Internet - Technologie

Czy warto wybierać oferty internetu dla studenta?

2018-05-22 10:21:36 | Poznań

Większość współczesnych studentów nie jest w stanie wyobrazić sobie studiowania bez stałego dostępu do internetu. Internet jest dziś niezbędnym narzędziem służącym do nauki i uzupełniania wiedzy przekazywanej przez wykładowców, tworzenia różnorodnych prac naukowych, zaliczeń wybranych przedmiotów, obsługi platform e-learningowych oraz kontaktu z prowadzącymi zajęcia, uczelnią lub pozostałymi studiującymi. Nastały bardzo dobre czasy dla studentów, bo z dostępem do internetu nie ma dziś większego problemu, nawet w mniejszych miejscowościach. Wachlarz ofert internetu jest wręcz tak szeroki, że nierzadko trudno się zdecydować na jedną propozycję. Stacjonarny internet bez zobowiązań czy może internet mobilny? A może warto zdecydować się na specjalną ofertę internetu dla studenta, którą oferują niektórzy dostawcy? Pomagamy dokonać odpowiedniego wyboru!

studentka w bibliotece

Na czym dokładnie polega oferta internetu dla studenta?

“Internet dla studenta” to oferta stworzona z myślą o studentach, którym zależy na stałym dostępie do internetu przede wszystkim podczas trwania 9-miesięcznego roku akademickiego - od początku października do końca czerwca. Oferta obejmuje bardzo często nie tylko usługę szybkiego internetu, lecz także pakiety telewizyjne wraz z usługą telewizji internetowej w bardzo atrakcyjnych cenach. W ubiegłych latach taką ofertą internetu dla studentów dysponował popularny dostawca internetu i telewizji kablowej UPC Polska. Oferta ta cieszyła się bardzo dużą popularnością nie tylko wśród samych studentów, lecz także np. osób wykonujących swoją pracę zawodową w tym samym okresie. Podpisanie umowy na “internet dla studenta” nie wymagało posiadania legitymacji studenckiej, dzięki czemu mogły z niej skorzystać również osoby niezwiązane bezpośrednio ze środowiskiem studenckim.

Czy warto wybierać oferty internetu dla studenta?

Promocja na internet dla studenta to doskonałe rozwiązanie dla osób, które z oferty internetu stacjonarnego są w stanie korzystać tylko podczas roku akademickiego lub szkolnego. Wielu studentów decyduje się na wynajęcie mieszkania czy też pokoju niedaleko uczelni tylko na okres dziewięciu miesięcy trwania roku akademickiego, a następnie powraca do swoich domów rodzinnych. To pozwala uniknąć problemu płacenia rachunków za niewykorzystany internet podczas okresu wakacyjnego. Brak konieczności okazania legitymacji studenckiej podczas podpisywania umowy na internet z UPC Polska stwarza też doskonałą okazję m.in. dla wykładowców wyższych uczelni czy nauczycieli, którzy swoją pracę wykonują w danym miejscu również w podobnym okresie. W przypadku studentów i osób, które podczas wykonywanej pracy zawodowej pozostają “na miejscu”, UPC oferuje bezprzewodowy internet światłowodowy (https://www.upc.pl/internet/kup-internet/) w stałym abonamencie bez limitu i zakłóceń, zaś z szybkim transferem i stabilnym połączeniem. Szybki i bezawaryjny internet zarówno w stałej ofercie, jak i w tej skierowanej bezpośrednio do studentów, pozwala na jego wykorzystanie nie tylko w celach naukowych czy zawodowych, lecz także rozrywkowych, np. do oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości czy grania on-line.

Tani internet dla studenta - jak dodatkowo obniżyć miesięczne koszty korzystania z internetu?

Skorzystanie z promocji “internetu dla studenta” to niejedyna możliwość zaoszczędzenia na miesięcznym rachunkach. Decydując się na współdzielenie internetu i rachunków za niego wraz z pozostałymi współlokatorami, możemy maksymalnie obniżyć miesięczne koszty internetu. Jednym warunkiem jest wtedy wybór nieco droższego pakietu z szybszym transferem, aby zapewnić wszystkim użytkownikom wysoki komfort korzystania z internetu. Nadal jednak będzie to znacznie mniejszym obciążeniem finansowym dla portfela statystycznego studenta niż korzystanie z internetu “w pojedynkę”. W ubiegłym roku dostawca internetu UPC oferował internet o prędkości 120, 250, a nawet 500 Mb/s, analogicznie w cenie 49, 59 i 69 zł. Tak szybki transfer pozwalał na swobodne przeglądanie stron internetowych, oglądanie filmów i korzystanie z innych usług multimedialnych nawet przy współdzieleniu internetu z 3-5 użytkownikami. Warto zaznaczyć, że wszystkie te warianty były oferowane z modemem Connect Box, a także dostępem do telewizji cyfrowej.

A może internet bez zobowiązań?

Internet dla studenta to idealna oferta dla osób studiujących czy przebywających przez okres kilku miesięcy pod jednym adresem. Jeśli jednak nie mamy pewności, co do stabilności warunków mieszkaniowych, warto zastanowić się nad ofertą internetu bez zobowiązań, którą również posiada w swojej ofercie UPC. Wybierając tę ofertę, zyskujemy bardzo dużą swobodę podejmowania decyzji i jesteśmy w stanie uniknąć ewentualnej kary umownej za wcześniejsze zerwanie umowy z dostawcą. Pakiety internetu bez zobowiązań mogą charakteryzować się nieco wyższą ceną niż te z wyznaczonym okresem zobowiązania, jednak w przypadku częstych przeprowadzek mogą okazać się dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Internet stacjonarny czy mobilny?

Wielu studentów w obawie przed nieplanowanymi przeprowadzkami czy częstym opuszczaniem wynajmowanego mieszkania, decyduje się na internet mobilny, z którego może korzystać w dowolnym miejscu i czasie. To nieodzowna zaleta internetu mobilnego, jednak takie rozwiązanie posiada też swoje wady. Cenę mobilności student musi najczęściej przypłacić droższym i wolniejszym internetem. Niekorzystny stosunek jakości do ceny to jednak nie wszystko. Internet mobilny to też brak możliwości współdzielenia usługi ze współlokatorami i obniżenia miesięcznych rachunków. Przy tak atrakcyjnych ofertach szybkiego i bezawaryjnego internetu światłowodowego, internet mobilny okazuje się często mniej satysfakcjonującym rozwiązaniem. Internet światłowodowy o prędkości 60, 120, 250 czy nawet 500 Mb/s daje studentom dużo większe możliwości i wyższy komfort użytkowania wszelkich urządzeń multimedialnych.

Artykuł Zewnętrzny

fot. shutterstock.com

Słowa kluczowe: internet, UPC, internet dla studenta
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
bezpieczeństwo haseł
Jak zadbać o bezpieczeństwo haseł? [Poradnik]

Sprawdź, jak w dobie intensyfikacji zagrożeń lepiej chronić dane.

YouTuBe
Jak zarabiać na YouTube: podstawowe zasady

Dowiesz się więcej na temat paru podstawowych metod monetyzacji kanału YT.

e-commerce Empik
Platforma internetowa Empiku umacnia swoją pozycję w czołówce polskiego e-commerce

W ciągu minionych 12 miesięcy marka na dobre rozgościła się w TOP3 polskiego e-commerce.

Polecamy
Kościół okradziony przez cyberprzestępców
Kościół okradziony przez cyberprzestępców

Oszuści wyłudzili 600 tysięcy dolarów, a wszystko to pod przykrywką odszkodowań dla ofiar pedofilii.

Na rynku pojawi się rywal YouTube
Na rynku pojawi się rywal YouTube

Czy pobije popularny serwis?

Ostatnio dodane
bezpieczeństwo haseł
Jak zadbać o bezpieczeństwo haseł? [Poradnik]

Sprawdź, jak w dobie intensyfikacji zagrożeń lepiej chronić dane.

YouTuBe
Jak zarabiać na YouTube: podstawowe zasady

Dowiesz się więcej na temat paru podstawowych metod monetyzacji kanału YT.