Wiadomości - Z życia Uczelni

WSNHiD współpracuje z biznesem

2014-05-30 14:11:28 | Poznań

Efektywna współpraca Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa z partnerami biznesowymi owocuje pojawieniem się na rynku pracy absolwentów, wyposażonych przede wszystkim w praktyczne umiejętności i kompetencje społeczne.

Głównym fundamentem światowej gospodarki jest wiedza. Intelekt, kreatywność, wykształcenie – to cechy poszukiwane na rynku pracy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, uczelnia zaprosiła do współpracy wiele firm i instytucji, specjalistów, przedsiębiorców, trenerów, doświadczonych praktyków, z których wiedzy i doświadczenia mogą korzystać studenci WSNHiD. Efektem tych działań jest kształcenie u studentów cech przedsiębiorczych oraz umożliwienie zdobycia niezbędnych kwalifikacji oraz umiejętności, które zaprocentują  w każdym miejscu pracy, a także zainspirują do poszerzania swoich kompetencji.

W praktyce oznacza to zaangażowanie ekspertów i specjalistów w proces nauczania poprzez prowadzenie ćwiczeń, warsztatów, kierowanie pracami zespołowymi oraz projektami realizowanymi w trakcie studiów. To dzięki ich wiedzy studenci mają okazję przekonać się jak funkcjonują współczesne przedsiębiorstwa, urzędy, organizacje i stowarzyszenia. Prezentują rozwiązania realnych problemów innowacyjnych firm i korporacji oraz nadzorują projekty skupione na rzeczywistych przykładach. Każdy z kierunków studiów, znajdujący się w ofercie WSNHiD posiada partnera biznesowego, który ściśle współpracuje z dydaktykami prowadzącymi zajęcia, organizuje warsztaty i staże dla studentów, a także bierze udział w przygotowywaniu programów studiów, tak, aby były one jak najbardziej atrakcyjne z punktu widzenia pracodawców.

Dodatkowo z początkiem każdego roku akademickiego uczelnia stara się zaproponować studentom coś nowego, atrakcyjnego, unikatowego. W roku akademickim 2014/2015 w ofercie WSNHiD pojawią się nowe kierunki, które powstały na „zamówienie” biznesu: Mediaworking oraz Zarządzanie kreatywne. Mediaworking to kierunek, który prócz specjalizacji biznesowo-politologicznej

i społeczno-kulturowej, oferuje każdemu pasjonującą przygodę z webvertisingiem, infobrokeringiem, czy social mediami. Natomiast Zarządzanie kreatywne to praktyczne, multidyscyplinarne studia, które są odpowiedzią na obserwowane w ostatnich latach zmiany w gospodarce. To pierwsze studia I stopnia z zakresu zarządzania w Polsce, które opierają się na trzech filarach: zarządzaniu, psychologii i znajomości narzędzi informatycznych. Cieszący się dużą popularnością i uznaniem kierunek Doradztwo i coaching od października zostanie uruchomiony również na drugim stopniu – studia magisterskie. Program tego kierunku został w całości przygotowany przy współpracy ze z International Coach Federation (ICF), największą, ogólnoświatową organizacja reprezentującą środowisko profesjonalnych coachów, obecnie liczącą ponad 18 000 członków.

Studia podyplomowe są integralną częścią oferty edukacyjnej WSNHiD nakierowanej na współpracę z biznesem. Dzięki współpracy Uczelni ze środowiskiem gospodarczym i społecznym studia podyplomowe zapewniają wysoką jakość kształcenia, także w wymiarze praktycznym. Dają szansę na przekwalifikowanie się, zmianę wykonywanego zawodu, a specjalistom umożliwiają podnoszenia swoich kwalifikacji oraz zaktualizowanie posiadanej wiedzy.

Program szkoleń oferowany przez Uczelnię dostosowany jest do potrzeb i specyfiki konkretnej firmy. Krótkie formy kształcenia dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą  poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe, praktyczne umiejętności.

Działanie polegające na połączeniu potencjałów biznesu i nauki przynoszą zaskakująco dobre wyniki. Dzięki współpracy z biznesem uczelnia otwiera innowacyjne, kluczowe dla gospodarki kierunki studiów, przygotowuje studentów do efektywnego zaistnienia na rynku pracy, gwarantuje spotkania z pracodawcami, bezpośrednie konsultacje oraz realizację projektów studenckich pod okiem specjalistów. W zamian za to pracodawcy zyskują doskonale przygotowanych praktykantów, stażystów oraz pracowników specjalizujących się w konkretnej dziedzinie, których sami wyedukowali.

ip

Słowa kluczowe: wsnhid poznań współptaca z biznesem rynek pracy absolwenci
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
"Eureka! DGP - odkrywamy polskie wynalazki" - zwycięstwo Dr inż. Eweliny Jamróz z UR w Krakowie

Biopolimerowa folia okazała się najbardziej obiecującym wynalazkiem opatentowanym w Polsce!

Festiwal Separator 2020 - informacje o wydarzeniu online!

Studenci kierunku Grafika reklamowa i multimedia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie po raz kolejny organizują warte uwagi prelekcje i wystawę!

Drugie spotkanie z "Grafiką Projektową i Multimediami" - dni otwarte kierunku w Społecznej Akademii Nauk

SAN w Łodzi zaprasza do zapoznania się z ofertą tego nowoczesnego kierunku!

Polecamy
Rusza rekrutacja na nowy kierunek UEP
Rusza rekrutacja na nowy kierunek UEP Poznań

Rusza innowacyjny kierunek studiów podyplomowych na UEP.

Polski informatyk w finale Facebook Hacker Cup
Polski informatyk w finale Facebook Hacker Cup

Pięciu Polaków znalazło się w gronie 25 finalistów, wyłonionych spośród 7,5 tysiąca zawodników, którzy wystartowali w konkursie programistycznym firmy Facebook.

Ostatnio dodane
"Eureka! DGP - odkrywamy polskie wynalazki" - zwycięstwo Dr inż. Eweliny Jamróz z UR w Krakowie

Biopolimerowa folia okazała się najbardziej obiecującym wynalazkiem opatentowanym w Polsce!

Festiwal Separator 2020 - informacje o wydarzeniu online!

Studenci kierunku Grafika reklamowa i multimedia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie po raz kolejny organizują warte uwagi prelekcje i wystawę!

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Konkurs Ziaja