Spektakle, przedstawienia

Alicja w Krainie Czarów

Ocena:

Opis spektaklu

Powieść Lewisa Carolla jest powszechnie znana i cieszy się niegasnącą popularnością, zwłaszcza u młodego odbiorcy. Jednakże jej inscenizacje rzadko goszczą w teatrach. Z tym większą przyjemnością informujemy, że w czerwcu w Teatrze Wielkim odbędzie się poznańska prapremiera nowej adaptacji tego znakomitego dzieła literackiego.

Będzie to widowisko baletowo - operowo - akrobatyczne, w którym obok zawodowych wykonawców zobaczymy także uczniów ze Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca, Szkoły Artystyczno - Akrobatycznej oraz Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

Będzie to podróż do krainy baśni, czarów, niesamowitych zdarzeń, a także opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i własnej tożsamości, adresowana do widzów w każdym wieku. Dzięki wielopoziomowej narracji spektakl wychodzi naprzeciw gustom zarówno młodego odbiorcy, jak i wytrawnego melomana. Alicja zabierze wszystkich na drugą stronę lustra do onirycznego świata dziecięcej wyobraźni, za którym tak często w dorosłym życiu tęsknimy.

Na scenie zobaczymy ponad 150 wykonawców, niezwykłe kostiumy i scenografie. Muzykę do spektaklu skomponował Gabriel Kaczmarek, wykonywana będzie przez orkiestrę Sinfonietta Polonia pod batutą Cheung Chau.

Pomysłodawcą i reżyserem spektaklu jest Anna Niedźwiedź.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia, zdjęcia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Alicja w Krainie Czarów (Teatr Wielki im. S. Moniuszki, Poznań).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Alicja w Krainie Czarów.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Alicja w Krainie Czarów (Teatr Wielki im. S. Moniuszki, Poznań).

Zdjęcia ze spektaklu

Zdjęcia do spektaklu: Tomasz Strabel. Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Alicja w Krainie Czarów (Teatr Wielki im. S. Moniuszki, Poznań).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Alicja w Krainie Czarów (Teatr Wielki im. S. Moniuszki, Poznań).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Alicja w Krainie Czarów (Teatr Wielki im. S. Moniuszki, Poznań).
  • zauroczony [0]
    Jednorożec
    2015-09-01 23:23:22
    Przedstawienie super, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Warto poświęcić 150 min aby podziwiać wspaniałe kolorowe i dynamiczne widowisko. Szczególnie polecam babciom i dziadkom aby zafundowały bilecik swej ukochanej wnuczce / lub wnukowi / Gratuluję wykonawcom !!!
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Nurt OFF 31 PPA. Znamy uczestników!
Nurt OFF 31 PPA. Znamy uczestników!

Każda z grup dostanie 10 tysięcy złotych na realizację projektu.

Krystyna Janda prosi widzów o pomoc [WIDEO]
Krystyna Janda prosi widzów o pomoc [WIDEO]

Sympatycy teatru Krystyny Jandy mogą dołożyć się do zakupu nowych foteli na widowni.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!