Literatura
Polska Książka Artystyczna w BU

Polska Książka Artystyczna w BU

  • 2009-11-16, do 2009-12-16
  • Biblioteka Uniwersytecka, ul . Ratajczaka 38/40, Poznań

Opis

Jak mówi Marek Gajewski książka artystyczna to dzieło totalne i odrębne od innych dziedzin sztuk plastycznych. Jest to utwór, w którym sfera literacka przeplata się ze sferą plastyczną, czyli formą w jakiej stworzona została książka. Przesłanie tego dzieła znajduje się gdzieś pomiędzy  czcionką, czy materiałem użytym do jego stworzenia, a tym co jest wewnątrz tekstu.

W Polsce sztuka tworzenia książek artystycznych jest bardzo rozwinięta. Liczne biblioteki i galerie prywatne posiadają wyjątkowe zbiory tych dzieł, szczególnie z przełomu XX i XXI wieku. Jako, że dostępność do tego typu sztuki nie jest łatwa warto skorzystać z możliwości jaką daje nam Biblioteka Uniwersytecka, prezentując profesjonalną ekspozycję artystów najwyżej rangi tworzących najpiękniejsze książki artystyczne. Wystawa ta będzie prezentowana w różnych miastach Polski, a także poza jej granicami.

Mapa

Polecamy
Ostatnio dodane
Czarownica Zora. Czarownica idzie do szkoły
Premiery komiksów Egmontu na maj 2024

Wiele ciekawych opowieści w majowej ofercie. Co warto przeczytać?

Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!
Znamy program 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius

W programie znajdziemy m.in. wydarzenia z okazji Roku Czesława Miłosza, premiery książek, spotkania autorskie, czytania wierszy i koncerty.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.