Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kto pokaże rogi?

2009-09-11

 W niedzielę 13 września o godzinie 14:00 zostanie rozegrane jedno z ostatnich spotkań tegorocznego sezonu zasadniczego Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I. Zawodnicy Kozłów Poznań przed własną publicznością staną naprzeciw drużynie Devils Wrocław. Mecz rozegrany zostanie na Stadionie WKS Grunwald w Poznaniu, przy ul. Promienistej 27.

Kozły, dla których początek sezonu nie należał do udanych, swoje ostatnie dwa mecze niespodziewanie wygrały, pokonując kolejno Pomorze Seahawks i Husarię Szczecin. Obydwa spotkania rozegrane zostały w Poznaniu, który od tego czasu nazywany jest twierdzą. Tym razem zdobyć ją spróbuje drużyna Devils, która równie zaskakująco wygrała swój ostatni pojedynek z faworyzowaną drużyną RMF MAXXX Warsaw Eagles. Dla kibiców z Poznania, zapowiada się kolejne emocjonujące widowisko.

Zawodnicy z Wrocławia podchodzą do meczu pewni swego, ale zachowując rezerwę: - Spodziewamy się na pewno dużej poprawy pod względem technicznym - mówi Seweryn Plotan, rzecznik prasowy Devils. - Playbook naszych rywali nie jest już w tym roku tak prosty jak w latach ubiegłych, ale na kilka "firmowych" akcji Kozłów też z pewnością będziemy przygotowani - uspokaja.

- Zagramy bardzo zdecydowanie i twierdza po raz kolejny nie zostanie zdobyta - mówi Bartosz Hendrys, rzecznik prasowy Kozłów Poznań. - Naszym celem jest zwycięstwo i nie dopuszczamy innej myśli - dodaje. - Wrocławianie zdobędą twierdzę Poznań - ripostuje mu Seweryn Plotan. - Wiemy, że Kozły są na własnym boisku bardzo mocne, ale paradoksalnie my na wyjazdach gramy lepiej niż we Wrocławiu! Do tego jesteśmy na fali i żądni półfinałów jak nikt inny. Kozły postawią nam trudne warunki, ale to my wygramy mecz - dodaje zdecydowanie.

- Od kilku ostatnich spotkań skład zespołu jest dosyć zbalansowany i nie występują większe zmiany - mówi Seweryn Plotan. - Jedynie kontuzja łokcia wykluczyła z gry Konrada Tułodzieckiego grającego na pozycji defensive tackle - dodaje ze smutkiem. Kozły podchodzą do meczu bez osłabień: - Wystąpimy w stałym składzie, a nawet wzmocniliśmy się o bardzo dobrze zapowiadającego się zawodnika - mówi Bartosz Hendrys. Graczem tym jest nowy nabytek Kozłów, występujący na pozycji wide receivera - Stephen Omara. Być może, więc, w niedzielę kibice częściej będą oglądać grę podaniową w wykonaniu Kozłów.

Dla obu drużyn to ostatnia kolejka sezonu zasadniczego i tylko wygrana ekipa ma wciąż szanse na wejście do fazy play-off. Pewności mieć jednak nie można. Aż cztery zespoły mają w tabeli tyle samo punktów i wciąż zachowują szanse na awans. Decydować mogą, więc tzw. małe punkty, czyli bilans zdobytych i straconych punktów w trakcie całego sezonu - Nie możemy patrzeć na inne drużyny, tylko na samych siebie - mówi Bartosz Hendrys. - Jeśli wygramy, a mimo to nie zakwalifikujemy się do play-off, tak czy inaczej, będziemy z siebie zadowoleni - kontynuuje.

Czy twierdza tym razem zostanie zdobyta? Zawodnicy Devils mówią: „do trzech razy sztuka". Czy mają rację, przekonamy się już w niedzielę.

(ip)

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama