Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

31. Finał WOŚP w Poznaniu. Ramowy program wydarzenia

2023-01-24 14:47:40 | Poznań

31. Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Cała Polska zagra w szczytnym celu, a wraz z nią będzie grał także Poznań. Co będzie się działo w niedzielę 29 stycznia?

31. Finał WOŚP w Poznaniu. Ramowy program wydarzeniaWOŚP 2023 w Poznaniu

Jubileuszowy 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 roku i będzie poświęcony okulistyce dziecięcej. Wzrok to dominujący zmysł człowieka. Wszelkie zaburzenia w jego funkcjonowaniu wpływają na możliwości rozwoju, nauki i jakości życia społecznego. Dlatego tak ważne jest, by każdy szpital dziecięcy był wyposażony w nowoczesny i funkcjonalny sprzęt do diagnostyki i leczenia wad wzroku.

„Przejrzyj na oczy” i wspieraj innych w tym dążeniu!

Sztab Ławica zaprasza na 30 Finał WOŚP w Poznaniu i do wspólnej zabawy.

Główna impreza wraz z jubileuszowym koncertem odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej. Tu także zapraszamy na gorące, smaczne i aromatyczne jedzenie w obozowisku food truckowym. Medyczna strefa zaoferuje różnorodne badania, pokazy i porady. Dla najmłodszych przygotowujemy szereg warsztatów i niespodzianek. Wielbiciele mocniejszych emocji zapraszamy na aukcje, podczas której będzie można zdobyć unikatowe przedmioty.

Nasz sportowy duch pozostaje na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie już tradycyjnie „Rowerowy zawrót głowy” zgromadzi najlepszych kolarzy. Tu także wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”, który metę będzie miał przy Stadionie Miejskim.

Sztab Ławica zagra poznański Finał w całym mieście, po którym będzie jeździł sztabowóz i przy świetnej muzyce zachęcał do wspólnej zabawy. Także nasza gra miejska w tym roku będzie dedykowana finałowemu tematowi - „Przejrzyj na oczy” - zapraszamy poznanianki i poznaniaków do stworzenia dźwiękowej mapy miasta.

Z wielką przyjemnością, po rocznej przerwie, zapraszamy wszystkich do wspólnego stworzenia „Światełka do nieba”, które rozbłyśnie punktualnie o 20:00 przy unikatowym występie wspaniałych artystów, między innymi Małgorzaty Ostrowskiej i Piotra Banacha.

STADION POZNAŃ przy ul. Bułgarskiej

12:00 - 21:00

SCENA GŁÓWNA (12:00 - 21:00) z wieloma koncertami, które zagrają nasi przyjaciele i nowi znajomi a także z Finałowym Światełkiem do Nieba o godzinie 20:00. Sceną będzie władał nasz nieodzowny Przemysław Jah Jah Frankowski. Staramy się, by ten wyjątkowy Finał był także muzyczną ucztą, na której dla każdego znajdą się smaczne kąski a wisienką na torcie będzie występ Małgorzaty Ostrowskiej (od 20:00).

FOODTRUCKI (10:00 - 21:00) — gorąca szama w środku zimy, gdzie różnorodne smaki to tylko podstawa tego, co mamy do zaoferowania. Na gości czeka ciepła aranżacja przestrzeni i ferie zapachów oraz muzyczna zabawa. Dzięki firmie Marathon (https://emarathon.eu) największy foodtruck w Europie zaskoczy nas wyjątkowym menu.

SZTABOWÓZ (9:00 - 21:00) podobnie jak rok temu to multimedialny samochód ciężarowy (Martahon:), który zaopatrzony w olbrzymie ekrany i profesjonalne nagłośnienie wyjedzie w miasto, by zapraszać wszystkich do głośnego i skutecznego finałowego świętowania.

AUKCJE (12:00 - 19:00) — zapraszamy do nich poznanianki i poznaniaków z otwartymi sercami, którzy bezpośrednio od prezydenta Jacka Jaśkowiaka, lokalnych artystów czy szturmowców z Gwiezdnych Wojen wylicytują niepowtarzalne gadżety.

ANIMACJE DLA DZIECI (12:00 - 19:00) — konkursy, pokazy, animacje i wiele najróżniejszych warsztatów nasz sztab zaplanował właśnie z myślą o naszych najmłodszych odwiedzających. Spotkacie u nas bajkowe postacie, bohaterów „Gwiezdnych Wojen” i nasze rodzime, poznańskie koziołki. W związku z tematem tegorocznego Finału zaprosiliśmy wyjątkowych ludzi z „Niewidzialnej ulicy”, by interaktywnie pokazali nam jak funkcjonuje w rzeczywistości osoba niewidząca - serdecznie zapraszamy. Dla tych, którzy lubią gromadzić finałowe pamiątki proponujemy własnoręczne wykonanie oryginalnej koszulki w technice sitodruku - Warsztat Pracy (https://warsztatpracy.pl). Na pobliskie Lodowisko „Ligawa” zapraszamy na hokejowe strzały, pokazy i zimowe szaleństwa.

BIAŁA ULICZKA (12:00 - 20:00) — to miejsce, gdzie zaszczepieni mieszkańcy Poznania dzięki staraniom Urzędu Miasta Poznania będą mogli wykonać lub zapisać się na różnorodne badania oraz zasięgnąć porady lekarskiej. Osoby niezaszczepione zachęcamy do zaszczepienia się w specjalnie przygotowanym punkcie. Nasi przyjaciele ze Sztabu Wojtusiaki zorganizowali także możliwość oddania krwi.

RATOWANIE TO TEŻ GRANIE (14:00 i 16:00) - dla tych, którym niestraszna krew i nieobca chęć pomagania poszkodowanym nasi nieodzowni ratownicy z Uniwersytetu Medycznego i Ochotnicza Straż Pożarna zaprezentują jak wygląda akcja ratunkowa ofiar wypadku samochodowego. Będzie bardzo realistycznie!

ŚWIATEŁKO DO NIEBA (20:00) - tytka z glancem, bo przecież nie można świętować 30 jubileuszu bez tego symbolu. Nasze światełko już po raz trzeci będzie wspólnie tworzone przez poznanianki i poznaniaków. Podczas finałowego koncertu poprosimy wszystkich uczestników o podświetlenie rozdanych wcześniej papierowych torebek z sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Takie wspólne, ekologiczne i efektowne światełko puścimy do nieba 30 stycznia 2022 roku punktualnie o 20:00.

MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE - IGLICA

Wejście główne od Mostu Dworcowego

9:00 - 18:00

To już kolejny Finał, gdy Międzynarodowe Targi Poznańskie grają razem z nami, by centrum naszego miasto tętniło wydarzeniami.

ROWEROWY ZAWRÓT GŁOWY Z RYBCZYŃSKI TEAM (9:00 18:00) — Tradycyjnie w trakcie naszego Finału WOŚP odbędzie się maraton rowerowy. Kilkudziesięciu zawodników, amatorów i pasjonatów wykręci najlepszy z możliwych wyników. A wszystko po to, by promować zdrowie i powszechne zaangażowanie w pomaganie.

BIEG POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ (start 9:00) - po raz pierwszy w Poznaniu w takiej formie będziemy wspierać cudowną akcję WOŚP zakupu pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Bieg wystartuje z MTP a będzie go otwierać nasz sztabowóz, który przeprowadzi biegaczy po ulicach miasta do mety przy Stadionie Miejskim. Wydarzenie organizuje Iwona Matuszczak-Szulc - dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania i ultramaratonka.

Bieg objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

MTP GRA DLA DZIECIAKÓW ( 9:00 - 18:00) — Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na Finał WOŚP. Strefa przysmaków zaprasza do różnorodnych food trucków, gdzie różnorodnymi przekąskami będą mogli się wzmocnić nasi goście. A w sercu Iglicy Targi przygotują klimatyczną kawiarnię z pysznymi kawą i ciasteczkiem. Także w Iglicy zapraszamy na różnorodne spektakle, pokazy i animacje:

 • 09:20 - 10:15 Wariate „Zakręcone Koło Fortuny”
 • 10:20 - 10:30 Teatr Muzyczny: „Dziki świat” / Madagascar - Maciej Zaruski
 •                                                                 „Stek” / Madagascar - Seweryn Wieczorek
 •                                                                 „Piosenka przyjaciół” / Madagascar - Maciej Zaruski, Seweryn Wieczorek
 • 10:30 – 10:40 Aukcje
 • 10:45 - 10:55 Teatr Muzyczny: „Dziki świat” / Madagascar - Maciej Zaruski
 •                                                                 „Stek” / Madagascar - Seweryn Wieczorek
 •                                                                 „Piosenka przyjaciół” / Madagascar - Maciej Zaruski, Seweryn Wieczorek
 • 11:00 – 11:25 Gili Gili „Magiczna kostka”
 • 11:30 – 11:40 Teatr Muzyczny: „Dziki świat” / Madagascar - Maciej Zaruski
 •                                                                 „Stek” / Madagascar - Seweryn Wieczorek
 •                                                                 „Piosenka przyjaciół” / Madagascar - Maciej Zaruski, Seweryn Wieczorek
 • 11:45 – 12:30 Gili Gili „Magiczna kostka”
 • 12:40 – 13:25 Najbardziej widowiskowe eksperymenty ze świata cz. 1
 • 13:30 – 13:50 Aukcje
 • 13:50 – 14:30 Najbardziej widowiskowe eksperymenty ze świata cz. 2
 • 14:35 - 14:45 Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu Wariacja z baletu „Córka Faranoa” / pokaz na piętrze
 • 14:50 – 15:30 Gili Gili „Magiczna kostka”
 • 15:35 – 16:00 Teatr Soma „Życie”
 • 16:05 – 16:20 Teatr Muzyczny „Na pierwszy znak” – Anna Lasota
 •                                                                 „Nikt tylko Ty” – Oksana Hamerska
 •                                                                 „Bei mir bistdu schön” – Oksana Hamerska
 •                                                                 „Miłość Ci wszystko wybaczy” – Anna Lasota
 • 16:25 - 17:05 Flexi & Fusion Dance Group „Butterfly”
 • 17:10 – 17:25 Teatr Muzyczny „What happens to love” – Anna Lasota
 •                                 „Cudów ślad” – Oksana Hamerska
 • 17:30 – 17:45 Teatr Muzyczny „Na pierwszy znak” – Anna Lasota
 •                                                                 „Nikt tylko Ty” – Oksana Hamerska
 •                                                                 „Bei mir bistdu schön” – Oksana Hamerska
 •                                                                 „Miłość Ci wszystko wybaczy” – Anna Lasota
 • KONIEC

KRWIOBUSY - jak co roku, także podczas 30 Finału WOŚP będzie także można wesprzeć dawstwem krwi. Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się na MTP (9:00 - 17:00) i Stadion Poznań (12:00 - 18:00), gdzie będzie oczekiwał na Was przyjazny personel Centrum Krwiodawstwa.

GRA MIEJSKA - DŹWIĘKOWA MAPA POZNANIA

Niepowtarzalna i niesamowita gra w skali całego kraju!

W sześciu ważnych poznańskich miejscach umieszczone zostaną znaki-lizaki WOŚP. Zadaniem graczy będzie odnalezienie tych miejsc i nagranie krótkiej wiadomości lub filmu z AUDIODESKRYPCJĄ. Filmiki, lub nagrania należy udostępnić na swoim profilu FB i/lub Instagramie i odznaczyć Sztab Ławica Finał WOŚP oraz Niewidzialną Ulicę.

Grę organizują wspaniali ludzie z „Niewidzialnej Ulicy”, którzy na co dzień w swoim nietypowym centrum zmysłów przybliżają świat osób niewidomych. Nagrane materiały przyczynią się do powstania dźwiękowej mapy Poznania dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Niewidzialna Ulica jest także sponsorem nagród: dla pierwszych 30 osób, które do końca lutego zgłoszą wykonanie zadania i okażą je gospodarzą gry dostaną vouchery na zwiedzanie poznańskiej wystawy w ciemności!

-----
Informacja dla sztabów:
Organizujesz imprezę w ramach WOŚP w 2023 roku? Jesteś szefem lub członkiem sztabu i posiadasz informacje na temat programu WOŚP w Poznaniu?
Napisz do nas: wosp@dlastudenta.pl
Opublikujemy program wszystkich wydarzeń w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry w Poznaniu.

POZNAŃSKIE STARE ZOO (ul. Zwierzyniecka 19)

9:00 - 15:00

Tego dnia Harcerze z przyjemnością nauczą młodszych i starszych wielbicieli lasu, jak się w nim nie zagubić i jak czytać mapy.

Zapraszamy do zwiedzania z przewodniczką lub przewodnikiem Muzeum Historii Zoo i Lwa (obowiązują wcześniejsze zapisy, grupy jednorazowo maksymalnie 15 osobowe).

 • 11:00 - inspirujące oprowadzanie przez edukatora po Pawilonie Zwierząt Zmiennocieplnych (obowiązuje bilet wstępu do pawilonu).
 • 13:00 - pokazowe karmienie kajmanów (obowiązuje bilet wstępu do pawilonu).

Dyrekcja Poznańskiego Zoo przeznaczyła na licytacje unikatowe przedmioty:

 • jeden dzień w roli opiekuna zwierząt - 12 wyjątkowych godzin spędzonych w Zoo jako członek załogi (tylko dla osób zaszczepionych);
 • ekskluzywna wycieczka i oprowadzanie po ZOO z Panią Dyrektor Ewą Zgrabczyńską (tylko dla osób zaszczepionych);
 • gipsowy odcisk stopy nosorożca;
 • gipsowe odciski łap: przedniej i tylnej niedźwiedzia brunatnego.

W DOBRYM KIERUNKU - CENTRUM TERAPII I ROZWOJU (ul. Palacza 129/6)

30 stycznia 2022 roku cudowny zespół tworzący to Centrum gra razem z nami i proponuje konsultacje, porady psychologiczne i pedagogiczne dla dzieci i młodzieży za wrzutę do puszki (50 PLN).

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do zapisów poprzez formularz:

https://wdobrymkierunku.com.pl/kontakt/

NIEWIDZIALNA ULICA (ul. Matejki 53)

To nie tylko organizatorzy naszej gry miejskiej, ale także miejsce, gdzie w dniu Finału będzie można w szczególny sposób odnaleźć się w świecie osób niewidomych.

https://niewidzialnaulica.pl

Gramy z Wami kolejny rok!

ip
fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: wośp, poznań, 31. finał, program
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
mBank gra z WOŚP
WOŚP 2023: Foto z Jurkiem, czyli opcja na zdjęcie z wirtualnym Jerzym Owsiakiem

mBank zachęca do udostępniania zdjęć na profilach w mediach społecznościowych.

Koleje Dolnośląskie
Koleje Dolnośląskie grają z WOŚP 2023

Licytować można przejazd w kabinie maszynisty, szkolenie w symulatorze jazdy, archiwalne papierowe rozkłady jazdy czy zestawy kolejowych gadżetów.

WOŚP 2023
31. Finał WOŚP w Poznaniu. Ramowy program wydarzenia Poznań

Co będzie się dział w Międzynarodowych Targach Poznańskich?

Polecamy
Jerzy Owsiak - WOŚP
Jerzy Owsiak osobiście podziękuje każdemu darczyńcy [WIDEO]

Pomagaj i zobacz spersonalizowane wideo!

28 wosp plakat
SMS na WOŚP 2020 - numer i treść do wspierania 28. Finału

Zobaczcie, jak wpłacać na WOŚP poprzez wiadomość SMS.

Polecamy
Ostatnio dodane
mBank gra z WOŚP
WOŚP 2023: Foto z Jurkiem, czyli opcja na zdjęcie z wirtualnym Jerzym Owsiakiem

mBank zachęca do udostępniania zdjęć na profilach w mediach społecznościowych.

Koleje Dolnośląskie
Koleje Dolnośląskie grają z WOŚP 2023

Licytować można przejazd w kabinie maszynisty, szkolenie w symulatorze jazdy, archiwalne papierowe rozkłady jazdy czy zestawy kolejowych gadżetów.

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).