Sztuka
Plenerowa wystawa podsumowująca Akcję: Powstanie

Plenerowa wystawa podsumowująca Akcję: Powstanie

  • 2018-12-18, do 2019-01-31
  • wstęp wolny
  • na ulicy 27 Grudnia w oraz na placu przed Teatrem Polskim, Poznań

Opis

Od 18 grudnia na ulicy 27 Grudnia w oraz na placu przed Teatrem Polskim w Poznaniu będzie można oglądać plenerową wystawę podsumowującą Akcję: powstanie, której organizatorem było Wydawnictwo Miejskie Posnania.

Jedną z prezentowanych na wystawie prac jest zdjęcie z archiwum prywatnego Haliny Urbańczyk (w załączeniu), które stało się jednym z głównych elementów premierowego spektaklu Teatru Polskiego w Poznaniu pt. „27 grudnia” w reż. Jakuba Skrzywanka.

Od 18 grudnia do 31 stycznia na ulicy 27 Grudnia w oraz na placu przed Teatrem Polskim w Poznaniu będzie można oglądać 100 różnych obiektów – zdjęć, pamiątek, opowieści – umieszczonych na 40 wielkoformatowych tablicach.

Całość zebranego materiału, tj. ok. 500 różnego rodzaju obiektów: fotografii, dokumentów, rękopisów wspomnień i życiorysów, legitymacji, dyplomów, odznaczeń i medali dostępna będzie od 27 grudnia 2018 roku na stronie wirtualnego muzeum historii Poznania www.cyryl.poznan.pl. 150 obiektów znajdzie się w towarzyszącym wystawie katalogu.

Ostatnio dodane
Najlepsze zdjęcia 2018
Najlepsze zdjęcia fotoreporterów dlaStudenta.pl z 2018 roku [FOTO]

Z tych zdjęć jesteśmy najbardziej dumni. Zobaczcie galerię!

12. FMF
Znamy pierwszych gości 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Program 12. FMF to eksplozja różnorodności!