Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

XIII Festiwal Robotyki Cyberbot - przyjdź na spotkanie z najnowszymi technologiami!

Kiedy2016-05-14 godzina 10:00
GdziePolitechnika Poznańska
pl. M.Skłodowskiej-Curie 5
Poznań
XIII Festiwal Robotyki Cyberbot - przyjdź na spotkanie z najnowszymi technologiami!

Po raz trzynasty z rzędu Politechnika Poznańska organizuje Festiwal Robotyki Cyberbot. Program obejmuje walki robotów, wykłady otwarte i warsztaty dla najmłodszych uczestników. Impreza odbędzie się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej 14. maja o godzinie 10.00.

Czym właściwie jest Cyberbot?
Cyberbot, czyli najstarszy festiwal robotyki w Polsce , to coroczna impreza, której nie możecie ominąć. Jeśli jesteś miłośnikiem nowych technologii — przyjdź i zobacz najbardziej zaawansowane konstrukcje i porozmawiaj na żywo z ich twórcami. Jeśli jesteś rodzicem – zabierz swoje dzieci, pokaż im najnowsze technologie oraz warsztaty edukacyjne stworzone specjalnie dla nich. Jeśli jesteś konstruktorem robotów – buduj, programuj i dokręcaj śrubki, aby zmierzyć się z najlepszymi robotami w swojej klasie. Jeśli nie miałeś okazji oglądać na żywo zmagań robotów – możesz zobaczyć to razem z nami!

Co się będzie działo?
Organizatorzy, członkowie Koła Naukowego CybAiR, przygotowali bogatą ofertę atrakcji skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych. W tej edycji wydarzenia będzie można oglądać rywalizację robotów aż w 9 konkurencjach, które corocznie przyciągają ponad setkę konstruktorów nie tylko nagrodami, ale też świetną zabawą. Z pewnością dostarczą jej również nowe kategorie - Lego Line Follower i Lego Sumo. Na najmłodszych czekają warsztaty Lego Mindstorms organizowanych przez firmę Mały Inżynier, liczne pokazy chemiczne, prezentacje robotów oraz konkurs dla dzieci na najlepsze przebranie za robota. Uczestnicy pokazów będą mogli m. in. spróbować swoich sił w sterowaniu Sphero Ball w torze przeszkód a także z pomocą sensorów Kinect poruszać robotem humanoidalnym.

Festiwal urozmaicą również liczni wystawcy z branży przemysłowej oraz akademickiej, którzy zaprezentują swoje technologiczne nowinki lub też aktualnie prowadzone badania. Co więcej, podczas zawodów odbędzie się seria wykładów prowadzonych przez młodych pracowników Politechniki Poznańskiej, którzy opowiedzą między innymi o tym, jak zacząć przygodę z robotyką i zbudować pierwszego robota.

Wszystkich pasjonatów robotyki i nowoczesnych technologii organizatorzy zapraszają w sobotę, 14. maja do Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej, przy ulicy Piotrowo 2.
Nie może was zabraknąć!

Więcej informacji na stronie organizatorów oraz Facebooku!

www.cyberbot.put.poznan.pl

www.facebook.pl/cyberbot

ip

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama