Sztuka
Poznań Tattoo Konwent 2022

Poznań Tattoo Konwent 2022

  • 2022-03-20
  • 45 zł – bilet jednodniowy, 55 zł – dwudniowy. Wejściówki na wydarzenie zakupić będzie można także przy wejściu na teren wydarzenia. Za bilety w dniu imprezy fani tatuażu zapłacą 55 zł (bilet jednodniowy - sobota lub ni
  • Poznań

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 22.

fot. Tomasz Kłuczyński

Opis

Już niedługo Poznań otworzy listę aż siedmiu imprez z cyklu Tattoo Konwent 2022! W weekend 19-20 marca 2022 w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się festiwal muzyki, tatuażu i dobrej energii - Poznań Tattoo Konwent. 

Udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 450 tatuatorów z ponad 120 polskich i zagranicznych studiów tatuażu, a uczestnicy konwencji będą mogli obserwować ich pracę przez niemal 24 godziny. W programie również: koncerty zespołów Dezerter i BUHHAJ/DEMOLKA, pokazy alternatywne, konkursy na najlepsze tatuaże, liczne strefy tematyczne oraz gwóźdź programu – jubileusz jednego z najstarszych studiów tatuażu w Polsce.

Po zimowej przerwie Tattoo Konwent wraca do największych miast w kraju, by promować kulturę tatuażu i jednoczyć jej miłośników. Poznańska edycja będzie jedynie wstępem do tego, co organizatorzy festiwalu przygotowali na cały rok 2022. Rekordowo w tym sezonie Tattoo Konwent odwiedzi aż 7 lokalizacji: Poznań, Toruń, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Lublin i Łódź.

W słusznym celu

Całej tegorocznej serii Konwentów będzie przyświecać hasło WYRAŻAJ SIĘ!, zachęcające do bezkompromisowego i odważnego mówienia o sobie, swoich poglądach i emocjach. Organizatorzy Konwentu myślą o nim jako o przyjaznym wszystkim miejscu spotkań, w którym nie ma mowy o wykluczeniach i nienawiści.

- Nasze środowisko jak żadne inne jest przykładem tego, że różnice mogą budować ciekawą i kolorową społeczność, w której każdy może czuć się dobrze z sobą samym. Cel ten będziemy realizować chociażby poprzez wsparcie lokalnych organizacji walczących z wykluczeniem i dyskryminacją. W Poznaniu działamy z Grupa Stonewall – mówi Marcin Pacześny, główny organizator Tattoo Konwent.

Konwent udostępni także swoją przestrzeń wszystkim tym, którzy mają coś ważnego do powiedzenia i działają w słusznym celu. Uczestnicy Poznań Tattoo Konwent będą mieli możliwość wesprzeć finansowo Otwarte Klatki, WWF Polska oraz wziąć udział w charytatywnej akcji organizowanej przez studio Buszi INK. 

Tattoo Konwent, podobnie jak wiele innych organizacji postanowił wesprzeć naszych sąsiadów. 10% dochodu ze sprzedaży biletów zostanie przekazane na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie w ramach akcji #RazemdlaUkrainy organizowanej przez Fundację To się uda.

Bez nich ani rusz

Konwent nie odbyłby się oczywiście bez obecności tatuatorów. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć jednocześnie ponad 450 tatuatorów przy pracy. To jedyna taka okazja, by natknąć się na cały przekrój stylów i trendów w tatuażu, porozmawiać z profesjonalistami lub wytatuować się w trybie walk-in lub po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów imprezy są konkursy na najlepsze tatuaże. Tym razem artyści będą mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności w ośmiu kategoriach konkursowych. W rolach jurorów wystąpią znani i lubiani w branży: Ola Kozubska, Jarek Goraj, Jagoda Jęcikowska oraz Sergey Butenko.

30-lecie swojej działalności obchodzić będzie podczas Konwentu studio zaprzyjaźnionego z festiwalem Sławka Frączka – tattoo.pl. Zespół studia i ich przyjaciele przygotowali z tej okazji specjalne atrakcje.

Nie tylko tatuaże

Na głównej scenie Poznań Tattoo Konwent wystąpią: tworzący muzykę z pogranicza drum&bass i rocka duet BUHHAJ/DEMOLKA oraz kultowy Dezerter. Miłośnicy sztuk alternatywnych z pewnością docenią autorskie pokazy. Ponadto, uczestnicy Konwentu będą mogli odwiedzić liczne strefy specjalne i tematyczne m.in. Hotball, foodtrucków, mody i designu.

Przypominamy, że 10% od każdego zakupionego przez uczestników biletów zostanie przekazana na pomoc Ukrainie.

ip
Ostatnio dodane
Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.