Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Sowy górą

2010-06-06

W sobotnim meczu trzeciej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II (PLFA II), w Opalenicy Bielawa Owls pokonali Czerwone Byki Poznań 42:14.

Już pierwsza seria zagrań gospodarzy przyniosła im przyłożenie. Formacja obronna Sów nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrą grę biegową poznanian. Odpowiedź przyjezdnych była jednak natychmiastowa. Następujący drive Owls zakończył się zdobyciem ośmiu punktów i to goście wyszli na prowadzenie.

Z każdą minutą, oparta w tym sezonie głównie na biegach, ofensywa Owls zaczynała funkcjonować coraz lepiej. Kolejne fantastyczne zawody rozegrał amerykański running back Desmond Jordan. Zdobył on trzy przyłożenia po, odpowiednio, 40-, 60- i 80-jardowych akcjach biegowych.

Czerwone Byki nie potrafiły znaleźć sposobu nie tylko na Desmonda Jordana, ale także na sforsowanie bardzo solidnej obrony przyjezdnych. Cztery przyłożenia zdobyte w drugiej połowie przez bielawian przesądziły o ich wygranej.

- To naprawdę dobra drużyna. Zrobili bardzo spory postęp od zeszłego roku - powiedział po meczu prezes Bielawa Owls Przemysław Klinger. - Zaskoczyli nas dzisiaj świetnymi biegami. Byliśmy przygotowani na zupełnie inną taktykę poznanian. Nie przeszkodziło nam to jednak w wyraźnym zwycięstwie - dodał Klinger.

Wśród gospodarzy najjaśniejszą postacią był rozgrywający Patryk Barczak, który akcjami biegowymi sprawiał defensywie Sów dużo problemów.

W składzie Owls, prócz Jordana, wyróżnili się powracający po ośmiu miesiącach na pozycję rozgrywającego Andrzej Myszka i odbierający od niego podania skrzydłowy Michał Bielak.

Mimo sobotniego zwycięstwa Bielawa Owls pozostali na trzecim miejscu w tabeli Grupy Zachodniej PLFA II. Spowodowane jest to karą nałożoną na klub z powodu przekroczenia limitu obcokrajowców mogących jednocześnie przebywać na boisku. Sowy dopuściły się naruszenia tego przepisu w meczu otwarcia z Kraków Knights. Decyzją Komisji Dyscyplinarnej PLFA II klubowi zostały odjęte dwa duże punkty. Dla Czerwonych Byków porażka z Sowami była pierwszą w sezonie. Poznanianie zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli tej samej grupy.

W swoim kolejnym meczu w PLFA II Czerwone Byki 18 czerwca zmierzą się w meczu derbowym z 1.KFA Fireballs Wielkopolska. Sowy swój trzeci mecz w tegorocznych rozgrywkach ligowych rozegrają 26 czerwca w Gliwicach. Rywalem Owls będą miejscowi Lions.

Czerwone Byki Poznań - Bielawa Owls 14:42 (6:8, 0:6, 8:14, 0:14)

I kwarta
6:0 przyłożenie Tomasza Mietlickiego po 10-jardowej akcji biegowej
6:8 przyłożenie Desmonda Jordana po 60-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Desmond Jordan)

II kwarta
6:14 przyłożenie Desmonda Jordana po 80-jardowej akcji biegowej

III kwarta
6:22 przyłożenie Macieja Szlichty po 8-jardowej akcji po podaniu Andrzeja Myszki (podwyższenie za dwa punkty Desmond Jordan)
6:28 przyłożenie Anteausa Boldena po 8-jardowej akcji biegowej
14:28 przyłożenie Patryka Barczaka po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Patryk Barczak)

IV kwarta
14:36 przyłożenie Desmonda Jordana po 40-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Michał Bielak po podaniu Andrzeja Myszki)
14:42 przyłożenie Bartosza Miguta po 5-jardowej akcji biegowej

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama