Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Opalenica gości liderów

2010-06-02

 W sobotę, 5 czerwca o godzinie 16:00 w ramach trzeciej kolejki rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II zagrają ze sobą zespoły Czerwone Byki Poznań i Bielawa Owls. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku przy ul. Parkowej 48 w mieszczącej się nieopodal Poznania Opalenicy.

Sobotnie spotkanie będzie szczególnie ważnym pojedynkiem, gdyż żadna z drużyn nie doznała jeszcze w tegorocznych rozgrywkach porażki. Obie natomiast konkurują o najwyższe lokaty w Grupie Zachodniej PLFA II. Czerwone Byki zajmują drugą pozycję z bilansem 2-0, natomiast na kolejnym miejscu znajduje się drużyna z Bielawy ze zwycięstwem w swoim dotychczasowym, jedynym meczem ligowym w tym sezonie.

Jak dotąd, drużyna z Poznania poradziła sobie bez problemów z rywalami takimi jak Gliwice Lions oraz Warriors Ruda Śląska. Przed typowaniem wyniku kolejnego meczu poznanianie zachowują jednak większą ostrożność. Zespół z Bielawy stanowi bardzo dobrze zorganizowaną drużynę, a przed sezonem został wzmocniony kadrowo m. in. przez świetnie spisującego się amerykańskiego running backa Desmonda Jordana. Jego gra jest jednym z powodów, dla których zdaniem wielu Owls są faworytem nadchodzącego spotkania. 

Poznanianie należą jednak do drugoligowej czołówki i zdają sobie sprawę, że są w stanie nawiązać walkę z sobotnim przeciwnikiem. Udowodnili to już raz przed rokiem, kiedy zwyciężyli z faworyzowanymi Fireballs Wielkopolska. - Każda drużyna jest wymagająca dopóki się jej nie pokona. Czerwone Byki to bardzo dobrze ułożony zespół, potrafiący grać dobrze zarówno górą jak i dołem. My natomiast skupiamy się w tym roku na poprawie gry biegowej. Myślę, że ten element w naszym spotkaniu w Poznaniu może okazać się decydujący - komentuje Przemysław Klinger, prezes Bielawa Owls.

Z pewnością dobrą wiadomością dla poznanian jest fakt, iż w porównaniu do ostatniego meczu zespół Owls wystąpi w osłabionym składzie. Po meczu z Knights skład Bielawy opuścił Telley Cheeley, który został przetransferowany do The Crew Wrocław. W roli rozgrywającego będzie można zobaczyć powracającego na tę pozycję Andrzeja Myszkę.

Drużyna Byków nie skarży się na problemy kadrowe. - Wystąpimy w naszym najsilniejszym składzie, gdyż wiemy jak wymagający jest przeciwnik, którego podejmujemy. Spodziewamy się technicznej, dokładnej gry skoncentrowanej na zawodnikach zza Oceanu. Nasz sztab trenerski i zawodnicy mieli okazję oglądać mecze, w których występowały Sowy. Na podstawie tych materiałów wiemy czego się spodziewać po rywalach - zapowiada Tomasz Lerczak, rzecznik poznańskiej drużyny. 

Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie w miejscowości Opalenica, leżącej na drodze między Poznaniem, a Nowym Tomyślem. Wstęp wolny.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama