yasmin Levy wystąpi w trzech polskich miastach

Koncerty odbędą się w kwietniu 2019 roku.

Konkurs Ziaja