Pomocna dłoń - Technologie

Jak rozpoznać oryginalne AirPods - radzi serwis iPhone ZbitaSzybka.pl

2021-03-26 09:19:53 | Poznań

Słuchawki AirPods szybko podbiły serca użytkowników. W związku jednak z tym, że cena ich zakupu jest wysoka, wiele osób poszukuje okazji, promocji i najlepszej ceny. Niestety kupując w niepewnym źródle można się naciąć. Jak rozpoznać oryginalne AirPods? O wskazówki poprosiliśmy eksperta serwisu iPhone ZbitaSzybka.pl.

AirPods firmy AppleAirPods - co je wyróżnia?

AirPods firmy Apple to jedne z najlepszych bezprzewodowych słuchawek. Wyróżniają się atrakcyjnym designem i zaskakują swoją specyfikacją techniczną – m.in. oferują przyzwoitą jakość dźwięku, łatwe parowanie i bezproblemowy dostęp do Siri. Ich maksymalny czas pracy wynosi do 5 godzin, dają możliwość odbierania połączeń, posiadają podwójny mikrofon, czujniki optyczne, a ich dodatkowymi atutami są: technologia Live Listen, złącze lightning w etui ładującym, przyspieszeniomierz z wykrywaczem mowy oraz w AirPods Pro wodoodporność. Ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i znajduje zastosowanie w różnych sytuacjach – zarówno biznesowych, jak i podczas rozrywki czy uprawiania sportów.

Czy można rozpoznać oryginalne AirPods?

Każdego dnia można natrafić na wpisy w social mediach i na forach, w których klienci poddają w wątpliwość oryginalność zakupionych przez siebie przedmiotów. Regularnie wśród zapytań pojawiają się słuchawki AirPods. Jakiś czas temu rynek obiegła informacja o idealnie odwzorowanych podróbkach z Chin. Ale czy faktycznie są takie idealne? O odpowiedź zapytaliśmy technika serwisu Apple ZbitaSzybka.pl:

„Producenci fałszywych AirPods mieli sporo czasu na dopracowanie swoich replik, co sprawiło, że ​​wykrywanie fałszywych jest obecnie dość trudne. Nie jest jednak niemożliwe. Najczęściej wszelkie wcięcia, kolor, zaoblenia czy rozmieszczenie otworów na głośniki są identyczne, jak w prawdziwych słuchawkach od Apple. Oczywiście jeśli nie ma się opcji zestawienia oryginałów z zakupem, trudno w ogóle podejrzewać, że z słuchawkami jest coś nie tak.”

Ekspert serwisu ZbitaSzybka.pl radzi: jak rozpoznać oryginalne AirPods?

„Bez znajomości pewnych wskazówek można nie zorientować się, że słuchawki AirPods nie są oryginalne. Już moment parowania jest niezwykle ważny – po otwarciu pudełka z słuchawkami na ekranie iPhone’a powinna pojawić się grafika z słuchawkami i poziomem ich naładowania – oczywiście należy mieć odblokowany telefon i włączony Bluetooth. W przypadku podróbek sparowanie będzie możliwe po wykonaniu tradycyjnej procedury, czyli poprzez ustawienia.”

Czy to jedyna szansa, aby zorientować się, że staliśmy się posiadaczami nieoryginalnego sprzętu? Od naszego eksperta dowiedzieliśmy się, że kolejną przesłanką może być „pauza” po wyciągnięciu z ucha słuchawki: „W oryginale odtwarzanie muzyki jest wstrzymywane, z kolei podróbki nie posiadają tej technologii i kontynuują odtwarzanie nawet poza uchem. Co więcej, kiedy oryginał znajdzie się z powrotem w uchu, zaczyna kontynuować odtwarzanie.”

O czym jeszcze pamiętać? Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że oryginalne AirPods od Apple dostępne są wyłącznie w kolorze białym – wszelkie inne kolory czy to samych słuchawek, czy etui powinny być dla nas jasną przesłanką, że mamy do czynienia z podróbkami. Naszą uwagę powinien zwrócić także brak dołączonych do zestawu śnieżnobiałych gumek, dzięki którym możemy dopasować AirPods do każdego ucha.

Niektórzy klienci orientują się o tym, że są właścicielami replik po czasie, gdy chcą sparować sprzęt ze wszystkimi urządzeniamy połączonymi w iCloud w tym samym czasie. „Gdy sparujemy oryginalne AirPods z jednym urządzeniem Apple, to automatycznie sparują się one również ze wszystkimi urządzeniami zalogowanymi do tego samego Apple ID – np. iPhone, Apple Watch czy iPad. W przypadku podróbek parowanie następuje tylko z jednym urządzeniem.” - dodał ekspert serwisu Apple ZbitaSzybka.pl.

Podsumowując więc, najlepiej kupować urządzenia w sprawdzonych punktach sprzedaży. Zamawianie na portalach aukcyjnych czy w zagranicznych sklepach może skutkować tym, że w nasze ręce trafią repliki. Zwykle klientom udaje się wykryć, że padli ofiarą oszustwa, ale niekiedy jest to trudne, a odzyskanie pieniędzy niemożliwe.

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w naprawie iPhone? Mieszkasz w Poznaniu lub okolicach? Skorzystaj z pomocy https://zbitaszybka.pl/serwis-iphone-poznan/.

Artykuł Partnera

fot. materiały Zbitaszybka.pl

Słowa kluczowe: Słuchawki AirPods, oryginalne AirPods, gdzie kupić, polecane, serwis, sklep
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czego nie wolno na streamach
Czego nie wolno na streamach? Prawno-autorskie aspekty transmisji live

Jak nadawać, aby nie narazić się na odpowiedzialność karną.

podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel
Wygoda i styl ponad wszystko - bezprzewodowa podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel

Oto "must have" dla wszystkich, którzy cenią wygodę, a jednocześnie przykładają dużą wagę do wyglądu każdego gadżetu.

AirPods firmy Apple
Jak rozpoznać oryginalne AirPods - radzi serwis iPhone ZbitaSzybka.pl Poznań

Jak rozpoznać oryginalne AirPods? O wskazówki poprosiliśmy eksperta serwisu iPhone ZbitaSzybka.pl.

Polecamy
Jak zacząć przygodę z fotografią analogową?

Fotografia analogowa jest dla tych, którzy szukają klimatu zdjęć, magii wywoływania kliszy i braku podglądu zrobionego zdjęcia.

Studenci i ich projekty techniczne
Studenci i ich projekty techniczne

Na całym świecie politechniki i uniwersytety stanowią miejsca, gdzie powstają najnowsze technologie i stale dokonywane są odkrycia.

Polecamy
Ostatnio dodane
Czego nie wolno na streamach
Czego nie wolno na streamach? Prawno-autorskie aspekty transmisji live

Jak nadawać, aby nie narazić się na odpowiedzialność karną.

podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel
Wygoda i styl ponad wszystko - bezprzewodowa podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel

Oto "must have" dla wszystkich, którzy cenią wygodę, a jednocześnie przykładają dużą wagę do wyglądu każdego gadżetu.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.