Koncert
Dream Wife

Dream Wife

  • 2023-11-19
  • Pod Minogą Klub, Poznań

Opis

Zespół Dream Wife przeszedł długą drogę od momentu wydania swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego po prostu "Dream Wife" z 2018 roku. Ich ostatni album "So When You Gonna..." osiągnął sukces, docierając do pierwszej dwudziestki na oficjalnej brytyjskiej liście albumów (jako jedyny niezależny album nagrany i wyprodukowany wyłącznie przez kobiety w tamtym czasie). Zespół odbył międzynarodowe trasy koncertowe, występując na takich festiwalach jak Lollapalooza (USA), Laneway (Australia), Summersonic (Japonia), Primavera (Hiszpania) i Pitchfork (Francja), a także otwierał koncerty dla Rolling Stones w Hyde Park, Garbage oraz dla The Kills, Sleigh Bells i Sunflower Bean w całej Ameryce Północnej. Ich muzyka znalazła się w wielu telewizyjnych ścieżkach dźwiękowych. Dream Wife stworzyli także remiksy utworów takich artystów jak Rina Sawayama, Nova Twins, Porridge Radio oraz wielu innych.

Mimo tych osiągnięć, zespół zawsze wspierał społeczność na prawdziwie fundamentalnym poziomie i dążył do odwdzięczenia się za to, co otrzymali. Dochody ze sprzedaży cyfrowej albumu "So When You Gonna..." były przekazywane organizacjom Black Minds Matter i Gendered Intelligence. W 2021 roku grupa wydała mega-mix dla organizacji Rainbow Mind, zajmującej się zdrowiem psychicznym osób ze społeczności LGBTQIA, z udziałem między innymi Shirley Manson, The Big Moon, Big Joanie i Girli.

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Dream Wife "? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Poznań, koncerty Poznań na dziś, koncerty Poznań jutro, koncerty Poznań w tym tygodniu, koncerty Poznań na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Kylie wydaje nowy album "Tension" [WIDEO]

Długo oczekiwana pełna euforycznych, pełnych mocy tanecznych bangerów i zmysłowych piosenek.

Popularne
Iga Kozacka opowiada o kulisach powstania "Planu A" i wspÃłłpracy z Adamem Sztabą [WYWIAD]
Iga Kozacka opowiada o kulisach powstania "Planu A" i współpracy z Adamem Sztabą [WYWIAD]

Artystka zdradza, z kim chciałaby nawiązać muzyczną współpracę w przyszłości.

Buka prezentuje album "Po drugiej stronie lustra 2023" [WIDEO]

Album ten to muzyczno-liryczna reprodukcja.