Kursy i szkolenia - Edukacja

Gdzie uczyć się angielskiego w Poznaniu?

2015-10-29 11:35:29 | Poznań | artykuł sponsorowany

Język angielski przydaje się w XXI wieku na każdym kroku, zarówno w życiu towarzyskim, jak i zawodowym. O najpopularniejszych językach obcych przeczytasz tutaj. Znajomość angielskiego otwiera szereg drzwi do wiedzy, pracy, współpracy, biznesu itd. Dzięki znajomości języka obcego, w szczególności angielskiego możemy wyrzec się kompleksów swobodnie podejmując rozmowę na każdy temat, będąc na zagranicznych wakacjach, czy w delegacji, bez obaw możemy kupić bilet do muzeum, wysłuchać przewodnika anglojęzycznego itp.

 

Posługując się językiem uniwersalnym, bo z ataki uznawany jest angielski na świecie nie musimy obawiać się o brak zrozumienia, ani dostęp do informacji. Jeśli zależy nam na aktualnych i świeżych informacjach w języku angielskim jest ich publikowanych najwięcej w sieci. Nie czekając na tłumaczenie możemy korzystać z wiedzy w języku angielskim. Wówczas do dyspozycji są dla nas witryny polskojęzyczne,a le również witryny anglojęzyczne, w praktyce niemal wszystkie, bowiem tłumaczenia na język angielski maja prawie wszystkie szanujące się portale w sieci. Nie ulega zatem wątpliwości, iż angielski warto znać. Prócz praktycznych zalet jego znajomości są też wartości dodane jak wzrost kreatywności, przyrost odwagi w podejmowaniu decyzji finansowych, przejmowania odpowiedzialności, jak również nieustanny rozwój, spełnienie naturalnej potrzeby samorealizacji, która jest wisienką na torcie piramidy Maslowa. Podjąć naukę angielskiego nie jest trudno. Tak w internecie, jak i na każdym niemal rogu ulicy mniejszych i większych miejscowości napotykamy na propozycje kursów, korepetycji, podręczników do nauki nie innego języka obcego,a  właśnie angielskiego. Liczne szkoły językowe na całym świecie organizują tysiące kursów o zróżnicowanym zakresie, poziomie zaawansowania i metodzie nauczania. Zachęcające są egzaminy państwowe przeprowadzane przez British Council we współpracy z University of Cambridge. Potwierdzają one określony stopień znajomości angielskiego, co jest bez wątpienia jednym ze świadectw kompetencji zawodowych.

Uczyć możemy się sami, z pomocą lektora, native speakera, jak i w grupie.

Co więcej internet umożliwia także naukę w pełni zdalną. Online dostępne są kursy jak i aplikacje mobilne pełniące rolę kursu językowego. W przypadku e-kursów platformy multimedialne jak www.slowka.pl itp. zapewniają szereg zajęć i ćwiczeń interaktywnych tak z osobistym lektorem, jak i z komputerem, a także grupą kursantów poprzez video konferencje, czat itp. rozwiązania. Innowacyjną metoda nauki są korepetycje mobilne. Jedną z platform pośredniczących w znalezieniu stosownego korepetytora jest www.Preply.com. To wielka baza kontaktowa pozwalająca na przejrzenie ofert lektorów i native speakerów z całego świata. Dzięki Preply bez trudu można wybrać ofertę najbliższa naszym oczekiwaniom i rozpocząć nauką w swoim tempie, materiału jaki uznamy za priorytetowy lub trudny, a także w czasie i miejscu jaki nam odpowiada. Elastyczność względem terminu korepetycji to jedna z głównych zalet tej metody nauczania. Pośród plusów korepetycji mobilnych wymienić warto korzystne stawki godzinowe, duży wybór nauczycieli konkurujących ze sobą nie tylko dyspozycyjnością i ceną ale i jakością nauczania, kreatywnością, podejściem do ucznia, metodami pracy i przede wszystkim skutecznością. Prócz korepetycji online wciąż funkcjonują i cieszą się stosunkowo dużym zainteresowaniem oraz popularnością tradycyjne konwersacje indywidualne oraz korepetycje z nauczycielem języka angielskiego. Z korepetycji tego typu najczęściej korzystają uczniowie szkół, jednakże nie brakuje także przedsiębiorców, managerów, do których przemawia nauka w systemie jeden na jeden.

Na korepetycje z języka angielskiego w Poznaniu zapraszamy do Preply (platforma do nauki online/offline)

Podobnie jak w przypadku korepetycji, także w przypadku oferty kursów językowych do wyboru mamy e-kursy, kursy językowe w szkołach języka angielskiego stacjonarnie w Poznaniu jak i poza granicami Polski. Uzupełnieniem oferty dla niezdecydowanych są propozycje łączonych kursów online ze stacjonarnymi. Bezwzględnie nie można jednoznacznie wskazać najlepszej z metod nauczania, bowiem każdy z nas jest inny a w związku z  tym jego umysł przyswaja wiedzę w różny sposób. Jednym odpowiada nauka grupowa, innym indywidualny lektor, jednych zachwyca metoda bezpośrednia, innych mnemotechniki. Każda forma i metoda nauki jest dobra jeśli jest skuteczna. Mieszkając w Poznaniu nie ma przeszkód, by uczyć się języka online, jak i wyjechać do Anglii, Irlandii, czy na Maltę bądź do USA aby podszkolić język angielski.

Bardzo istotnym czynnikiem wpływu na skuteczność nauki angielskiego jest doświadczenie. Badania naukowe dowodzą, iż nie tylko języków, ale przede wszystkim języków obcych szybciej i skuteczniej uczymy się poprzez praktyczne ich używanie, obserwacje zastosowania słownictwa i reguł gramatycznych. Doświadczenie języka gwarantuje nam przebywanie w jego naturalnym środowisku. To zaś oferują kursy zagraniczne angielskiego, jak i emigracja. Jeżeli nie chcesz emigrować za pracą, ani nie planujesz podjścia nauki w anglojęzycznym kraju warto zdecydować się na kurs angielskiego za granicą.

Pewną alternatywa dla osób które chcą doznać zanurzenia w języku angielskim jest organizacja nauki w sieci poprzez wykorzystanie i intensyfikację rozmaitych bodźców językowych. Dzięki mediom internetowym jest to jak najbardziej możliwe, w dodatku tanie, łatwe i skuteczne. Chcąc uczyć się efektywnie należy zadbać o codzienny kontakt z żywym językiem. Kontakty takie zapewniają blogi anglojęzyczne, przyjaciele poznani na forach, grupach tematycznych, Facebooku, czy stronach edukacji językowej poświęconych. Prócz konwersacji z wirtualnymi znajomymi warto skorzystać z każdej wolnej chwili i przeznaczyć ją na naukę. Pomagają w tym aplikacje mobilne serwujące nam krótkie lekcje i jeszcze krótsze ćwiczenia językowe, gry słowne itp. W ten sposób nie ma znaczenia czy mieszkamy w poznaniu, czy pod Poznaniem a może zupełnie gdzieś indziej. Możemy uczyć się w domu, w pracy, w podróży, w każdej chwili i miejscu, jakie uznamy za stosowne. Poprzez otoczenie się angielskim, zgłębianie swych zainteresowań po angielsku, sukcesywne i systematyczne uczenie się słówek, studiowanie słownika, czytanie literatury anglojęzycznej rozwijamy swój słownik bierny i czynny opanowując coraz większą ilość słów, reguł gramatycznych. Co ważne poprzez słuchanie radia angielskiego ćwiczymy rozumienie ze słuchu, poprzez czytanie blogów anglojęzycznych mamy okazję ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem, zaś poprzez aktywność na forach i w grupach tematycznych możemy doskonalić pisanie. Jeśli zależy nam na wymowie i szlifowaniu konwersacji warto dołączyć do projektów społeczności wzajemnie uczącej się. Wiele aplikacji mobilnych udostępnia takie właśnie moduły, dzięki którym możemy ćwiczyć rozmowę spontaniczną na każdy temat z innymi użytkownikami aplikacji. Jak widać możliwości jest całe mnóstwo. Pośród najpopularniejszych materiałów jakie przydają się w nauce wymienić warto filmy edukacyjne, podcasty, a także e-booki, audio booki i kanały YT przeznaczone do nauki angielskiego.

To w jaki sposób się uczymy zależy od naszej osobowości, skłonności i zdolności językowych. Jeśli dotąd nie trafiliśmy na odpowiedni materiał warto próbować i szukać do skutku pośród wielu metod. Zanurzenie uchodzi za najskuteczniejszą metodą, jednakże jest to mieszkanka wielu form nauki w jednym. Zestaw sposobów nauki zawsze jest indywidualny, a co za tym idzie poszczególne opcje nauki jak mnemotechniki, czy nauka przez sen są zaledwie elementami całości procesu dydaktycznego.artykuł sponsorowanySłowa kluczowe: kurs języka, kurs języka angielskiego w poznaniu, angielski w poznaniu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Tydzień Programisty 2020 - informacje o wydarzeniu i zapisach

Świętuj dzień programisty poprzez udział w ciekawych warsztatach i prelekcjach!

Uniwersytet Sukcesu 2020 - rozpoczęła się 2. edycja projektu!

Pomoc w wejściu na rynek pracy dla podopiecznych domów dziecka, osób w trudnej sytuacji finansowej czy osobistej.

Letnia Szkoła Giełdowa Go4Poland - trwają zapisy!

Poznaj szczegóły warsztatów, paneli dyskusyjnych i spotkań ze specjalistami!

Polecamy
Certyfikat IBM, udział bez opłat!
Warsztaty IBM Blockchain Roadshow for Universities Poznań

Certyfikat IBM, udział bez opłat!

Tydzień Programisty 2020 - informacje o wydarzeniu i zapisach

Świętuj dzień programisty poprzez udział w ciekawych warsztatach i prelekcjach!

Ostatnio dodane
Tydzień Programisty 2020 - informacje o wydarzeniu i zapisach

Świętuj dzień programisty poprzez udział w ciekawych warsztatach i prelekcjach!

Uniwersytet Sukcesu 2020 - rozpoczęła się 2. edycja projektu!

Pomoc w wejściu na rynek pracy dla podopiecznych domów dziecka, osób w trudnej sytuacji finansowej czy osobistej.