Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Gruzińscy studenci najlepszymi piłkarzami w Poznaniu

2015-06-05

Studenci z Gruzji zatriumfowali w międzynarodowym turnieju piłkarskim pn. Euroasmus and friends cup 2015. Była to 4. odsłona zainaugurowanego przy okazji UEFA EURO 2012™ turnieju, którego celem, oprócz zmagań na boisku, jest integracja wielonarodowego i wielokulturowego środowiska akademickiego Poznania.

Turniej rozgrywany na boisku typu Orlik w Ośrodku Przywodnym Rataje w Poznaniu, był imprezą jednodniową i miał miejsce w sobotę 30 maja. Zmagania trwały 8h, podczas których studenci rozegrali 24 spotkania, okraszone 62 golami. W zawodach udział wzięło 96 zawodników reprezentujących 10 drużyn narodowych (Gruzja, Szwecja, Norwegia, Islandia, Polska, Iran, Portugalia, Kanada, Hiszpania, Ukraina). Składy zespołów składały się, z co najmniej 4 obywateli danych krajów oraz dodatkowo innych studentów zagranicznych. Dzięki temu na boisku pojawiły się aż 24 narodowości! Prócz wymienionych drużyn byli to studenci z Maroka, Niemiec, Japonii, Irlandii, Arabii Saudyjskiej, Australii, Włoch, Libanu, Anglii, Francji, Mauritiusa, Sri Lanki, Turcji i Stanów Zjednoczonych.

Do ostatnich meczów fazy grupowej nie wiadomo było, które drużyny awansują do półfinałów. Ostatecznie, w gronie tym znalazły się: Kanada, Gruzja, Islandia i Portugalia. Po zwycięstwie 3:0 nad Kanadą pierwszym finalistą została Gruzja, do której dołączyła Islandia, pokonując Portugalię dopiero w rzutach karnych 5:4 (0:0 w regulaminowym czasie).

Zdziesiątkowana kontuzjami drużyna Kanady chciała oddać walkowerem mecz o 3. miejsce Portugalii, jednak obie drużyny zdecydowały, że zamiast meczu rozegrają ze sobą konkurs rzutów karnych. W tych zwycięska okazała się Portugalia, pokonując reprezentację spod znaku klonowego liścia 3:2.

Ostatnim meczem wieczoru był wielki finał, w którym Gruzini, nie pozostawiając wątpliwości, kto tego dnia był najlepszy, pokonali zdecydowanie 3:0 Islandię.

Po zakończeniu rozgrywek odbyła się ceremonia zamknięcia turnieju, podczas której wręczono nagrody. Pierwsze 3 zespoły otrzymały medale, a drużyna Gruzji wzniosła do góry okazały puchar. Nagrody indywidualne powędrowały na ręce piłkarzy z Gruzji. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Nika Chikovani, a najlepszym bramkarzem Tornike Nikvashvili. Sytuacja z meczu o 3. miejsce spowodowała, że organizatorzy zamiast przyznawać nagrodę dla najlepiej ubranej drużyny, za postawę fair play nagrodzili drużynę Portugalii. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki turniejowe.

Organizatorem turnieju było Miasto Poznań w ramach Programu Akademicki i naukowy Poznań, przy współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego, AZS Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Erasmus Student Network Poznan United.  

mat. pras.

Fot. Bernard Guziałek

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama