Koncert
Festiwal Bloodstock w Poznaniu!

Festiwal Bloodstock w Poznaniu!

  • 2024-02-16
  • Pod Minogą Klub, Poznań

Opis

Krajowe eliminacje najważniejszego festiwalu metalowego na Wyspach Brytyjskich dotarły w tym roku także do Poznania. Jeden z koncertów konkursowych serii Bloodstock Metal 2 The Masses odbędzie się 16 lutego 2024 (piątek) w klubie Pod Minogą. O awans powalczą cztery zespoły, a zaproszonym gościem będzie modern metalowa sensacja ostatnich lat: Pale Path.

O tej formacji można powiedzieć, że na polską scenę nu metal weszła razem z drzwiami. Pale Path istnieje od zaledwie czterech lat, a już ma na koncie nagrodę Polish Music Video Awards za najlepszy polski teledysk w kategorii „Rock i ostre brzmienie”, czyli utwór „Enemy”, promowany jako singiel pod tym samym tytułem. Zespół swój własny styl nowoczesnego, metalowego grania określa jako mieszankę wpływów djent, metalcore i deathcore. Cechą wiążącą w całość  tak wybuchowy koktajl jest energia, z którą warszawscy muzycy prezentują na scenie swe metalowo-melodyjne kompozycje. 

Zanim jednak gość wieczoru pojawi się na scenie klubu Pod Minogą, będzie tam rozgrywać się prawdziwa batalia lokalnych formacji. Ostateczną stawką jest wyjazd na festiwal Bloodstock do Anglii. – Podobnie jak w poprzednich latach zapraszamy do eliminacji wszystkie zainteresowane zespoły. Jedynym warunkiem jest niezależność, czyli brak podpisanego kontraktu płytowego. Koncerty wyłaniające poszczególnych kandydatów toczą się od grudnia, ale równolegle wciąż przyjmujemy nowe zgłoszenia. Czekamy na nie do maja – wyjaśnia Marcin Zarudzki, organizator polskich eliminacji festiwalu Bloodstock Metal 2 The Masses. Kto zatem, spośród już zgłoszonych kapel,  zaprezentuje się poznańskiej publiczności? 

Heresy Denied to przedstawiciel tutejszej sceny deathcore. Swoją odmianę jadowitego death metalu z elementami nowej fali metalcore’a i djentu grają już od 2011 roku, porównując się do tak znaczących formacji jak Lorna Shore czy Thy Art Is Murder. Non Ame to zespół określający swój styl jako heavy metal bez granic. W dźwiękach tej formacji słyszalne jest zamiłowanie do klasycznej melodyki, generowanej przez wielogłosowe wokale oraz instrument klawiszowy. Trylion obchodzi właśnie swoje dziesięciolecie. Ich muzyka, o niezwykle gęstej fakturze, oprócz metalu z rozmaitymi domieszkami stylistycznymi zawiera także mnóstwo elektroniki. Zasadniczą cechą ich progresywno-metalowego grania jest kontrastowość, od łagodnej melodii do ekstremalnie ostrych riffów w stylu Meshuggah. Violent Answer w nowoczesnym stylu łączy hardcore z metalem, określając graną przez siebie mieszankę jako nu-hardcore. Istnieją od trzech lat i oprócz wielu koncertów mają jak dotąd na koncie dwie samodzielnie wydane EP-ki.

Konkurs Bloodstock Metal 2 The Masses ma na celu wyłonienie jednego reprezentanta Polski, który w nagrodę wystąpi podczas najbliższej (2024) edycji legendarnego festiwalu open air w pobliżu angielskiego Derby. Koncerty eliminacyjne, oprócz tego w Poznaniu, odbywać się będą jeszcze na scenach klubów w Łodzi, Toruniu, Gdańsku, Słupsku, Skarżysku i Wrocławiu. Wszędzie pojawią się zaproszeni goście specjalni, a zespoły konkursowe oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli branży muzycznej. Po każdym występie wyłoniony będzie jeden zespół: zwycięski skład kapel spotka się 1 czerwca na scenie chorzowskiej Leśniczówki. Tam, podczas krajowego finału, wybrany będzie polski reprezentant na Bloodstock 2024.

ip

 

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Festiwal Bloodstock w Poznaniu!"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Poznań, koncerty Poznań na dziś, koncerty Poznań jutro, koncerty Poznań w tym tygodniu, koncerty Poznań na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Popularne