Twierdza Poznań zdobyta

2010-05-04

W sobotnich meczu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) The Crew Wrocław pokonali w stolicy Wielkopolski Kozły Poznań 26:8.

W pierwszej połowie faworyzowany zespół z Wrocławia został zaskoczony przez poznaniaków, którzy punktowali jako pierwsi. Defensywa The Crew przez długi czas nie mogła znaleźć recepty na biegi w wykonaniu Mateusza Szeflera. Po słabych pierwszych minutach gry to jednak goście zaczęli dyktować warunki wykazując się konsekwencją i dobrym przygotowaniem taktycznym.

Przejęcie inicjatywy szybko zaowocowało kolejnymi przyłożeniami w wykonaniu The Crew. Poznaniacy do końca podejmowali trud odwrócenia losów spotkania, jednak w kluczowych akcjach nie potrafili oni zamienić posiadania piłki na punkty. W meczu świetnie zaprezentował się Mark Philmore zdobywając trzy przyłożenia. Dwa z touchdownów skrzydłowy The Crew zdobył po efektownych akcjach biegowych. W składzie wrocławian wyróżnił się także Aleksander Depa kilkukrotnie łapiąc długie podania hiszpańskiego rozgrywającego Alberto Gancedo.

Drugie zwycięstwo w sezonie pozwoliło The Crew przesunąć się na pozycję lidera. Kozły Poznań po porażkach w pierwszych dwóch kolejkach PLFA I spadły na ósme miejsce w tabeli.

- Na początku spotkania byliśmy zdecydowanie zbyt rozluźnieni. Defensywa otrząsnęła się jednak szybko po straconych punktach i do końca meczu grała na swoim wysokim poziomie - skomentował zawody rzecznik prasowy The Crew Wrocław Jakub Głogowski. - Nasza formacja ataku zagrała dużo lepiej niż w meczu inauguracyjnym, jednak nadal widać brak zgrania i czeka nas jeszcze wiele pracy ­- dodał Głogowski.

- Mimo porażki jesteśmy zadowoleni z naszej gry. W pierwszej połowie byliśmy bliscy zdobycia drugiego przyłożenia, w drugiej oni przejęli inicjatywę. Tę część gry zdominowali ich Amerykanie, którzy wzięli sprawy w swoje ręce - prezes Kozłów Poznań Krzysztof Supel. - Niestety z powodu skromnego ilościowo składu nie byliśmy w stanie dotrzymać im kroku w drugiej połowie - dodał Supel.

Swój kolejny mecz Kozły Poznań rozegrają 9 maja, gdy na wyjeździe zagrają z Devils Wrocław. Kolejny ligowy mecz The Crew zostanie rozegrany 22 maja we Wrocławiu. Rywalem będzie beniaminek w PLFA I zespół Sioux Kraków Tigers.

Kozły Poznań - The Crew Wrocław 8:26 (8:7, 0:6, 0:7, 0:6)

I kwarta
8:0 przyłożenie Mateusza Szeflera po 40-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Szefler)
8:7 przyłożenie Marka Philmore'a po 11-jardowej akcji po podaniu Alberta Gancedo (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

II kwarta
8:13 przyłożenie Marka Philmore'a po 15-jardowej akcji biegowej

III kwarta
8:20 przyłożenie Marka Philmore'a po 25-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

IV kwarta
8:26 przyłożenie Mateusza Grzędzińskiego po 1-jardowej akcji po podaniu Alberta Gancedo