Wiadomości - Z życia Uczelni

Specjalista ds. Bezpieczeństwa w Biznesie pilnie poszukiwany

2014-08-14 11:41:39 | Poznań

Ponad trzy czwarte firm deklaruje, że bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych kwestii na poziomie zarządzania.

Co nam grozi?

Minęły czasy, kiedy firmy skupiały się tylko na problemach sprzedażowych, obrotowych oraz zmaganiach z konkurencją. Przedsiębiorcy coraz częściej zdają sobie sprawę, jak bardzo narażeni są na problem utraty danych, ich kradzieży, ujawnienia czy też całkowitego zniszczenia. Według tegorocznych raportów około połowa polskich przedsiębiorców pada ofiarą przestępstw gospodarczych. Skutkiem czego jest wyciek strategicznych danych firm. Okazuje się, że ich ochrona to konieczność. Tylko jak to robić i kto ma robić?

WSNHiD podjęło wyzwanie

Bezpieczeństwo w biznesie w WSNHiD to pierwsze studia licencjackie, które dedykowane są zarządzaniu procesami bezpieczeństwa w firmach produkcyjnych i usługowych, międzynarodowych korporacjach, instytucjach publicznych oraz organizacjach pozarządowych i międzyrządowych. Celem studiów jest kształcenie kadr menedżerskich. – Podczas zajęć studenci poznają rolę i zadania służb wywiadu i kontrwywiadu w systemie bezpieczeństwa państwa. Nauczą się, w jaki sposób pozyskiwać oraz analizować informacje. W trakcie studiów przekazana zostanie ciekawa, a jednocześnie przydatna wiedza dotycząca szeroko rozumianego funkcjonowania pionu ochrony przedsiębiorstwa – mówi dr inż. Maciej Urbański – wieloletni funkcjonariusz polskich służb specjalnych, wykładowca na kierunku Bezpieczeństwo w biznesie.

Cenne wsparcie profesjonalistów

Program studiów został stworzony we współpracy z największymi firmami oferującymi usługi zarządzania bezpieczeństwem: korporacją Konsalnet Secure Solutions. – Ochrona i szeroko rozumiane bezpieczeństwo jako zawód jest czymś zupełnie nowym w naszej rzeczywistości gospodarczej. Nieustannie niemal wypracowujemy nowe normy, procedury oraz tzw. dobre praktyki branżowe i staramy się standaryzować usługi w zależności od specyfiki grup naszych klientów. Do tych działań potrzebni są dobrze wykształceni ludzie znający specyfikę tej branży, pełni pomysłów, a jednocześnie mający kompleksowe spojrzenie na bezpieczeństwo jako dynamiczny proces – dodaje Krzysztof Moszyński – dyrektor ds. rozwiązań systemowych Konsalnet Secure Solutions.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Podsłuchy podłożone politykom i biznesmenom, w tym Janowi Kulczykowi oraz późniejsze opublikowanie nagrań z rozmów – nazwane przez „Wprost” aferą taśmową – spowodowały, że wiele firm natychmiast chce zatrudnić specjalistów ds. bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo to teraz kluczowy element strategii każdej firmy. – Wojna o informacje, dane i tajemnice to jest taka wojna, na której prawie nikt nie wygrywa, a przegrywa bardzo wielu z nas – mówi Michał Mizgalski, właściciel ITSBL.PL.

Wiedza gwarancją sukcesu

Przedsiębiorcy muszą na bieżąco wprowadzać nowe zabezpieczenia i nieustannie ulepszać swoją politykę bezpieczeństwa. Firmom potrzebni są nowi, świetnie wykształceni i kreatywni pracownicy. Rozpoczął się proces tworzenia całych pionów ds. bezpieczeństwa: dyrektorów zarządzających i specjalistów. W tej branży można liczyć na dobre zarobki, ciekawą pracę i szybką karierę. Bezpieczeństwo w biznesie w WSNHiD to najlepszy wybór.

Teraz dofinansujemy Twoje studia!

Wybierz kierunek studiów, który w całym Poznaniu nie ma sobie równych. Nie zastanawiaj się, kierunek Bezpieczeństwo w biznesie w WSNHiD to właściwy wybór!
• Nowatorski program studiów
• Przewaga zajęć praktycznych
• Profesjonalna kadra naukowa
• Elastyczne ścieżki nauczania
• Współpraca z ponad 100 firmami
• Nowoczesny budynek

Bezpieczeństwo w biznesie w otrzymało dofinansowanie i jest najtańszym kierunkiem z zakresu bezpieczeństwa w Poznaniu.  Za rok nauki zapłacisz tylko 3300 zł.

Sprawdź pełną ofertę studiów na www.wsnhid.pl http://www.wsnhid.pl/bezpieczenstwo-w-biznesie.html

ip

Słowa kluczowe: bezpieczeństwo w biznesie wsnhid poznań rekrutacja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Nagroda Lider Innowacji 2020 dla dr. hab. inż. Grzegorza Wcisło

Informacje o wielokrotnie nagradzanym naukowcu z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

EIT Food Innovation Prizes 2020 - 3. miejsce dla startupa z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Biodegradowalna, jadalna folia dr Eweliny Jamróz odnosi kolejne sukcesy.

Akademia Morska w Szczecinie z nagrodą PRIMUS i certyfikatem "Uczelnia Liderów"

Dowiedz się więcej o nagrodach dla AM w Szczecinie.

Polecamy
reklama Rozwój osobisty z Preply? Zainwestuj w swoją edukację
Rozwój osobisty z Preply? Zainwestuj w swoją edukację Poznań

Rozwój osobisty to współcześnie popularny slogan, co on jednak znaczy w praktyce?

Politechnika ma rektora
Politechnika ma rektora Poznań

Już wiadomo, kto będzie pełnił funkcję rektora Politechniki Poznańskiej przez kolejne cztery lata. Na drugą kadencję wybrano profesora Adama Hamrola.

Polecamy
Ostatnio dodane
Nagroda Lider Innowacji 2020 dla dr. hab. inż. Grzegorza Wcisło

Informacje o wielokrotnie nagradzanym naukowcu z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

EIT Food Innovation Prizes 2020 - 3. miejsce dla startupa z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Biodegradowalna, jadalna folia dr Eweliny Jamróz odnosi kolejne sukcesy.

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.