Wiadomości - Z życia Uczelni

Rozwój osobisty z Preply? Zainwestuj w swoją edukację

2016-01-26 12:01:13 | Poznań | artykuł sponsorowany

Edukacja to doskonała inwestycja. Pokonując kolejne etapy edukacji zdobywamy kapitał o niesamowitej wartości, wręcz bezcenny. To dzięki nauce możemy cieszyć się cywilizacją, a w ujęciu jednostki możemy spełniać swe zawodowe marzenia, jak i prywatne. Rozwój osobisty to współcześnie popularny slogan, co on jednak znaczy w praktyce?

Moda na uczenie się przez całe życie jest bardzo pozytywnym zjawiskiem, niemniej warto skorelować swoje umiejętności, preferencje i predyspozycje z tym co wybieramy za cel i wyzwanie do nauki. Harmonijny rozwój osobisty zapewnia nam sukces życiowy i pełną satysfakcje z siebie, swoich osiągnięć. Nie sztuką jest zaczynać co rusz naukę w niezwiązanych ze sobą dziedzinach, co gorsza nie wykorzystując nabytych umiejętności i wiedzy. Mimo wszystko uczymy się zawsze po coś, czasem dla kogoś, częściej dla siebie, jednak zawsze przyświecać nam winien jakiś cel dający motywację do pracy, mobilizujący do podejmowania aktywności. Nauka to potęgi klucz, w pewnym wieku sami negujemy stare powiedzenie - jednak gdy dojrzewamy dostrzegamy, iż nauka jest nam potrzebna, wręcz niezbędna do życia. Czy warto inwestować w siebie? Przeczytaj co piszą w NaTemat.pl.

Serwis  Preply (korepetycje z matematyki w Poznaniu) wspiera edukację w wielu obszarach poprzez udostępnienie przestrzeni portalu korepetytorom, którzy tworząc swoje profile oferują swoje usługi korepetycji w sieci. Trzonem Preply jest edukacja językowa, jednak poza językami obcymi, także tymi niszowymi dostępne są również korepetycje z przedmiotów ścisłych jak matematyka, fizyka, chemia. Pośród setek ofert z całej Polski i nie tylko z kraju możemy wybierać odpowiedniego korepetytora względem własnych, indywidualnych potrzeb. Niezależnie od tego czy chcesz udoskonalić i uzupełnić swoją edukacje z fizyki czy podszkolić angielski, możesz skorzystać z Preply, dobierając korepetytora świadczącego pomoc w godzinach, w których jesteśmy dyspozycyjni. Bez problemu znajdziesz nauczyciela na swoim poziomie zaawansowania. Co więcej chcąc się poduczyć języka w formie konwersacji w serwisie znajdziesz mnóstwo ofert native speakerów z całego świata. To świetna okazja do zawarcia znajomości, poznania odmiennych kultur z odległych krajów itp. Najczęściej rezygnujemy z chęci nauki języków i nie tylko języków, gdyż mamy ograniczony czas na naukę, zaś kursy i zajęcia edukacyjne odbywają się w czasie naszej pracy lub wtedy, gdy nie możemy sobie na to pozwolić.

Co oryginalniejsze hobby porzucamy z powodu braku dostępu do wiedzy w naszej okolicy lub utrudnionego dostępu wymagającego dojazdów lub wysiłku, czy wysokich nakładów finansowych na eksperymentowanie z chemią itd. Preply podpowiada jak można pielęgnować swoje pasje korzystając z korepetycji, które są na wyciągniecie ręki. Nie trzeba inwestować w nic poza instalacją darmowego komunikatora internetowego, rejestrację bezpłatną w Preply. Koszt jaki ponosimy to wyłącznie koszt korepetycji, stawka korepetytora, a dodatkowa samodzielnie możemy określić ilość zajęć, z jakich chcemy skorzystać w danym czasie. Korepetycje mogą być dla nas pomocą okazjonalną, cykliczną jak i stałym elementem edukacji.

W zależności od potrzeb i przyjętego planu edukacji korepetycje mogą się wpasować doskonale w ramach osobistego rozwoju. W odróżnieniu od wielu możliwości nauki czy to z blogerami, czy poprzez aplikacje mobilne dbające o systematyczność, bądź w drodze e-kursu to korepetycje są najbardziej efektywne, gdyż zapewniają zarówno ciekawą formę, jak i systematyczność, motywacje, wszystkie elementy składające się na efekt edukacyjny. Mimo wielu wynalazków edukacyjnych, uwolnienia nauki od nauczyciela to człowiek, korepetytor jest nam potrzebny i niezawodny. Osobisty korepetytor jest jedyna uniwersalną metoda nauki odpowiednią dosłownie dla każdego.
Podkreślić należy, iż Preply http://preply.com/pl/poznan/korepetycje-z-matematyka  nie jest wyłącznie serwisem dedykowanym młodzieży szkolnej i studentom, ale również korzystają z korepetycji i pośrednictwa portalu osoby dorosłe, przedsiębiorcy, managerowie, wszyscy dla których korepetycje online są wygodną i efektywną formą nauki. Plusem Skype jest możliwość dochowania dyskrecji w pobieraniu i udzielaniu zajęć. Wygodna obsługa oprogramowania i jego darmowy charakter sprawiają, ze każdy sobie z komunikatorem poradzi. Sporą grupą odbiorców Preply są biznesmeni, którym trudno jest znaleźć w ciągu dnia czas na naukę, a jednocześnie tylko dzięki nieustannemu rozwojowi siebie, inwestycji w swoje kompetencje mogą egzystować i czerpać korzyści z posiadanej wiedzy tak praktycznej jak i teoretycznej.

Jedną z kluczowych zalet jaką posiadają korepetycje przez Skype to możliwość odbywania się w dowolnym miejscu. Nie musimy uczyć się przy biurku, ani też w domu, wystarczy iż mamy pod ręką telefon, tablet i połączenie z internetem. Innowacyjna technologia zbliża ludzi nie tylko towarzysko jak widać. Możliwość komunikowania się na odległość otwiera szereg drzwi przed edukacją XXI wieku. Jeśli cenimy sobie naukę na zewnątrz, w ogrodzie, parku, to nie jest to przeszkodą w uskutecznieniu tego pomysłu. Również pod względem czasu korepetycje online umożliwiają naukę w porach w których standardowe zajęcie byłyby niemożliwe jak późnym wieczorem czy wczesnym rankiem. Poza kwestią wyboru nauczyciela i uwolnienia wyboru od lokalizacji która niewątpliwie ogranicza korepetycje charakteryzują się szerokimi możliwościami realizacji w czasie. Jeśli mamy taką wolę uczyć możemy się na wakacjach, w delegacji. Rozwijać możemy się zawsze i wszędzie. Podwaliną pod edukacje z korepetytorem stał się rozwój pomocy dydaktycznych online. Liczne testy, ćwiczenia, samouczki, poradniki doskonale korespondują z korepetycjami. Edukacja nowoczesna stawia na różnorodność i niekonwencjonalny jej charakter. Każdy może wybrać odpowiednie dla siebie sposoby nauki i skomponować je w całość, ucząc się z przyjemnością, jaką daje zdobywanie wiedzy. Ucząc się w zgodzie z własnymi potrzebami nie tylko nie odczuwamy wysiłku, trudu i znużenia nauka le wręcz przeciwnie doświadczamy satysfakcji z siebie, zadowolenia z sukcesów i postępów w nauce. Nauka dla siebie, bez przymusu i klasówek charakteryzuje się jeszcze jednym wyróżnikiem – wciąż jest nam za mało.
To niesamowity plus także dla korepetytorów. By pracować wystarczy laptop, telefon itp. Możemy wyjeżdżać nie zostawiając swych uczniów bez dostępu do zajęć, jak również nie musimy utrzymywać lokalu służącego do udzielania korepetycji.

Największym zainteresowaniem online cieszą się korepetycje językowe. Z korepetycji z matematyki, fizyki czy chemii korzystają głównie uczniowie szkół, studenci, jednak sytuacja się zmienia. Przybywa osób czujących potrzebę dokształcenia się, nie tylko z powodu widma egzaminu zbliżającego się wielkimi krokami czy zmiany pracy ale ot tak z potrzeby rozwoju. Ciągła nauka, poznawanie coraz to nowszych zagadnień, bycie na bieżąco z nowinkami XXI wieku ze świata nauki poszerza nasze horyzonty, dodaje pewności siebie, utrzymuje nasz mózg w należytej kondycji. Dodać należy iż nauka jest dla naszego organizmu świetnym ćwiczeniem, gimnastyką dla mózgu niezbędną do bycia kreatywnym, bystrym i spostrzegawczym a tym samym logicznie myślącym i podejmującym odważne decyzje. To również działanie zapobiegające chorobom mózgu jak i demencji starczej.

Autor: Preply, korepetycje z matematyki w Poznaniu

artykuł sponsorowany

Słowa kluczowe: korepetycje preply, korepetycje z matematyki, poznań
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polish Talent Support 2020 - wyniki 5. edycji konkursu dla artystycznej młodzieży polonijnej

Poznaj zwycięzców konkursu Krakowskich Szkół Artystycznych!

Złoty Medal E-NNOVATE dla Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w 2020 r.

Innowacyjna włóknina ochronna z dodatkiem pierza zachwyciła oceniających.

Praktyczne zastosowanie platformy e-learningowej MOODLE w "Medyku" w Gdańsku

Oto jak Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Gdańsku korzysta z możliwości platformy!

Polecamy
Projektowanie gier komputerowych w WSNHiD
Projektowanie gier komputerowych w WSNHiD Poznań

Marzysz, by samodzielnie zaprojektować grę komputerową i system sztucznej inteligencji? Dzięki nowej specjalizacji na informatyce w WSNHiD masz taką szansę!

Jak skrócić sobie studia?
Jak skrócić sobie studia?

Odbycie praktyki zawodowej spowoduje krótszy czas studiów.

Polecamy
Ostatnio dodane
Polish Talent Support 2020 - wyniki 5. edycji konkursu dla artystycznej młodzieży polonijnej

Poznaj zwycięzców konkursu Krakowskich Szkół Artystycznych!

Złoty Medal E-NNOVATE dla Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w 2020 r.

Innowacyjna włóknina ochronna z dodatkiem pierza zachwyciła oceniających.

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.