Dzieje się - Teatr

Miasta kobiet

2006-09-21 14:16:47 | Poznań

 "Miasta kobiet" to projekt Polskiego Teatru Tańca, którego założeniem była procesowość, oparta na konfrontacji z widzem poszczególnych etapów pracy nad spektaklem.

Kolejne "odsłony" i dyskusje nad ostatecznym kształtem scenicznym "Miast kobiet" miały miejsce: 21 kwietnia 2006 w ramach cyklu "Teatr tańca w ogrodzie sztuk",

29 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca - prezentacja przedpremierowa, 20 sierpnia podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca - premiera w procesie.

W pierwotnej wersji projektu trzy autonomiczne choreografie autorstwa: Iwony Olszowskiej, Aleksandry Dziurosz i Iwony Pasińskiej prezentowane były w jednym wieczorze. Obecny układ - i jest to decyzja artystyczna, a nie organizacyjna - zakłada prezentację spektaklu "Moment. Gra II" w choreografii Iwony Pasińskiej jako odrębnej całości, która przedstwiona zostanie w wersji premierowej w drugiej połowie października oraz "Związków rzeczowych" Iwony Olszowskiej i "Homo Querens" Aleksandry Dziurosz w ramach jednego wieczoru.
I właśnie te dwa ostatnie tytuły w wykrystalizowanym kształcie scenicznym i obsadowym zobaczą Państwo 1 października 2006 r.o godz. 19.00 w Międzynarodowym Dniu  Muzyki na Scenie Rozmaitości w Poznaniu.

"Związki rzeczowe"
koncepcja i choreografia: Iwona Olszowska
muzyka: HERKOPFF
teksty piosenek: Andrzej Sadowski
pomysł scenograficzny i kostiumy: Iwona Olszowska
czas trwania: 35 min.
obsada: Barbara Czajkowska, Katarzyna Kowalska, Karolina Kraczkowska, Paweł Matyasik, Bartłomiej Raźnikiewicz, Ewa Sobiak, Daniel Stryjecki

Opowieść w "Związkach rzeczowych" budują równoległe światy stworzone w ruchu, tekstach i obrazach, które nie są tylko plastycznym dopełnieniem, a kolejną warstwą "dziania się". Iwona Olszowska nie ilustruje choreograficznie tekstów piosenek Andrzeja Sadowskiego, ale raczej dialoguje z nimi, pokazując nam różne zwiazki między ludźmi i formami. Równie ważne jest tu postrzeganie zmysłowe, jak i emocjonalne.

"Homo Querens"
scenariusz, tekst, projekcje video i choreografia: Aleksandra Dziurosz
muzyka: Aleksandra Bilińska (oraz cytaty muzyczne: Banco da Gaia, fragment muzyczny z filmu "Pi" Verka Serdyucha i Glyukoza)
realizacja dźwięku: Andrzej Słomkowski
czas trwania: ok. 35 min.
obsada: Agnieszka Błacha, Barbara Czajkowska, Katarzyna Kowalska, Karolina Kraczkowska, Anna Marek, Paulina Wycichowska oraz gościnnie Johnny Popiel

Spektakl "Homo Querens" zbudowanny jest z V części, których podtytuły prowadzą bohaterkę, ale i widzów  przez przestrzenie graniczne.
cz.I "Jeśli umrę nic się nie stanie"
cz.II "Życie - ciągła próba udowodnienia, że warto"
cz.III "Może mogę jeszcze żyć normalnie?"
cz.IV "Czemu Cię nie ma?"
cz.V "Jesteś"

Spektakle powstały przy pomocy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego stypendystkami są Iwona Olszowska i Aleksandra Dziurosz.

Bilety w cenie 20 zł/ 30 zł (ulg./norm.) do nabycia: Impresariat PTT (ul. Kozia 4), CIM (ul. Ratajczaka 44), http://www.ticket-art.pl/
Rezerwacje: Impresariat PTT - 061 8 52 40 08

W trzy dni po premierze w Poznaniu Polski Teatr Tańca wyrusza do Niemiec by na scenie Hans Otto Theater w Poczdamie zaprezentować spektakl Ewy Wycichowskiej "Przypadki Pana von K."

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Brave Kids 2018 - finał
Odważne dzieci w finałowym spektaklu Brave Kids 2018 [FOTO]

Zobacz, jak wyglądały gruzińskie tańce, popisy akrobatyczne i cyrkowe we Wrocławiu.

Brave Kids 2018
Zbliża się 9. edycja projektu Brave Kids

Tegoroczna odsłona wydarzenia zgromadzi ponad 300 dzieci i młodzieży z 20 krajów świata.

Debiuty 2018
Zbliża się 16. Ogólnopolski Przegląd Młodych Wokalistów "Debiuty" 2018

Wrocławskie "Debiuty" od kilkunastu lat tworzą dobry klimat dla kształtowania talentów wokalnych.

Polecamy
Wyjątkowa adaptacja "Anny Kareniny" w Operze Wrocławskiej. Zobacz zdjęcia!
Wyjątkowa adaptacja "Anny Kareniny" w Operze Wrocławskiej. Zobacz zdjęcia!

Od 13 lutego będzie można podziwiać najnowszą adaptację baletową wybitnego utworu Rodiona Szczedrina. Prezentujemy zdjęcia z próby!

"Obrócona w pył" na Olimpiadzie Teatralnej 2016 [FOTO]
"Obrócona w pył" na Olimpiadzie Teatralnej 2016 [FOTO]

Wizja senna młodej kobiety marzącej o wolnej Polsce. Zobacz zdjęcia!

Ostatnio dodane
Brave Kids 2018 - finał
Odważne dzieci w finałowym spektaklu Brave Kids 2018 [FOTO]

Zobacz, jak wyglądały gruzińskie tańce, popisy akrobatyczne i cyrkowe we Wrocławiu.

Brave Kids 2018
Zbliża się 9. edycja projektu Brave Kids

Tegoroczna odsłona wydarzenia zgromadzi ponad 300 dzieci i młodzieży z 20 krajów świata.

Kupony i kody rabatowe