Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Studia dualne na WSB w Poznaniu - podwójna korzyść ze studiowania

2018-07-31

Poznańska Wyższa Szkoła Bankowa od nowego roku akademickiego proponuje studentom studia dualne. Ten dość nowy model nauczania staje się coraz bardziej popularny na polskim rynku szkolnictwa wyższego. Dlaczego? Student zyskuje w nim nie tylko wyższe wykształcenie i doświadczenie zawodowe, ale także może zarobić dodatkowe pieniądze. Nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Zobacz, na czym polega nowy model nauczania!

- Student studiów dualnych działa dualnie, czyli dwutorowo: uczestniczy w zajęciach prowadzonych na uczelni i odbywa 7-miesięczny płatny staż w firmie z danej branży. Wynagrodzenie, za 3/4 etatu, to ponad 1600 złotych miesięcznie. Finalnie, w trakcie trzech lat studiów, daje to sumę ponad 11 tysięcy złotych na rękę - tłumaczy dr Maria Golec, menedżer kierunku finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Jak to możliwe? Po pierwsze, Uczelnia musi postarać się o unijne dofinansowanie na studia. Wtedy student, za cały okres nauki, zapłaci tylko 1/3 kwoty. Po drugie, konieczne są porozumienia z firmami z danej branży, które zapewnią odpowiednią ilość miejsc na stażu.

- Często zdarza się, że studenci, którzy trafiają do nas na staż, zostają w firmie na dłużej. Taka inwestycja jest korzystna zarówno dla jednej, jak i drugiej strony, dlatego w kolejnych latach na pewno będziemy angażować się w staże na studiach dualnych, jak i inne formy współpracy z uczelniami wyższymi – mówi Monika Łosiewicz, menadżer ds. rekrutacji Grant Thornton Frąckowiak.

W projekt zaangażowały się także inne firmy z obszaru finansów i rachunkowości m.in. BDO, B-think, MAN, Mexichem, Morison Finansista, Figures Kancelaria Rachunkowa, KWB Gabrusewicz i Wspólnicy Tomasz czy PFK.

Najlepsi studenci studiów dualnych mogą liczyć także na dofinansowanie zakwaterowania w czasie odbywania stażu oraz szereg certyfikowanych kursów językowych i zawodowych.

Więcej informacji: https://bit.ly/2LHJGnF

ip

fot. materiały prasowe/Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama