Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Poznań będzie gościć Bałtycką Europę

2018-09-11

11 września w stolicy Wielkopolski startuje międzynarodowa konferencja Current Challenges of Local and Regional Development zainicjowana przez Uniwersytet Bałtycki, organizację skupiającą ponad 200 uczelni z regionu Morza Bałtyckiego. Współorganizatorami i gospodarzami wydarzenia są dwie poznańskie uczelnie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Międzynarodowe Targi Poznańskie będą organizatorem tegorocznego szczytu klimatycznego ONZ.

Uniwersytet Bałtycki już po raz trzeci wybrał Poznań na miejsce swojej konferencji. W tym roku tematem przewodnim spotkania będą współczesne wyzwania w rozwoju lokalnym i regionalnym - mówi dr Tomasz Brańka z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, jeden z organizatorów konferencji.

Już po południu do Poznania zjadą naukowcy reprezentujący 30 uniwersytetów i 12 państw, głównie z regionu Morza Bałtyckiego. Będą to przedstawiciele Finlandii, Szwecji, Niemiec, Litwy, Łotwy, Rosji, ale także Ukrainy, Białorusi, Czech, Holandii i Uzbekistanu. Uczestnicy konferencji dyskutować będą o wyzwaniach w obszarze rozwoju lokalnego i regionalnego oraz o problemach, z jakimi borykać się muszą współczesne aglomeracje miejskie.

- W programie konferencji znalazły się tematy związane z planowaniem przestrzennym, transportem miejskim, zagadnieniami zrównoważonego rozwoju, wykorzystywania i przetwarzania informacji, a także kwestie bezpieczeństwa w miastach, czy dostępu do zasobów - mówi dr hab. Arnold Bernaciak z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, jeden z organizatorów konferencji.

Goście z Bałtyckiej Europy zostaną w Poznaniu do piątku 14-go września. Konferencja wpisuje się w obchody 100-lecia istnienia Uniwersytety im. A. Mickiewicza oraz 25-cia poznańskiej Wyższej Szkoły Bankowej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Prezydent Miasta Poznania oraz Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk.

Więcej informacji: https://www.wsb.pl/poznan/aktualnosci/poznan-bedzie-goscic-baltycka-europe

ip

fot. materiały prasowe/

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama