Koncert
Luxtorpeda

Luxtorpeda

  • 2019-02-08, , godzina 20:30
  • 30 zł na cały event, 10 zł na samo after party w Blue Note
  • Aula Artis, Poznań

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 16.

fot. Michał Antoniewicz

Wystąpili

Opis

Wielkimi krokami zbliża się ważne wydarzenie. Rocznica, z którą utożsamia się każdy Wielkopolanin. W dniu 16 lutego 1919 roku zakończyło się zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Z tej okazji kontynuując rozpoczętą w 2012 roku tradycję, już po raz ósmy zapraszamy na imprezę Toast za Zwycięstwo! Toast za Zwycięstwo to wydarzenie mające na celu radosne świętowanie i upamiętnienie rocznicy zwycięskiego zakończenia Powstania Wielkopolskiego, czyli największego spośród wygranych polskich zrywów narodowowyzwoleńczych. Impreza odbywa się w Poznaniu cyklicznie od 2012 roku, zawsze w okolicach 16 lutego, czyli kolejnych rocznic rozejmu w Trewirze z 1919 roku. Do tej pory odbyło się już siedem edycji Toastu.

Tegoroczny Toast za Zwycięstwo jest efektem wspólnej pracy kilku środowisk: głównego organizatora Fundacja Restituta wsparli KoLiber Poznań oraz Projekt Poznań, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Sekretarz Stanu MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. W tym roku wypada okrągła setna rocznica zwycięstwa w Powstaniu Wielkopolskim. W związku z tym, bazując na doświadczeniach z poprzednich lat i zbudowanym przez ten czas know-how, zapraszamy na ósmą, specjalną edycję Toastu za Zwycięstwo, jeszcze lepszą i ciekawszą od poprzednich!

W tym roku nasze wydarzenie uświetni m.in. koncert Luxtorpedy oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania. Zaczniemy od wystawy zdjęć z czasów Powstania oraz pokazu filmów krótkometrażowych o Powstaniu. Następnie po oficjalnym otwarciu i przemówieniach zaproszonych gości zagra dla nas Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania.

Po krótkim supporcie ze strony Szenfi a.k.a Krzych, znanego z występów na naszych poprzednich Toastach, na scenie pojawi się główna gwiazda wieczoru czyli Luxtorpeda. Po koncercie zapraszamy na uroczysty bankiet, na którym wzniesiemy tradycyjny Toast Zwycięstwa za bohaterskich Powstańców!

A po bankiecie, jak co roku, będziemy świętować wielkie zwycięstwo naszych przodków na parkiecie, ile sił w nogach. Od 23:30 zapraszamy na after party do Blue Note Poznań, gdzie zagra dla nas jak co roku Dj Deoxyryboza!

Organizator: Fundacja Restituta
Partnerzy: Stowarzyszenie KoLiber, Stowarzyszenie Projekt Poznań, Narodowe Centrum Kultury
Patronat Honorowy: Sekretarz Stanu MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk

Cena wejściówki: 30 zł na cały event, 10 zł na samo after party w Blue Note

PROGRAM WYDARZENIA:
Miejsce: Aula Artis
Start 18:00: wystawa (hol Auli) - zdjęcia z czasów Powstania Wielkopolskiego + projekcja filmów krótkometrażowych o Powstaniu
Oficjalne otwarcie: 19:30 (przemówienia)
Koncert 19:45: Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania
Koncert 20:30: Luxtorpeda (support: Krzych)
Bankiet: 22:00

After party:
BLUE NOTE 23:30 - start imprezy, zakończenie około 3:00 - 4:00

ip

Premiery muzyczne
Ostatnio dodane
Deep Purple
Deep Purple zagrają koncert w TAURON Arena Kraków

Właśnie zespół Deep Purple został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół świata.

Pharoahe Monch i Pawbeats
Hip Hop Kemp 2019: Pharoahe Monch i Pawbeats z czołówką polskich MC's

Wiemy już, że tegoroczna "osiemnatska" Kempu wygląda naprawdę solidnie!