Dzieje się - Teatr

Zostań Gwiazdą Kabaretu z Krzysztofem Piaseckim

2006-12-04 11:52:52 | Poznań

 W najbliższy piątek (8.12), odbędzie się czwarta eliminacja V Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu". Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Piasecki. 

W piątek na Scenie na Piętrze przy ulicy Masztalarskiej 8 w Poznaniu, zagoszczą:
- No Właśnie z Opola
- NaPad z Warszawy
- Cegła z Opola
Gwiazdą Wieczoru będzie Krzysztof Piasecki.

Informacja o kabaretach:

KABARET NAPAD
Kabaret Napad powstał 14 marca 2000 roku w Warszawie, z inicjatywy siedmiu osób, które odpowiedziały na prowokacyjne ogłoszenie skierowane do studentów. Od tego czasu skład zespołu zmieniał się, dzisiaj tworzą go: Jacek Hejna, Tomek Sienkiewicz, Justyna Prus, Marcin Pasznicki, Jarosław Strygner, Kuba Puchalski oraz Agata Miryn. Ich skecze są sprawnie skonstruowane, pełne zabawnych aluzji, bogate w błyskotliwe pointy.
Do największych dotychczasowych osiągnięć kabaretu NaPad należą:
* Nagroda Specjalna za najbardziej odlotowy skecz - PAKA 2005
* Grand Prix i Nagroda Publiczności na II Warszawskim Przeglądzie Kabaretów Studenckich - PKS 2005
* II miejsce na VI Festiwalu Teatrów i Kabaretów „Wyjście z Cienia" 2003
* I miejsce na VIII Rybnickiej Jesieni Kabaretowej - RYJEK 2003

KABARET CEGŁA
Kabaret powstał w październiku 2002 roku w Opolu. Pierwszy występ odbył się 26 listopada 2002 roku i zakończył się sukcesem, co zachęciło członków zespołu do dalszej pracy.
W 2003 roku pojawili się ze swoimi skeczami w programie satyrycznym opolskiego radia.
2004 rok przyniósł kabaretowi Cegła zwycięstwo na Kieleckim Oglądzie Kabaretów Startujących  KOKS; wygraną na przeglądzie kabaretów „Podkowa" w Koszalinie, pod honorowym patronatem  kabaretu Koń Polski oraz wyróżnienie na przeglądzie „Wrocek" 2004.
W 2005 roku od Kabaretu Hrabi otrzymali wyróżnienie na przeglądzie Art-Attack w Kędzierzynie Koźlu, natomiast na V Siedleckiej Nocy Kabaretowej zdobyli Grand Prix.
W marcu 2006 roku zakwalifikowali się do Wieczoru Ostatniej Szansy na przeglądzie PAKA.
Kabaret tworzy pięć osób: Justyna Weigt - Szefowa, Dominik Kucharczyk, Marcin Kaczmarek, Krzysztof Wilkon i Jakub Krzak.

KABARET NO WŁAŚNIE
Katarzyna Staszczyk, Grzegorz Grunwald oraz Tomasz Sawicki tworzą Kabaret No Właśnie od 2005 roku i żartują, że „gdyby kiedykolwiek powstał w tym kraju Grób Nieznanego Kabareciarza - to ich by tam pochowano siłą".
Do tej pory zdobyli II miejsce na XXIII Ogólnopolskim Turnieju Łgarzy Bogatynia 2006 oraz drugie wyróżnienie na IV Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu" sezon 2005/2006, podczas którego Katarzyna Staszczyk została nagrodzona jako Twarz IV Festiwalu.

KRZYSZTOF PIASECKI
Od 1974 roku występuje jako satyryk i artysta kabaretowy. Zaczął od współpracy z Wojciechem Ballonem. W 1976 roku założył kabaret „Gralak Marian" i rozpoczął współpracę z III Programem Polskiego Radia. Występował w kabaretach „Stodoła", „Młoda Egida", „Pod Egidą" Jana Pietrzaka w Warszawie.
Z Andrzejem Sikorowskim i Andrzejem Zauchą tworzył trio „Sami".
W 1998 roku założył „Kabaret Krzysztofa Piaseckiego", w którym współpracował z Andrzejem Grabowskim, Katarzyną Aleksandrowicz i Janem Hnatowiczem.
W latach 1996 - 1998 prowadził okienka „Pocztówka z Krakowa" w programie telewizyjnym Janusza Drozdy „Dyżurny Satyryk Kraju".
Wraz z Januszem Rewińskim od 1998 do 2004 roku współtworzył program satyryczny „Ale Plama"  na antenie TVN.
Obecnie znany jest widowni w całym kraju ze swojego programu artystycznego, złożonego z monologów i piosenek oraz jako konferansjer.

Bilety do nabycia w CIM i Estradzie Poznańskiej.

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Mirosław Kocur
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog - Wrocław powróci w 2025 roku

Organizatorzy zdradzili planowaną datę imprezy oraz jej główne założenia. Poruszono także kwestie finansowe!

Paweł Małaszyński
Paweł Małaszyński odszedł z Teatru Kwadrat i został freelancerem [WIDEO]

Teraz od początku wytaczam sobie ścieżkę kariery - mówi aktor.

Polecamy
Andrzej Hrydzewicz, "Antygona"
Zmarł aktor Andrzej Hrydzewicz

Nie żyje aktor przez wiele lat związany ze sceną Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Prawo autorskie na deskach teatru. Co i jak można wykorzystać w spektaklu?

Spektakl to wielopoziomowy utwór, będący wynikiem pracy wielu twórców. Jak to wygląda z punktu widzenia prawa autorskiego?

Ostatnio dodane
Mirosław Kocur
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog - Wrocław powróci w 2025 roku

Organizatorzy zdradzili planowaną datę imprezy oraz jej główne założenia. Poruszono także kwestie finansowe!

Paweł Małaszyński
Paweł Małaszyński odszedł z Teatru Kwadrat i został freelancerem [WIDEO]

Teraz od początku wytaczam sobie ścieżkę kariery - mówi aktor.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.