Wiadomości - Artykuły

Jak szybko i tanio wypożyczyć w Poznaniu auto na spontaniczny wyjazd?

2019-01-30 13:35:25 | Poznań

Spontaniczny wyjazd na weekend czy w ciągu tygodnia to najlepszy sposób na zrelaksowanie się i odpoczęcie od codziennych obowiązków. Jednak, aby taki pomysł doszedł do skutku, potrzebny jest sprawny środek transportu, który pomieści wszystkich uczestników wyjazdu łącznie z bagażami. Nie każda osobówka temu zadaniu podoła, ale to wcale nie oznacza, że trzeba się ograniczać. Świetnym rozwiązaniem jest wówczas wypożyczenie samochodu, którym można wyruszyć w najdalszą podróż.

Wynajem samochodu na weekend

Wypożyczenie samochodu - online czy telefonicznie?

Spontanicznych wyjazdów raczej się nie planuje, dlatego nie można wcześniej zarezerwować samochodu. Na szczęście nie trzeba się tym przejmować, ponieważ wypożyczalnia samochodów w Poznaniu - carfree.pl (https://carfree.pl/wypozyczalnia-samochodow-poznan/pl) dysponuje tak dużą flotą pojazdów, że bez problemu można wynająć coś na ostatnią chwilę. Samochód można wypożyczyć w bardzo prosty sposób – w tym celu wystarczy wypełnić krótki formularz online, podając w nim wymagane informacje, łącznie z datą i miejscem podstawienia oraz oddania samochodu.

Auto można też wypożyczyć telefonicznie, kontaktując się z konsultantem. Co ważne, opłatę za wypożyczenie można uiścić online, a także kartą podczas odbierania samochodu. Przy odbiorze podpisuje się też wymagane dokumenty, czyli umowę i protokół odbioru pojazdu.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Za wypożyczenie samochodu pobierana jest opłata zależna od marki i modelu pojazdu, a także okresu wynajmu. W przypadku, gdy klient nie ma polskiego obywatelstwa, pobierana jest także kaucja za wynajem, która wynosi 300 – 3000 zł. Jeśli chodzi o paliwo, to samochód należy oddać z takim samym stanem paliwa, z jakim się go otrzymało. Jeśli spontaniczny wyjazd nieco się przeciągnie w czasie, to chęć przedłużenia najmu należy zgłosić do wypożyczalni. Wówczas opłatę można uiścić np. przelewem internetowym.

Za podstawienie samochodu może być pobrana opłata, która zależy od czasu trwania rezerwacji. Ponadto w przypadku krótkookresowych rezerwacji nie ma limitu kilometrów, natomiast przy średniookresowych wynosi on 3000 km i może być zwiększony na życzenie klienta. Jeśli jest taka potrzeba, można też wypożyczyć fotelik dla dziecka oraz GPS.

Kolizja wypożyczonym autem

Wszystkie samochody, które można wynająć w wypożyczalni, są objęte ubezpieczeniem AC, OC, NNW oraz Assistance. Z tego właśnie względu, jeśli dojdzie do kolizji wypożyczonym samochodem, należy zawsze jak najszybciej skontaktować się z wypożyczalnią oraz wezwać na miejsce zdarzenia policję. Profesjonalne podmioty, które zajmują się wynajmowaniem aut, mają ubezpieczenie dodatkowe, dzięki któremu udział w szkodzie jest zniesiony, co oznacza, że klient nie jest w żadnym wypadku obciążany kosztami naprawy.

Z wypożyczalnią trzeba się skontaktować nie tylko, gdy dojdzie do kolizji, ale także wtedy, gdy samochód uległ awarii. W obu przypadkach, jeśli pojazd nie nadaje się do dalszej jazdy, klientowi udostępniane jest auto zastępcze. W trakcie spontanicznego wyjazdu dobrze mieć świadomość, że istnieje takie zabezpieczenie.

Artykuł Partnera

fot. Adobe Stock

Słowa kluczowe: wypożyczalnia samochodów, oferty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Tattoo Konwent
Festiwal Tattoo Konwent 2019 w Poznaniu - inne wymiary sztuki Poznań

W dniach 6 i 7 kwietnia impreza zawita do stolicy Wielkopolski już po raz 4.

Muhamet E.
Muhamet E. - turecki nożownik z Wrocławia [FOTO]

Mężczyzna zabił rodaka nożem w Galerii Dominikańskiej.

Zobacz, czy moÅźliwa jest instalacja klimatyzacji w kontenerze!
Czy można zainstalować klimatyzację w kontenerze?

Zobacz, czy możliwa jest instalacja klimatyzacji w kontenerze!

Polecamy
Można już obserwować "spadające gwiazdy"
Można już obserwować "spadające gwiazdy"

Na niebie można już obserwować pierwsze meteory ze znanego i aktywnego roju Perseidów

Jak Polacy klną w pracy?
Jak Polacy klną w pracy?

"Łacina" jest normą. Klną zarówno szefowie, managerowie jak i pracownicy szeregowi.

Ostatnio dodane
Tattoo Konwent
Festiwal Tattoo Konwent 2019 w Poznaniu - inne wymiary sztuki Poznań

W dniach 6 i 7 kwietnia impreza zawita do stolicy Wielkopolski już po raz 4.

Muhamet E.
Muhamet E. - turecki nożownik z Wrocławia [FOTO]

Mężczyzna zabił rodaka nożem w Galerii Dominikańskiej.