Ze Świata - Studencka Polityka

Nietypowe kierunki studiów w Anglii

2017-06-27 13:22:09 | Poznań

Wybór kierunku studiów nigdy nie jest łatwą decyzją, i każdy maturzysta na pewno dobrze już się zapoznał z ofertą uniwersytetów w swojej okolicy. Co jednak, jeśli nie widzisz się w standardowych kierunkach, jak filologia, mechanika czy medycyna, i szukasz czegoś mniej sztampowego?


Rozwiązaniem dla Ciebie mogą być studia za granicą (https://studiujwanglii.pl/)!"W Wielkiej Brytanii uniwersytety prześcigają się w tworzeniu nietypowych kierunków studiów, których absolwenci wypełnią niszę na rynku pracy. Oto jedne z najciekawszych kierunków, które możesz studiować tylko w UK!

Trend Forecasting. Chcesz wiedzieć, co będzie się nosiło za pięć lat? A może chcesz mieć udział w tworzeniu trendów? Ten kierunek jest dla ciebie idealny! Jak na razie, jedynym uniwersytetem gdzie możesz studiować prognozowanie trendów jest Southampton Solent University, uczelnia słynąca z szerokiej gamy kierunków związanych z modą.

Ethical Hacking. Łamanie zabezpieczeń komputerowych kojarzy ci się ze szkodliwą działalnością kryminalną? Niekoniecznie! W dobie wzrastającej cyberprzestępczości rośnie też zapotrzebowanie na specjalistów, którzy potrafią jej przeciwdziałać. Studiując etyczne hakerstwo na Coventry University nauczysz się, jak sprawdzać i umacniać systemy i sieci komputerowe, aby zwiększać bezpieczeństwo w sieci.

Songwriting and Music Production. Idealny kierunek dla osób, które chcą rozwijać się w branży muzycznej, ale lepiej czują się za kulisami. Talent do pisania porywających tekstów i produkcji muzycznych hitów możesz rozwinąć, studiując na podlondyńskim University of Hetfordshire.

International Wildlife Biology. Oczywiście możesz studiować po prostu biologię lub zoologię, i mieć nadzieję, że uda ci się wyjechać w jakieś ciekawe miejsce w ramach praktyk. Ale czy kierunek, w program którego wchodzą obowiązkowe praktyki w południowej Afryce nie brzmi o wiele bardziej ekscytująco? Taką szansę daje swoim studentom University of South Wales!

Airline and Airport Management. Zarządzanie transportem powietrznym, linią lotniczą czy lotniskiem to wbrew pozorom dosyć popularny kierunek studiów w Wielkiej Brytanii. I nic dziwnego – samolot staje się coraz powszechniejszym środkiem transportu, z którego każdego dnia korzysta ponad siedem milionów pasażerów. Chcesz mieć w tym rozwoju swój udział? Zarządzanie transportem lotniczym możesz studiować między innymi na University of Bedfordshire lub University of West London.

Touring Theatre. Sztuka teatralna to jeden z tych kierunków, o którym marzą tysiące maturzystów. Na University of Worcester możesz jednak znaleźć niszę dla siebie, i specjalizować się w teatrze wędrownym. W programie nauczania znajdą się nie tylko zajęcia z aktorstwa, ale też przedmioty z zarządzania i biznesu, które pozwolą ci założyć własną odnoszącą sukcesy trupę teatralną!

Peace Studies. Studiowanie tego kierunku na University of Bradford pomoże ci zrozumieć istotę konfliktów zbrojnych na świecie, dzięki czemu odegrasz ważną rolę w zapobieganiu eskalacji konfliktów i ich pokojowym rozwiązywaniu. Rozległa wiedza w tej dziedzinie z pewnością otworzy drogę do światowej polityki lub międzynarodowych organizacji humanitarnych.

Radiotherapy and Oncology. Nie ulega wątpliwości, że nowotwory to jedne z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych naszych czasów, stanowiąc wiodącą przyczynę zgonów na całym świecie. Na szczęście, żeby przyczynić się do walki z chorobami nowotworowymi nie musisz mieć ukończonych ciężkich studiów medycznych! Studia licencjackie z radioterapii, które możesz ukończyć m.in. na University of Portsmouth, uczynią z ciebie cenionego specjalistę w leczeniu nowotworów za pomocą promieniowania.

Music Journalism. Dziennikarstwo to kierunek często wybierany przez maturzystów, i dający szerokie pole do specjalizacji. Jeżeli jednak wiesz już teraz, że chcesz pisać o muzyce, nie musisz tracić czasu na pisanie o innych tematach! Kierunek dla przyszłych dziennikarzy muzycznych oferuje między innymi University of Huddersfield i Southampton Solent University.

Exercise, Health and Fitness. W świecie, który oszalał na punkcie zdrowego żywienia i aktywnego stylu życia, na pewno nie zabraknie pracy dla specjalisty od fitnessu! Studiując na University of Sunderland nie tylko poznasz anatomię człowieka i wyszkolisz się na trenera personalnego, ale zdobędziesz też szeroką wiedze z zakresu psychologii, motywacji czy zdrowia publicznego.

Wymienione kierunki to tylko mały wycinek z możliwości, jakie oferują brytyjskie uczelnie – do wyboru oferowanych jest ponad 50 000 kierunków! Niezależnie od tego, na jaki kierunek ostatecznie się zdecydujesz, studia w Anglii dadzą ci praktyczną i aktualną wiedzę dostosowaną do realiów wybranej branży, i co najważniejsze – są dostępne na wyciągnięcie ręki. Team Global Education służy bezpłatną pomocą w aplikacji na studia na ponad 100 uczelniach w Anglii i Walii! Mamy ponad 10 lat doświadczenia i ponad 3000 zadowolonych studentów, którzy dostali się z nami na wymarzone uczelnie. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak spełnić twoje marzenia!

Artykuł Partnera

Słowa kluczowe: studia za granicą, studia w UK, studia w Anglii
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Szpiegostwo - studia magisterskie
Jak zostać szpiegiem? Nowy kierunek studiów!

Całe życie chciałeś robić coś, co utrzyma wysoki poziom adrenaliny we krwi? A co powiesz na studia ze szpiegostwa?

Darmasiswa Stypendium, czyli studiuj i odkrywaj uroki Indonezji! Jak to zrobić?

Zwiedzanie orientalnego kraju w czasie studiów jest bardzo realne. Poznaj program stypendialny rządu indonezyjskiego.

uk
Nietypowe kierunki studiów w Anglii Poznań

Co jednak, jeśli nie widzisz się w standardowych kierunkach, jak filologia, mechanika czy medycyna, i szukasz czegoś mniej sztampowego?

Ostatnio dodane
Szpiegostwo - studia magisterskie
Jak zostać szpiegiem? Nowy kierunek studiów!

Całe życie chciałeś robić coś, co utrzyma wysoki poziom adrenaliny we krwi? A co powiesz na studia ze szpiegostwa?

Darmasiswa Stypendium, czyli studiuj i odkrywaj uroki Indonezji! Jak to zrobić?

Zwiedzanie orientalnego kraju w czasie studiów jest bardzo realne. Poznaj program stypendialny rządu indonezyjskiego.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!