Dzieje się - Teatr

Znamy laureatkę Modjeska Calling 2019 w Teatrze Polskim w Poznaniu

2019-02-27 11:07:35 | Poznań

Lidia Pronobis została laureatką tegorocznego konkursu dla aktorek i aktorów na interpretację monologów Szekspirowskich im. Heleny Modrzejewskiej Modjeska Calling w Teatrze Polskim w Poznaniu. Gala finałowa 3. edycji Modjeska Calling odbyła się 26 lutego 2019 na Dużej Scenie Teatru Polskiego.

Lidia Pronobis - Modjeska Calling 2019Laureatka jest Absolwentką Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza i aktorką Teatru Narodowego w Warszawie.

Główną nagrodę przyznało jury w składzie Maja Komorowska, Teresa Kwiatkowska oraz Michał Kaleta. Jurorzy docenili Lidię Pronobis za monolog Porcji z „Kupca Weneckiego”.

Na scenie zaprezentowało się 10 aktorek i aktorów - Joanna Derengowska (monolog Lady Makbet, Makbet), Justyna Fabisiak (monolog Ofelii, Hemlet), Anna Kaszuba (monolog Desdemony, Otello), Paulina Komenda (monolog Rozalindy, Jak wam się podoba), Piotr Kramer (monolog Desdemony, Otello), Katarzyna Pietruska (monolog Rozalindy, Jak wam się podoba), Lidia Pronobis (monolog Porcji, Kupiec wenecki), Jagoda Siegień (monolog Izabelli, Miarka za miarkę), Anna Siek (monolog Hermiony, Zimowa opowieść), Mirosława Żak (monolog Katarzyny, Henryk VIII).

Konkurs dla aktorek i aktorów na interpretację monologów Szekspirowskich im. Heleny Modrzejewskiej Modjeska Calling w Teatrze Polskim w Poznaniu odbył się już po raz trzeci. Powstał z chęci  upamiętnienia Heleny Modrzejewskiej, aktorki światowej sławy, której talent i ofiarność zaznaczyły się istotnie w dziejach Teatru Polskiego w Poznaniu.

Modjeska Calling 2019ip

fot. Marek Zakrzewski

Słowa kluczowe: Lidia Pronobis , monologi, zwycięzca, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kongres futurologiczny
Agnieszka Jakimiak o spektaklu "Kongres futurologiczny": Możemy wyobrazić sobie lepszą rzeczywistość [FOTO]

Przedstawienie Wrocławskiego Teatru Współczesnego w koprodukcji z Teatrem Współczesnym w Szczecinie zadebiutuje 11 czerwca.

MFT Kontakt
Zbliża się 25. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt

Mamy informacje o tegorocznym festiwalu.

Polecamy
Wściekły człowiek. Wariacje w obronie gniewu
Spektakl "Wściekły człowiek. Wariacje w obronie gniewu" do zobaczenia online

Przedstawienie Studia Matejka dotyka źródeł osobistego gniewu, zrodzonego w wyniku lęku przed opresją.

Cezary idzie na wojnę
Spektakl "Cezary idzie na wojnę" na Festiwalu Fringe w Edynburgu

To jeden z lepiej przyjętych przez publiczność i krytyków spektakli teatralnych minionego sezonu.

Ostatnio dodane
Kongres futurologiczny
Agnieszka Jakimiak o spektaklu "Kongres futurologiczny": Możemy wyobrazić sobie lepszą rzeczywistość [FOTO]

Przedstawienie Wrocławskiego Teatru Współczesnego w koprodukcji z Teatrem Współczesnym w Szczecinie zadebiutuje 11 czerwca.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.