Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kozły górą

2009-09-14

 W najciekawiej zapowiadającym się meczu przedostatniej kolejki sezonu regularnego Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I w niedzielę 13 września Kozły Poznań pokonały Devils Wrocław 22:14. Dla Devils oznacza to koniec szans na awans do fazy play-off, a obie drużyny czeka teraz nerwowy tydzień.

Nie bez kozery obiekt Posnanii, na którym Kozły rozegrały swoje dwa ostatnie mecze, kibice nazywali Twierdzą Poznań, bowiem Poznaniacy pokonali tam teoretycznie silniejszych rywali - Pomorze Seahawks i Husarię Szczecin. Fani Kozłów mogli więc czuć lekką obawę, gdy dowiedzieli się, że spotkanie z Devils odbędzie się na obiekcie WKS Grunwald. Do przerwy stres ich nie opuszczał, ale w drugiej połowie okazało się, że Twierdza Poznań pozostanie niezdobyta.

Kozły od dawna znane są ze skutecznej gry biegowej, lecz na początku spotkania defensywa wrocławian radziła sobie z nimi bez większego problemu. Gospodarze natomiast nie potrafili powstrzymać Michała Różyckiego, który konsekwentnie zdobywał kolejne pierwsze próby. Devils konstruowali swoje ataki bardziej przemyślanie, wykonując zarówno akcje biegowe, jak i podaniowe i po zaciekłej pierwszej połowie goście prowadzili 14:8.

Po przerwie okazało się jednak, że szkoleniowcy drużyny z Poznania znaleźli sposób, jak poprawić skuteczność. Jak? Postawili na... grę biegową, trochę ją tylko wzbogacając. Efekt przynosiły przede wszystkim biegi na zewnątrz w wykonaniu Mateusza Szeflera, a formacja obrony wrocławian wydawała się być zmęczona, powtarzając kilkakrotnie te same błędy. Losy meczu daremnie próbowali odwrócić ich koledzy z ofensywy, ale nadzieje odebrał im Bartosz Hendrys, aż trzykrotnie przechwytując podania wrocławskiego rozgrywającego.

Co teraz? Obie drużyny w napięciu czekają na wynik sobotniego meczu Husaria Szczecin - The Crew Wrocław. Devils, którzy nie mają już szans na awans, będą trzymać kciuki za to, by The Crew wygrali różnicą przynajmniej 45 punktów. W przeciwnym wypadku Devils czeka jeszcze mecz barażowy o utrzymanie w PLFA I. Kozłom zaś wystarczy zwycięstwo The Crew w dowolnym stosunku, bowiem wtedy Husaria nie wyprzedzi poznaniaków w walce o awans do fazy play-off.

Kozły Poznań - Devils Wrocław 22:14 (0:7, 8:7, 8:0, 6:0)

I kwarta
0:7 przyłożenie Michała Różyckiego po 37-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za 1 punkt Krzysztof Wis)

II kwarta
8:7 przyłożenie Krzysztofa Supla po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za 2 punkty Mateusz Szefler)
8:14 Przyłożenie Michała Różyckiego po 23-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za 1 punkt Krzysztof Wis)

III kwarta
16:14 przyłożenie Bartka Kowalskiego po 33-jardowym podaniu Bartłomieja Kimnesa (podwyższenie za 2 punkty Bartłomiej Kimnes)

IV kwarta
22:14 przyłożenie Mateusza Szeflera po 13-jardowej akcji biegowej

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama