Teatr
IV edycja konkursu "Modjeska Calling"

IV edycja konkursu "Modjeska Calling"

  • 2020-04-06, do 2020-04-07
  • Teatr Polski, Poznań

Opis

Konkurs zorganizowany jest dla upamiętnienia światowej sławy aktorki Heleny Modrzejewskiej, której talent i ofiarność zaznaczyły się istotnie w dziejach Teatru Polskiego w Poznaniu. Adresowany jest do aktorek i aktorów zawodowych, studentek i studentów, absolwentek i absolwentów publicznych oraz niepublicznych szkół teatralnych oraz osób bez udokumentowanego wykształcenia aktorskiego, ale posiadających minimum 5-letnie udokumentowane doświadczenie teatralne (co najmniej 5 zagranych ról).

Warunkiem zakwalifikowania do Konkursu jest nadesłanie – do 17 marca 2020 roku na adres: modjeska@teatr-polski.pl – trzech plików w formacie pdf: wypełnionego formularza zgłoszeniowego, odręcznie podpisanej i zeskanowanej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz fotografii portretowej podpisanej imieniem i nazwiskiem.Monologi muszą zostać wybrane spośród ról kreowanych przez Helenę Modrzejewską (zarówno aktorki jak i aktorzy wykonują role kobiece), których lista znajduje się na stronie internetowej Teatru Polskiego w Poznaniu, w zakładce „aktualności”.

Komisja powołana przez dyrekcję Teatru Polskiego w Poznaniu zdecyduje o zakwalifikowaniu kandydatek i kandydatów do dnia 23 marca 2020 roku. Każda z zakwalifikowanych osób otrzyma, na podany w zgłoszeniu adres mailowy, informację o przyjęciu zgłoszenia oraz harmonogram przesłuchań.

 Finał konkursu odbędzie się 7 kwietnia o godz. 18.00.

Ostatnio dodane
SAM, czyli przygotowanie do Åźycia w rodzinie
Wrocławski Teatr Lalek udostępni spektakle za darmo online

Na początek "SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie" już 29 marca o 15:00.

Pustka. Pustynia. Nic.
Spektakl pantomimy "Pustka. Pustynia. Nic." do zobaczenia online

Wrocławski Teatr Pantomimy zagra zgodnie z planem, tyle że w sieci.